Skocz do zawartości

Powerbass 2XL-60C sypiące tweetery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, posiadam samochód Ford Focus MK1 3 drzwi i zamontowałem w nim następujący sprzęt:

Fronty: Powerbass 2XL-60C

Radio: Pioneer DEH-6400BT

Wzmacniacz: Rockford Fosgate P400-4

Skrzynia: Rockford Fosgate P1S4-8

Wygłuszenie: GMS-08 i maty STP

Dystanse MDF

Okablowanie: Hoolywood Energetics.

Mój problem polega na tym, iż kawałki rockowe są nie do słuchania, przy lekkim pod głoszeniu jazgot niemiłosierny, wysokie tak sypią i kłują, że głowa mała, czasem przy kawałkach z wyższym wokalem damskim mam syczenie głosek. W radiu EQ na flat, żadnych ulepszaczy nie mam włączonych, cięcie ustawione dla przodu ok 70Hz i subwoofer od 70hz w dół. Ktoś ma jakieś pomysły co by mogło być winowajcą tego? Mam nadzieję, że to nie wzmacniacz... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ktoś ma jakieś pomysły co by mogło być winowajcą tego?

 

Nie ma winowajcy, jest tylko to zapewne zasługa tak skrojonej do tego zestawu zwroki, Ci co montują te zestawy, lubią jak jest umcyk umcyk, Ty widocznie do nich nie nalezysz, więc masz tego "pecha" że czekają Cię koszty i dostrojenie systemu pod swoje preferencje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko i tanio > L-pad .

Co do filmiku , to u mnie gra tragicznie ...góry brak , dołu to już w ogóle zero ...kurcze może dlatego że na lapku oglądam  :rotfl:

Pewno tak, gra to fajnie :) Czy tłumik tylko go uciszy, czy sprawi, że nie będzie walic po uszach i będzie łagodniej grało?

P.s u mnie bliżej do tego:

http://www.youtube.com/watch?v=sWtW0s4NmV4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie strojenie przez youtube... chodzi mi tylko o porady co by to moglo być...


Ok bo widzę, że chyba się źle określiłem, chodziło mi o zlokalizowanie winowajcy sypiących tweeterów, padło na zwrotkę, a teraz co sądzicie o reszcie klocków? Zostawić je w spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w aucie zestaw 3xl-60c i powiem, że było to samo :D Po 1 to tytanowa kopułka robiła swoje nawet któregoś razu zmieniłem ją na inne tweeterki i już było lepiej ale mimo to szału nie robiło. Na wzmaku Soundstreama była masakra i o ile korektorem w radiu jakoś szło to troszeczkę wyciszyć to mimo wszystko nie dało się tego słuchać. Tutaj miałem na stanie zwrotki z jakiegoś zestawu JBLa i wsadziłem je na próbę no i o dziwo było lepiej ale mimo to dalej było za ostro a damski wokal wydłubywał skalpelem bębenki z uszu. Zmiana wzmaka na Xtanta pomogła ale nie znacznie. No i finalnie dzięki tbrek'owi który pożyczył mi na testy Clariona 702 plus parę rad od Mehow'a nie poznałem tego zestawu. Wydaje mi się, że w tych zestawach zwrotka za nisko tnie Tweeter i efekt jest jaki jest niestety. Dopiero pod Clarkiem i pocięciu tego aktywnie tw przestał sypać piachem i wyrywać i bębenki. Generalnie zmiana z ori zwrotki na rzecz aktywki w Clarku była ogromna i dopiero wtedy stwierdziłem, że w końcu da się tego słuchać baa i to nawet z przyjemnością jak na moje gumowe ucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w aucie zestaw 3xl-60c i powiem, że było to samo :D Po 1 to tytanowa kopułka robiła swoje nawet któregoś razu zmieniłem ją na inne tweeterki i już było lepiej ale mimo to szału nie robiło. Na wzmaku Soundstreama była masakra i o ile korektorem w radiu jakoś szło to troszeczkę wyciszyć to mimo wszystko nie dało się tego słuchać. Tutaj miałem na stanie zwrotki z jakiegoś zestawu JBLa i wsadziłem je na próbę no i o dziwo było lepiej ale mimo to dalej było za ostro a damski wokal wydłubywał skalpelem bębenki z uszu. Zmiana wzmaka na Xtanta pomogła ale nie znacznie. No i finalnie dzięki tbrek'owi który pożyczył mi na testy Clariona 702 plus parę rad od Mehow'a nie poznałem tego zestawu. Wydaje mi się, że w tych zestawach zwrotka za nisko tnie Tweeter i efekt jest jaki jest niestety. Dopiero pod Clarkiem i pocięciu tego aktywnie tw przestał sypać piachem i wyrywać i bębenki. Generalnie zmiana z ori zwrotki na rzecz aktywki w Clarku była ogromna i dopiero wtedy stwierdziłem, że w końcu da się tego słuchać baa i to nawet z przyjemnością jak na moje gumowe ucho :)

 

Hm no ja niestety nie mam tak wypasionego radia i nie mam aktywnych zwrotek... ale to twierdzisz, że zbyt nisko cięty tweeter? A jak masz obecnie go ustawionego? Ja dzisiaj troszku pokombinowałem i jest troszeczkę lepiej, już jazgotu nie mam, o dziwo najwyższe pasmo jak trójkąt brzmi nieźle bez syczenia i piachu tylko niższe partie zaczynają swoje... Przerobienie zwrotek to może być to... A jakieś opinie o wzmaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uważa, że Tw jest zbyt nisko cięty. Ukierunkowane miałem na środek akurat i może zmiana coś by pomogła ale jakoś nie byłem na tyle optymistyczny i pociąłem to Clarkiem. O tych wzmakach nie wypowiem się bo ich nie miałem i nie słuchałem wiec. W chwili obecnej z zestawu został woofer i w sumie tyle a z przodu są 3 drogi także tamten Tw poleciał w krzaki :P Tutaj bym na Twoim miejscu może spróbował znaleźć np zwrotkę regulowana np sonego czasami w dobrej kasie się coś trafia albo pogadaj z kimś kto ma takie cudo w Twojej okolicy i spróbujcie coś z tym ogarnąć. Możesz ewentualnie pobawić się z inna zwrotka z jakiegoś innego zestawu albo zrobić samemu cięcie dla Tw wyżej w paru wariantach i sam porównasz co Ci najbardziej odpowiada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać posty, to przeczytaj ten tekst ( http://diyaudio.pl/content.php/68-Tlumik-(L-pad) ) i kup garść rezystorów metalizowanych 5W za paręnaście złotych. Na początek kup sobie zestawy tłumików na -2 i -3 dB.

Wszystko masz jak na tacy. Następny post, jak spróbujesz na obu, aby przedstawić swoje wnioski  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie. Postanowiłem zrobić mały test, a mianowicie, wypiąłem swojego Pionera i jako źródło dźwięku podpiąłem swojego Ipoda Touch 2g i to co usłyszałem, to ciężko opisać słowami. Takiej różnicy się nie spodziewałem na korzyć Ipoda, wysokich przybyło, stały się donośniejsze, głoski przestały syczeć, czasem delikatnie lubiły czasem poszeleścic, ale to inna bajka. A wokale, to już inna para kaloszy, czułem jakby wokalista stał tuż przy mnie, bas przestał dudnieć, zmniejszyła się jego ilość, ale niesamowicie poprawiła jakość. Teraz pytanie, jakie radio zapewni mi porównywalną jakość dźwięku na poziomie ipoda? Oczywiście jakieś używki mogą być, dobrze by było jakby były z Bluetoothem i złączem pod ipoda, ale jak jakość dźwięku będzie rewelka to przeboleje brak tego :) Na prawdę głośniki mnie zaskoczyły, pięknie zagrały :)

 

Znazlałem dwa radyjka, oczywiście używki:

Clarion dxz 958rmc

http://allegro.pl/clarion-dxz-958-rmc-i3677377272.html

 

Pioneer deh p88rs

http://allegro.pl/pioneer-deh-p88rs-p88-rs-ii-car-audio-warszawa-i3658230808.html

 

Pytanie, czy lepiej poczekać i dołożyć do pionka?

Obecnego DEH6400BT chce sprzedać.

 

Pioneer deh 9800bt

 

http://allegro.pl/hi-end-pioneer-deh-p9800bt-potega-dzwieku-i3662857552.html

Ten model mnie zastanawia, wg strony

http://www.audiophile.pl/n/28_radioodtwarzacze_cd-mp3

Jest on przed Alpinkami CDA 9833 i 9853. A posiada bluetootha i ipoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam do was pytanie. Gdy z radia użyję sterowania subwooferem, czyli sygnał idzie dwiema parami kabli RCA pojawiają się nieznośne trzaski, sypania i inne. Sprawdziłem najpierw kable, zamieniając pary, i wtedy problem pojawił się na frontach. Występowanie problemu potęgowało poruszanie kablami (końcówkami RCA przy wejściu) przy wzmacniaczu. Więc idąc tym tropem pomyślałem, że końcówki są uszkodzone i przelutowałem je. Niestety nie pomogło. Więc pomyślałem, może w radiu coś się nie tak dzieje, więc na fronty włączyłem sygnał z radia, a na tyły podpiąłem ipoda, na testy, jednak to samo... Wtedy wypiąłem fronty (kable rca od radia), i został sam sub pod ipodem, i było ok. No to pomyślałem, że coś może z radiem i użyłem drugiej pary wyjść RCA tylnych kanałów i przestawiłem je na sterowanie subwooferem. Problem zniknął (chodziłem sprawdzałem ruszałem, cisza), więc ucieszony wyłączyłem radio, wsadziłem w deskę i jeszcze raz włączyłem i problem powrócił.... :/ W wypadku, gdy wykorzystuję tylko wyjścia RCA z kanałów przednich, a tylnymi kanałami nie idzie żaden sygnał, wszystko jest ok. Wzmacniacz przestawiam w tryb 2CH i używam wbudowanych zwrotnic i sam sobie sumuje i wycina bas i puszcza na tylne kanały. Teraz pytanie, co by to mogło być?? Radio było już wcześniej na serwisie i wymieniane miało wyjścia RCA frontowe, bo było sianie. Aa gdy odłącze od wzmacniacza wszystkie kable sygnałowe RCA i włącze go, na zapalonym silnku nie mam żadnego siania, syków i innych, tylko jak się w słucham delikatny cichutki szum, ale to muszę zbliżyć ucho na ok 5cm od głośnika. Macie jakieś pomysły?

Jeszcze jedno spostrzeżenie, gdy radio jest zimne, nie idzie go słuchać, bas nijaki, brak średnicy i takie wszystko bezpłciowe :P, Teraz jak samochód był nagrzany, to aż się z niego nie chciało wychodzić... Gdyby to głośniki z frontu były coś nie halo, to by sub grał normalnie, a on też gra dziwne.... Gdy nie miałem wzmacniacza, to samo było, na frontach brak basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów, drodzy forumowicze, zakupiłem sobie radyjko Alpine CDA 9887R i problem się skończy, póki co jedzie z UK do mnie. A co do pionka pójdzie na allegro, a problem z szumami znika jak radyjko wyjmę z deski, jak trzymałem w ręce, żadnych trzasków, niczego. Ale teraz mam pytanie, ponieważ pojadę na kalibrację tej alpinki i czy jest możliwość, aby użyć pełnej aktywnej zwrotki 3 way, ale tak, aby TW były napędzane końcówką radia, WF z wzmacniacza jak i SUB ze wzmacniacza, ale aby można było ją automatycznie wystroić przy pomocy KTX-100EQ, są ogłoszenia kalibracji. Jest taka możliwość? Druga sprawa, czy Taka kalibracja załatwi ustawienia podziału zwrotnic, tj cięcie TW jak i WF?? Z góry dziękuję za pomoc. P.s widziałem gdzieś, że któryś z forumowiczów mial 9886r z dokupionym IMPRINTEM, ale nie potrafie znaleść jego postów, dostał bym namiary na niego, bym sobie z nim porozmawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz to zrobić aktywnie przełaczajac przełacznik 3-way od spodu radia. Nie wiem co "ustala" imprint, ale wiele razy spotkałem sie z opinia ze te ustawienia bywaja kulawe i nie warto ich robić.

Czyli mogę zrobić aktywkę przy wykorzystaniu również koncówy radia pod TW, a jak się to rozwiązanie ma do jakości? Jest to sens robić, czy lepiej od razu kupić jakiś nie duży wzmacniacz pod TW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli postanowiłem, wpierw podepnę alpinkę pod to co mam i zobaczę jak będzie. Jeszcze wybiorę się z tym na kalibrację tym KTX-100EQ. Gdy mi nie będzie pasować, będę się zastanawiać nad wzmacniaczem pod aktywkę. P.s powinienem usłyszeć różnicę między moim Pionkiem a tą alpinką? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...