Skocz do zawartości

Audi A6 C5 Mastah22


piszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten altek juz dawno tam siedzi. To jest alternator z a5. Przed wsadzeniem patrzyslismy na stan komutatora(byl idealny) a szczotkotrzymacz i regulator wymieniony byl na nowy, analogowy z passata b4 (90A), bo oryginalny zaczynal ladowac dopiero od 1800 rpm i kiedy alu byl naladowany spadal prad ladowania.

 

Tam problem polegal na tym ze odjebana zostala przeze mnie druciarnia...

Gorne mocowanie jest aluminiowe, musialem je dociąć/skrócić bo rozstaw uszu byl inny i je oslabilem.

Ori altek ma 3 uszu a ten 4. Zamontowalem na 3 i to byl blad.

 

Teraz poszedl plaskownik 8mm, spawarka, gwintowniki i dolne mocowania juz sa na beton.

 

Dlugo to juz wytrzymalo a do tragedii duzo nie zabraklo. Nie chce nawet myslec ile czasu to juz bylo pekniete i ile juz czasu z tym jezdzilem...

Od dlugiego czasu przy ruszaniu lub obciazeniu pompa wspomagania ,w skrajnych położeniach kierownicy, kiedy obroty spadaly slyszalem dziwne brzeczenie.

Wymienilem dwa napinacze,pasek i prawie mialem kupic pompe wspomagania.

 

Dobrze ze wpadly kondy i dopierdzielily altka. To pozwoliło wykryc awarie :)

 

 

Co do kondow, to super sprawa, juz to jak kreci rozrusznik daje obraz ile pradu szybciej oddaje instalacja.

Polecam tym którzy tak jak ja nie maja miejsca na akumulatory.

 

Koszta sa spore ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 368
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Nie jest tak zeby sie nic nie działo, rok moze poltora, nic do konca nie jest zrobione, moze za rok albo dwa jak nie zgnije ... Nie ma czasu na swoje, zupelnie....

 

Wpadło czajnikowo niemieckie koło

 

 

20190405_1947401.jpg

 

 

,bagaznik rozebralem rok temu , i tylko to, ze trzeba bylo zrobic podloge bo urlop i wyskok na Warmie sie zbliza zmusilo mnie do ruszenia dupy.

 

A ze był motyw na dysoteke plus SQ to jest dyskoteka plus SQ. Poprawi sie tylko te tragiczne tapicerki, ale one powstaly tylko po to aby przekonac sie czy ma sens 4x Pride Ruby +4x b2 HNTT  ( tak tylne drzwi tez drą morde, bo z graniem nie ma to nic wspolnego).

 

 

20190522_2007041.jpgAaaaaa1.jpg

 

 

 

Suby , kondy i Emphaser zostały bez zmian.

20190705_2028591.jpg

 

 

 

Przód pod panowaniem Apline 3558 takze pozostały bez zmian, no moze poza zmiana woofera na 6x9.

Chamy zasilal wstepnie 2ch RF 1050s ale po raz kolejny okazuje sie ze wymaga przegladu, ktos mu zrobił niezłe kuku i sieje nawet na telewizor somsiada.  W chwili obecnej zastapiony 4ch w mostkach.

20190705_1902111.jpg

 

 

jak mi sie przypomni cos jeszcze to uzupełnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

No nic.

 

Wstyd mi bylo juz jezdzic z tymczasowo zamocowanymi głosnikami , do tego na odp..l.

 

Jednak obydwa horny zdecydowałem umiescic w drzwiach przednich . W tylnych nie ma na nie sensownego miejsca wiec tapicerka pozostala oryginalna, bez przeróbek.

 

I tak to finalnie zywica oraz mata szklana poszly w ruch. Efekt tego przedstawiam nizej.

 

 

Mialem juz wczesniej woofery powieszone na zażywicowanych tapicerkach ale bylo to ogarniete niechlujnie . 

Musialem sie przekonac czy woofer 6x9 ma sens. 

Dla mnie ma i zdecydowalem sie przy nim pozostac. 

 

Przy okazji zlikwidowalem wszystkie luzem wiszace kostki podswietlen wewnatrz i w koncu nie ma dodatkowych dzwiekow rezonujacych elementow z wewnatrz.

 

 

1.jpg2.jpgClipboard03.jpgClipboard04.jpgClipboard05.jpgClipboard06.jpgClipboard07.jpgClipboard08.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg222221111111.jpg17.jpg18.jpg19.jpg

 

 

 

Swoja droga słupki po latach tez zdazyły porządnie wyblaknąć , je  również należało odświeżyć . Przy okazji uznałem ze pierścień mida zostanie pomalowany na czarno.

 

15.jpg16.jpg

20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Jak to ja, myślałem że wszystko już wcześniej napisałem ale zerknąłem wstecz i faktycznie chyba tylko ja mogę zrozumieć o co tam chodzi.

 

W samochodzie są dwa niezależnie od siebie działające systemy.

 

W schowku mam taki przełącznik na remote. Rozwiązałem to stosując przekaźniki.

20200219_062338.jpg

 

 

Pierwszy to 3way na infinity Kappa CS oparty o Alpine 3558. Od lat jeżdżę z nimi w pasywce na bi-wiring plus czasy i teraz uzupelnilem o właściwy woofer. To opcja powiedzmy sq i sub w tym układzie nie gra.

 

 

 

 

bb6c6aa746648b82afc5bb67a845.jpegs-l500.jpg

 

 

Druga opcja to opcja dyskotekowa/remizowa,,potrzebna kiedy chce wyładować frustrację gdzieś z dala od zabudowań

post-884-0-13029500-1563829679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że rozwiązanie to zostało przemyślane, ale mam kilka pytań:

 

1. Czy nie wystarczyłoby dorzucić te suby do systemu SQ aby w razie potrzeby dać ognia?

 

2. Jakie są różnice w graniu obu systemów? Mam na myśli głośność/ciśnienie. Może robiłeś pomiary w dB albo jakiś ogólny opis.

 

3. Czy system SQ vs remiza ale bez subów nie osiągają podobnych maksymalnych poziomów głośności?

 

Ciekawe rozwiązanie wydaje się być zastosowane tutaj o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma systemu którego nie zagłusza 2x12.

To co zastosowałem to nie są woofery, nie grają nisko ale są meega skuteczne. Horn to też tweeter od którego nie można wymagać żadnej muzykalności. To ostry chamski i głośny przetwornik.

 

Poziomy głośności są diametralnie różne nawet bez suba. Nie mogę tego nagrać bo telefon tego raczej nie odda, to trzeba usłyszeć.

 

Długo jeździłem z tego typu subem i 3way. Szkoda tych wstęg i midów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja, dwa systemy w jednym aucie.

Drzwi wyglądają najs, i właśnie, mam pytanie, jak przymocował es ten cały panel z pride'ami do tapicerki?

Wf grający w sq wisi na drzwiach a spl'e na tapicerce?

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wisi na tapicerce. W a6 jest ona nasuwana od góry i trzyma się solidnie.

6X9 woofer gra w drzwi, pride natomiast są w komorach na tapicerce skręcanych od spodu na zazywicowane w panel nakrętki mufowe. Nie są to jakieś mega szczelne komory bo pod tego typu głośniki nie muszą.

Chciałem uniknąć sytuacji gdzie szerokopasmowy woofer będzie robił za membranę bierną.

 

Myślałem o subie w boczek ale to wymusza albo kolejny wzmacniacz albo kombinacje z obecnym mono aby przy przlaczaniu "trybów" nie grał na ustawieniach pod 2x12.

Nie ukrywam że też z tego powodu zagosciły większe woofery w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pride natomiast są w komorach na tapicerce skręcanych od spodu na zazywicowane w panel nakrętki mufowe.

O to mi chodziło. Masz może więcej fotek z prac nad tymi panelami? Głównie własnie mocowań.

 

 

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...