Skocz do zawartości

Alarm w domu


JacekTDI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rejesrtator pierwszy, kamera kopułkowa będzie lepsza bo mniejsza, tylko do rejstratora trzeba doliczyć dysk, do systemu switch i przejściówki PoE do zasilania i wsio skrętką i będziesz Pan zadowolony,

http://allegro.pl/zestaw-kabli-pasywnych-poe-digitus-wyprzedaz-i4485650034.html

 

i ponieważ kamera bierze 900ma potrzebujesz przy 8 sztukach aż 8 A  więc bym zrobił na dwóch zasilaczach  po 5A i tyle.

switch PoE jest drogi a zasilacz buforowy poe też więc chyba bym się nie bawił.

przy kamerkach puszki instalacyjne i tam wszystkie połączenia.

 

do kamer można dokupić puszki dedykowane ale są drogie i nie koniecznie sie zmieści to co byś chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

JacekTDI,  mogę Ci załatwić sprzęt w dobrej cenie jeśli chodzi o alarmy lub monitoring. Ile kamer wewnętrznych/zewnętrznych potrzebujesz ? Jakie odległości maksymalne od rejestratora ? Chcesz miec podgląd przez internet ? Jesli tak to posiadasz zmienne czy stałe IP zewnętrzne ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jaką centralkę alarmową polecacie do zabezpieczenia mieszkania. Z racji wysokości, nie potrzebuję kontaktronów w oknach, wystarczą PIRy na wejściu itd, bramka gsm jako moduł lub możliwość podpięcia czegoś takiego/możliwość podpięcia zdalnego monitoringu z agencji.

 

Centralka musi posiadać możliwość sterowania zewnętrznym sygnałem i możliwość wysłania odpowiedzi do systemu inteligencji (sam robię sobie inteligentny dom i dostosuję się do centrali - czy to pętla zwarcia, czy nadawanie jakiś sygnałów - wszystko jedno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jaką centralkę alarmową polecacie do zabezpieczenia mieszkania. Z racji wysokości, nie potrzebuję kontaktronów w oknach, wystarczą PIRy na wejściu itd, bramka gsm jako moduł lub możliwość podpięcia czegoś takiego/możliwość podpięcia zdalnego monitoringu z agencji.

 

Centralka musi posiadać możliwość sterowania zewnętrznym sygnałem i możliwość wysłania odpowiedzi do systemu inteligencji (sam robię sobie inteligentny dom i dostosuję się do centrali - czy to pętla zwarcia, czy nadawanie jakiś sygnałów - wszystko jedno).

 

Ja brałem stąd http://suntrack.pl/88-centrale-alarmowe - głównie mają Satela, którego tutaj wszyscy polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Trochę odkopię. 
Potrzebuję pomocy w dobraniu monitoringu. Kryteria: 1 kamera na zewnątrz (fajnie jakby coś "widziała" w nocy) i 2 wewnętrzne + konieczność nagrywania do mniej-więcej 7dni. 
Ktoś coś poleci albo podpowie na co patrzeć a co omijać szerokim łukiem? Budżet w zasadzie elastyczny ale jakby się dało zmieścić w 500zł (bez monitora) byłoby fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...