Skocz do zawartości

BMW E39 by Marek


marek1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale temat podpatruję bo zabudowę w bagażniku, będę musiał zrobić od nowa, więc może coś tam i "zmałpuję" z Twojego tematu, zwłaszcza ,że także mam osiołka z garbem a nie sedana (jakoś są zgrabniejsze moim prywatnym zdaniem niż sedany)

 

I bardziej funkcjonalne  :wink:  Jedna znajoma mi to powiedziała :rotfl:   :rotfl:  :rotfl:

 

ps. jakoś nie mogę znaleźć Twojego tematu z e39  :mur1:  czyżby pauza na autohofie mi nie służyła  :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ile cm na wysokość wyszła Ci skrzynka na wzmacniacze? Fajnie ,że udało Ci się zrobić to tak ,że została ori wysokość płyty w bagażniku i zachowałeś tą fabryczną.

 

Wiesz dobrze że one mają troszkę pod skosem koło i podłogę wię maxymalnie z przodu jest jak dobrze pamietam ponad 8 cm ,a  zaraz przy klapie 7.5 cm . Strzelam z pamięci dokładnie to za dwa tygodnie mogę podać jak zjadę  :hyhy: Można jeszcze troszkę zaoszczędzić na grubości płyty , u mnie jest 11mm - dając cieńszą tyle zaoszczędzisz jeszcze :hyhy:  

 

 

 

 

szukaj reaktywacji czarnej mamby

 

musiałem chwilkę się zastanowić i złapałem  :rotfl:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Najlepiej mieć 4x4 (napęd na tył na stałe + dołączany przód ) i takie teksty mało ruszają ;)

 

:zdrowko:


 

 

wystarczy mieć dystans do swojej osoby :wink: i to co piszą na forum brać z przymrużeniem oka :wink:

 

 

dosłownie jak w życiu , jak by człowiek wszystko poważnie brał do siebie to gałęzi by zabrakło i sznurków :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Może ktoś z userów rozpozna swoje klocki  :wink:

 

IMAG0555.jpg

 

A to własnie moje nowe nabytki :hyhy:

 

 

IMAG0565.jpg

 

Wrzutka na szybko , czas gonił . Szczegóły do poprawy i kilka nowych patentów do montażu.

 

Rozmieszczenie jeszcze ulegnie zmianie prawdopodobnie , błyskotki wpadną w postaci rozdzielaczy zasilania itp , temat rozwojowy  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardziej funkcjonalne :wink: Jedna znajoma mi to powiedziała :rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

Po tym jak zademonstrowałeś jej długość bagażnika po złożeniu kanapy? :hyhy:

 

Mojego tematu jako takiego nie ma, bo non stop się zmieniało a i dar do OT się ma... :wstyd:  Więc stwierdziłem, że do kiedy się nie wyklaruje na tip-top to tematu nie będzie. Może kiedyś jak w końcu odpalę kurzolota. Kilka fotek i opis co tam u mnie się działo znajdziesz w dziale "Nasze auta" :

http://www.strefacaraudio.pl/topic/47-nasze-auta/page-12  post nr.233

 

Zaś jeśli szukasz inspiracji i będziesz miał kiedyś wolny wieczór to polecam to:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/34201-bmw-e39-majstersztyk-robota/

 

to co gość wyprawiał w swojej E39 to... NO SZACUN! :padam:

 

 

Najlepiej mieć 4x4 (napęd na tył na stałe + dołączany przód ) i takie teksty mało ruszają ;)

 

Powiedział właściciel Caravellki :D:hyhy:  Z napędem RWD z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Po tym jak zademonstrowałeś jej długość bagażnika po złożeniu kanapy?

 

Ty chyba wiesz o co chodzi :rotfl:  A co najlepsze nie wierzyła i musiała przetestować  :rotfl:

 

 


Kilka fotek i opis co tam u mnie się działo znajdziesz w dziale "Nasze auta" :
http://www.strefacar...ze-auta/page-12  post nr.233

 

Zerknę  :wink:

 

 

 


Zaś jeśli szukasz inspiracji i będziesz miał kiedyś wolny wieczór to polecam to:
http://www.strefacar...ersztyk-robota/
 
to co gość wyprawiał w swojej E39 to... NO SZACUN!

 

Już jestem po drugim studiowaniu tego tematu  :D

 

Gościu zero kompromisów uważa  :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.strefacaraudio.pl/topic/47-nasze-auta/page-12  post nr.233

 

Zaś jeśli szukasz inspiracji i będziesz miał kiedyś wolny wieczór to polecam to:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/34201-bmw-e39-majstersztyk-robota/

 

to co gość wyprawiał w swojej E39 to... NO SZACUN! :padam:

Bardzo mi się podobała robota u tego pana, no i jeszcze ten vinyl...muszę się zebrać i zamówić próbki, bo świetnie by się zgrywał z fakturą mojej deski.

Sam jeszcze nie brałeś żadnych próbek etc  ?

 

A to własnie moje nowe nabytki :hyhy:

Orki, bardzo fajnie wyglądają :hyhy: ale wygląd to nie wszystko, jak podoba Ci się to co wniosły do Twojego systemu?

Możesz to opisać na podstawie ' petard '  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobała robota u tego pana, no i jeszcze ten vinyl...muszę się zebrać i zamówić próbki, bo świetnie by się zgrywał z fakturą mojej deski.

Sam jeszcze nie brałeś żadnych próbek etc  ?

 

 

Orki, bardzo fajnie wyglądają :hyhy: ale wygląd to nie wszystko, jak podoba Ci się to co wniosły do Twojego systemu?

Możesz to opisać na podstawie ' petard '  :hyhy:

Pierwszy odsłuch petard zmiazdzył mnie siłą i kontrolą. Lecz jedzie do mnie nowy sub troszkę mocniejszy i troszkę wyższej klasy, bo ten do końca nie spełniał moich oczekiwań ...

 

Teraz na wolnym trochę kabelki się poprzepina , procek - reset, nowy sub, kręcenie gainami i będę mógł coś powiedzieć jak się osłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobała robota u tego pana, no i jeszcze ten vinyl...muszę się zebrać i zamówić próbki, bo świetnie by się zgrywał z fakturą mojej deski.

 

Sam jeszcze nie brałeś żadnych próbek etc ?

 

Właśnie z tym vinylem potrzeba by jakoś ruszyć. Ja z racji ,że na chwilę CA poszło w odstawkę, to i to odłożyłem na później. Ale może chociaż jakiś próbnik od nich zamówić (ciekawe jaki koszt?) aby mieć to w ręku i jakie odcienie są realnie. Może zadzwonię po weekendzie do tej firmy się spytać.

 

ps. Marek Tobie także by się takie coś przydało, aby obić panel pod tablet w kolorze i fakturze deski rozdzielczej, wtedy już by wyglądał bardziej ori niż pomalowany strukturą etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym vinylem potrzeba by jakoś ruszyć. Ja z racji ,że na chwilę CA poszło w odstawkę, to i to odłożyłem na później. Ale może chociaż jakiś próbnik od nich zamówić (ciekawe jaki koszt?) aby mieć to w ręku i jakie odcienie są realnie. Może zadzwonię po weekendzie do tej firmy się spytać.

 

ps. Marek Tobie także by się takie coś przydało, aby obić panel pod tablet w kolorze i fakturze deski rozdzielczej, wtedy już by wyglądał bardziej ori niż pomalowany strukturą etc.

Oglądałem Marcin Twoją bestie i powiem że zacny sprzecik ;) Dlaczego nie jeździ ?

 

A właśnie szukam rozwiązania na panel pod tablet i ostatnio jak się obudziłem to pomyślałem jak bym oskalpował pulpit z jakiegoś anglika i czy to by mi się udało obić tym czymś. Pomysł jest w głowie lecz nie sprawdzony organoleptycznie więc nadal szukam rozwiązań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie szukam rozwiązania na panel pod tablet i ostatnio jak się obudziłem to pomyślałem jak bym oskalpował pulpit z jakiegoś anglika i czy to by mi się udało. Pomysł jest w głowie lecz nie sprawdzony organoleptycznie więc nadal szukam rozwiązań ;)

 

Nie pyknie, to wtopiona struktura, pod spodem pianka, więc raczej "skalpa" nie ściągniesz. Ale z Elgardielem (oczywiście swoim tokiem... od pół roku :rotfl: ) przy temacie vinylu, wyglądem (bo już widziałem w Skodzie Czeskiego zawodnika, jak to wygląda na żywo) i strukturą po obiciu wygląda to wypisz wymaluj jak oryginalna deska rozdzielcza także w dotyku.

To chodzi dokładnie o bardzo podobne rozwiązanie jak u tego Skandynawa, gdzie obijał on deskę rozdzielczą w swojej BMW i boczki, sam widziałeś jak fajne rozwiązanie to daje.

Zwłaszcza ,że elastyczniejszy niż skóra i trochę mniej wymagający jeśli chodzi o obicie więc do ogarnięcia w warunkach np Przemcio Monster Garage. :)

 

Oglądałem Marcin Twoją bestie i powiem że zacny sprzecik ;) Dlaczego nie jeździ ?

Bo trzeba było nanieść parę poprawek i... skończyło się na rozebraniu auta do blachy to co chciałem zrobić, zrobiłem,zostało tylko/aż poskładać.

Nie wiem czy w ogóle ją skończę, jeśli wyląduję w DE to tak, bo przerejestruję Betkę na tablice z hakenkreuz, ale jeśli wyjadę do Irlandii no to.... Sprzęt wyleci z auta a sama betka pójdzie jako dawca części na allegro aby odzyskać choć trochę kasy. Podobny los spotka wtedy audi i się zacznie jakieś dłubanie w aucie z kierownicą dla tych innych od reszty świata. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , tyle że teraz jest obciągnięty czarną tkaninką która fakt do niczego nie pasuje i stąd moje rozmyślania :idea:

No to może ogarniesz temat tego próbnika? Ja szczerze mówiąc cienko teraz mam z czasem. A koszty próbnika to jakoś by się podzieliło na 3 ze mną i Gardielem (choć nie sądzę aby nie wiadomo ile kosztował). I masz idealne rozwiązanie robiąc panel , po obiciu będzie wyglądał dokładnie jak element deski.

 

ps. Tu masz dokładniejsze foto jakie to daje efekt po obiciu w aucie tego Czeskiego kolegi:

http://www.autohificlub.cz/forum/7/1688759-p-laminatdily-skoda-octavia-ii/

 

I tu w innym aucie:

http://www.autohificlub.cz/forum/9-autohifi/1333096-predelani-stredobas-octavia-ii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pyknie, to wtopiona struktura, pod spodem pianka, więc raczej "skalpa" nie ściągniesz. Ale z Elgardielem (oczywiście swoim tokiem... od pół roku :rotfl: ) przy temacie vinylu, wyglądem (bo już widziałem w Skodzie Czeskiego zawodnika, jak to wygląda na żywo) i strukturą po obiciu wygląda to wypisz wymaluj jak oryginalna deska rozdzielcza także w dotyku.

To chodzi dokładnie o bardzo podobne rozwiązanie jak u tego Skandynawa, gdzie obijał on deskę rozdzielczą w swojej BMW i boczki, sam widziałeś jak fajne rozwiązanie to daje.

Zwłaszcza ,że elastyczniejszy niż skóra i trochę mniej wymagający jeśli chodzi o obicie więc do ogarnięcia w warunkach np Przemcio Monster Garage. :)

 

 

 

 

 

A masz namiary na cosik takiego w PL ? Bo ciekawie by się mogło zapowiadać ...

 

 

Bo trzeba było nanieść parę poprawek i... skończyło się na rozebraniu auta do blachy to co chciałem zrobić, zrobiłem,zostało tylko/aż poskładać.

Nie wiem czy w ogóle ją skończę, jeśli wyląduję w DE to tak, bo przerejestruję Betkę na tablice z hakenkreuz, ale jeśli wyjadę do Irlandii no to.... Sprzęt wyleci z auta a sama betka pójdzie jako dawca części na allegro aby odzyskać choć trochę kasy. Podobny los spotka wtedy audi i się zacznie jakieś dłubanie w aucie z kierownicą dla tych innych od reszty świata. :wink2:

 

Szkoda by było , wyposażenie takie przy niej że nie jeden to by się co noc s.... :rotfl:  , tapicerka  :super: , kolor  :super:

 

Jakby faktycznie przeznaczenie jej było takie , to wiesz gdzie mnie szukać  :wink:

 I masz idealne rozwiązanie robiąc panel , po obiciu będzie wyglądał dokładnie jak element deski.

 

A o to w tym wszystkim mi chodzi i do tego dążę  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się złożyć na próbki etc :ok: nie widzę najmniejszego problemu. Sam cały czas przymierzam się by kupić, nie tyle próbnik co chociaż materiał na tą moją ramkę pod alpinę :P  

A dokładnie ten:

Phonocar black vinyl stretch

http://www.caraudiodirect.co.uk/phonocar-black-stretch-vinyl

 

Tylko że u mnie ciągle się coś dzieje, i nie mam czasu zrobić <klik>, bo fundusze na coś innego lądują.

Wolał bym jednak gdzieś dostać próbniki co by przypasować odcień, ale tego phonocara muszę na test wziąć i zobaczyć jak się z tym pracuje :wink:

 

Tak wiem Trucku, że teraz będziesz wybywał wyspy/de(gdzie lepiej), niech Ci się tam układa i wracaj do dłubania w CA, z drugiej strony jak będziesz na wyspach to się będziesz mógł ze mną ze spotować :rotfl:

A jeśli chodzi o nasz czas prac nad vinylem :rotfl:  Gdybyś Ty wiedział ile u mnie mini projektów leży odłogiem i czeka, aż łaskawie paniczowi zechcę się przy nich pogrzebać :wink:

 

Pierwszy odsłuch petard zmiazdzył mnie siłą i kontrolą. Lecz jedzie do mnie nowy sub troszkę mocniejszy i troszkę wyższej klasy, bo ten do końca nie spełniał moich oczekiwań ...

Teraz na wolnym trochę kabelki się poprzepina , procek - reset, nowy sub, kręcenie gainami i będę mógł coś powiedzieć jak się osłucham :)

No i coś takiego chciałem usłyszeć, ale dopiero się radość pojawi jak wszystko będzie zestrojone, dojdzie sub który em. podoła reszcie systemu :super: Gainy, cięcia, czasówki...oj. banana na twarzy dopiero dostaniesz  :hurra:

Jak pokazuje komuś system, który nie jest zaznajomiony z ca, właśnie przy petardach zawsze buzię otwierają i kulą się, trzeba by w jakieś pampersy zainwestować, profilaktycznie :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak wiem Trucku, że teraz będziesz wybywał wyspy/de(gdzie lepiej), niech Ci się tam układa i wracaj do dłubania w CA, z drugiej strony jak będziesz na wyspach to się będziesz mógł ze mną ze spotować :rotfl:

 

hehe, Ty się cieszysz na "wyspy" jeśli wyląduję a Raflip już zaciera ręce jeśli w DE. :rotfl:  Jednak to fajnie ,że to Nasze towarzystwo tak po europie rozrzucone, zawsze się trafi na "swojego" :hyhy:


 

 


Gdybyś Ty wiedział ile u mnie mini projektów leży odłogiem i czeka, aż łaskawie paniczowi zechcę się przy nich pogrzebać :wink:

 

Ja jeśli przyjdzie ,że trzeba zmienić auto, to kupię... Yariskę taką jak Raadek, mały litraż, już się tyle nie będzie latać, słupki wielkieeee i decha daleko... :rotfl:

heheh... Kocham tą chorobę, kupować auto nie ze względu na inne walory ale pod CA. :szok:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...