Skocz do zawartości

wzmak do helon 15


rafael19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafael19  słuchaj nie mierzyłem ile wycisne na nim, ale ja teraz chce montować drugiego helona H series 12 spl, każdy z nich ma po 2kW czyli razem cztery kilowaty, i moje zasilanie bedzie takie:

dwa alternatory po 210A, cztery akusie na tył po 50Ah + na przód cos koło 80Ah, przewody to 2x50mm2. Słuchaj ja na Twoim miejscu to bymzasilił porządnie jednego helona, bo moze byc i tak, że jeden helon Ci starczy, ewentualnie zasilił jednego, ale puścił instalke z przyszłościa na drugiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zomer1980 :wink:  Pewnie że ''lekko'' przesadziłem z tym 70% ale lepiej przesadzić niz dać za mało jak z prądem :rotfl:
kolega BBoyyytwister dobrze mówi...Lepiej do porządku zasilić jednego helona niż męczyć się z dwoma i brakiem prądu.Zobacz co kolega planuje.Zobacz jakie ma zasilanie i jakie 2 potężne altki po210 i 4 aku i pod maskę.Widać że nie oszczedza :wink: .Takie zasilanie jakie podajesz starczy na 1 helona dobrze zasilonego.1x50 na 2 to mało musi być 2x50.ja skupił bym się tak jak napisałem na 1 helonie,zorientował bym się w kategoriach w mocach,w wymaganiach a potem zaczął bym konkretnie już pod jakąś kategorię robić.Bo nie we wszystkich możesz mieć 2 aku.Po pierwsze regulamin zawodów i kategoria.Potem reszta. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale myslę ze nawet jak na jednego helona którego mam na chwile obecna jeden uzywany piec za 3 tysie to chyba nie mało z kolei dużo tez nie-fakt poza tym niemam 3 tysi na cała instalację tylko na piec a co do reszty to wiadomo ze kaska sie znajdzie lecz nie na chwile obecna niesterty nie jestem "synem króla nafty" :)

wiec skupmy się na jednym helonie czyli skoro dokupie kable 50mm agm ok 60Ah i np. tarantule to da rade?

jeszcze jedno czy ktoś z was jest w stanie zrobić wyliczona bude dla tego helona?


czy orion d5000 da sobie rade z jednym helonem? nie bedzie za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od regulaminów aby sobie auto i sprzęt dopasować  do odpowiednich klas:

są dwie organizacje zajmujące się tym i dobrze aby wpasować sie w obie:

http://www.easca.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=13  dBL, dB-RACE

http://dbdrag.pl/  -  regulaminy w zakładce: pobieralnia   dB DRAG RACING, BASS-REACE, dB TUNING CUP

a tu masz wyniki z finałów i rekordy w poszczególnych klasach:

dB-RACE

 
Uploaded with ImageShack.us
 
dBL
 
 
Uploaded with ImageShack.us
 
dB DRAG RACING, BASS-REACE, dB TUNING CUP
 
 
Uploaded with ImageShack.us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszly zdjecia. no i czy sam dla siebie dasz rade zrobić to zależy czy ktoś ci pomoże lub zrobi skrzynie bo jest wykonalne ale tak jak pisałem za dożo osób w Polsce nie ma co robią w kombi po 150db


 

 


no bo własnie faktycznie na tym sprzecie który mam teraz przy 146 db spadek jest 10.6v czyli sa za cienkie kable??? dla jasnosci jest to 2x jbl p1222 i gto 1201.1 na 0,5 ohma

teoretycznie skoro przy takich warunkach miałeś taki wynik jak piszesz to przy ok 1kw tyle miałeś to teoretycznie zwiekszajac moc 2 krotnie podniesiesz wynik o ok 3db wiec kilka poprawek i mozesz dobic do 150db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie....

...to przy ok 1kw tyle miałeś....

...teoretycznie zwiekszajac moc 2 krotnie...

...podniesiesz wynik o ok 3db...

Teoretycznie...  :wink:

Oboje wiemy ile tej teorii. Teorii tyle ile utrzymamy napięcia przy 1kW a przy 2kW.

5kW? A po co? Z tą kwotą chcesz pasować na takie moce, chłopaki kto z was wsadza TYLKO 50mm przy 5kW? Oboje wiemy ile potrzeba kabla. Nie jeden.. Nawet nie dwa.

50mm to stosuje się dla świętego spokoju dla 1kW..

Kolego od pomysłu Oriona 5000D - weź papierek, weź kalkulator, przelicz na spokojnie bo ja widzę za duże spazmy :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propos kabli...

 

W temacie ciśnienia raczkuje, ale dużo czytałem, rozmawiałem, pytałem...

 

Obecnie w aucie siedzi 18" o mocy 1 kW. Piec w dwóch omach daje 1.1 kW.

 

Do rzeczy- z aku do pieca mam po linii prostej mniej niż 1 metr (Beemka, więc aku z tyłu pod kanapą).

 

i do tego skromnego 1 kW mam 50 mm na + i na - (minus z aku).

 

 

 

Więc jeśli piszesz, że na 5 kW chcesz 2x50, no to...  :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ustalmy ostatecznie 2kw mocy aku zelowe z przodu z tyłu agm 60ah połączone kablami 50mm dodatkowa masa na bude z aku 50mm rozumiem ze kondensator przy tej instalacji jest zbedny wiec co mam wybrac za piec do dyspozycji ;

orek d5000

soundstream tarantula 6500

emphaser EA 15000 SPL

earthquake PHD10000W/2

co wg was jest faworytem takim ze jakby co to jeszcze ma zapas jesli dodam kolejne aku i alternator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam ze nie same waty robią dB, i nie każdy wzmacniacz ma taka sama sprawność i potrzebuje tyle samo prądu aby zrobić ten sam wynik


Porównywałem wynik ze wzmacniaczem hifonics goliath gx5000d (5kw) w 0,5ohm  z earthquake PHD10000W/2 tyle ze kable do głośnika erthquake mial 4metrowe i grał o 0,3db lepiej mimo ze hifonics miał dopięta cele 2V (250Ah) czyli na zasilaniu teoretycznie 16V oraz kondensator 5 faradow a reszta aku ta sama czyli 60ah Hollywood pod maska oraz  z tyłu dopięty aku żelowy cos ok 120ah a alternator seria czyli pewnie max 70A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o przewody.. 

Powiem może w taki sposób, zadam pytanie i wyjaśnienie.

Chciał bym od ciebie zebrać informacje jak planujesz zorganizować okablowanie?

Biorąc pod uwagę wzmacniacz jaki planujesz dobrze obejrzeć jakie podłączenie kabli ma wzmacniacz. Jeden wzmacniacz ma pojedyńcze zasilanie, a inny ma podwójne.

Czyli 2x masz plus i minus. Łatwiej to podpiąć, chce ci tylko uświadomić że chcesz zasilać 5kW albo coś blisko zbliżonego.

Z prądem - to nie zabawa. Wcześniej już wspominaliśmy - że miałeś dużo farta że nic się nie spaliło. Sam wspomniałeś że chcesz żeby to było także jako granie. Więc tym bardziej wypadało by zadbać o bezpieczeństwo. Może ci się wydać to śmieszne, ale ja widzę tam okablowanie zasilania mniej więcej 2x50mm2 minimum, można robić też oczka rozszerzające, i stosować okablowanie 75mm2.

Wbrew pozorom zakup wzmaka to jakaś połowa sukcesu z wydatkami. A zasilanie, takie 400Amper jakie chcesz osiągać to w jaki sposób robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak aku które jest z przodu od niego puscić do bagaznika kabel 50mm do aku które bedzie własnie w bagazniku a z tego aku 2x50 mm do wzmaka jesli bedzie miał 2xplus 2x minus oczywiscie dodam ze pierwszy aku to optima yellow 60ah a drugi bedzie raczej kinetik ok60ah na głównym kably dałbym anl 300a

i czy tak mogło by to być? może to dla was głupie ale jak ktos wspomniał raczkuję :)


dodam ze liczę na fachowa pomoc mistrzów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, mając taki wybór, wolałbym wstawić dwa aku w tym bagażniku, koło wzmacniacza, jak da radę, a jeden kabel plusowy pociągnąć pod alternator.

Idealnie było by zrobić 4x75 (2x plus, 2x minus) z 2xaku do wzmaka a 2x50 plus i minus  do altka..

Nawet w zimie rozruch na takich kablach jest raczej bez problemu.

Przed zawodami, przed dobrym naładowanie miał byś małe straty, a w końcu tam byś miał największe straty.

Alternator i kabel 50mm2 to spokojne podoła ewentualnemu zadaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...