Skocz do zawartości

bmw e90 logic7 czy wlasna inwencja?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e90 z radiem profesional z tego co zdarzylem się zorientować nie ma tam za dużego pola manewru małe i płytkie głośniki czy waszym zdaniem opłaca się kombinować szukać odpowiednich głośników czy zakupić zestaw głośników z tego auta logic7 na allegro można dostać za 700 zł w dalszym czasie podepne wzmacniacz i ew jakąś skrzyneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się przywitaj i przedstaw jak kultura wymaga w odpowiednim dziale.

A Logic 7 to nie same głośniki, co miesiąc ląduje tutaj jakiś właściciel Bmki ze swoimi zagwozdkami, użyj szukajki i poczytaj.

30 sek i już pierwszy materiał do czytania:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/35156-magnat-zamiast-w-logic7-w-zakupionym-e65/?hl=logic

minuta i kolejny:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/35156-magnat-zamiast-w-logic7-w-zakupionym-e65/?hl=logic

 

A co do efektów to już musisz sam sobie odpowiedzieć, rozwiązania są cztery:

-kładziesz laskę , bo nie jesteś skłonny poświęcić czasu i pieniędzy na poprawę brzmienia

-kombinujesz z przekładką kompletnego systemu z BMW, ale to musisz mieć z wiązkami, wzmacniaczem, układem DSP, tutaj raczej odsyłam na forum BMW bo tam pewnie zostało to przetrenowane jako swap audio

-kupujesz gotowy dedykowany głośników do tego modelu przeznaczony do upgrade audio, np wiem ,że Gladen posiada takie gotowce m.in

-wszystkie trzy powyżej to pół środki, z bardziej lub mniej mizernym efektem, najlepszy to zbudowanie nowego zestawu CA, ale tutaj już potrzeba poświęcić czas, nie koniecznie bajońskie sumy, są na forum przykłady wielu budżetowych zestawów , które dają dobre efekty.

 

Witam na forum i miłej zabawy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System  za 5k zł wg.cen nowych klocków zjadł Logic7 w e60 .... szwagier na obronę wydanych niemałych pieniędzy jako jedyny atut przedstawił u siebie głośniki z tyłu....

Heh chciałbym zobaczyć jego minę. ;)

 

Wracając do tematu

Robiłem budżetową instalację w e90, oczywiście z wymianą radia na aftermarketowe. Właściciel auta chciał żeby zostało oryginalne radio bo pdc, sterowanie z kiery wygląd itp marudzenie.. Jak chciał tak miał, jeździł nawet zadowolony przez kilka miesięcy z "ulepszonego" systemu audio. Po jakimś czasie zaproponowałem mu szybką wrzutę mojego radia i wtedy coś w nim pękło hehehe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wziąłem sobie E39 pod CA, mi po wywaleniu navi 16:9, poszły się "dymać" tylko dwie funkcje , przewietrzanie/ogrzewanie wnętrza na postoju ciepłem szczątkowym i ustawianie daty oraz zegarka, ale podejrzewam to ostatnie zrobię spokojnie po OBD przy pierwszej lepszej okazji PDC itp są zupełnie nie zintegrowane z multimediami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zabawa sie zaczeła ale dosc nieudolnie myslalem ze cos poprawie a jest tak samo nawet gorzej z pomocą kolegi ktory twierdzi wie co i jak ale teraz nie jestem tego pewien :kwasny:

na a 1 strzal poszly glosniki basowe pod siedzeniami Hertz DSK 170.3 takie wchodziły bez mocnych przerobek dorobiłem tylko dystansy i siedza elegancko lecz elegancko nie graja... pozatym mam w domu wzmacniacz u-dimension glow 4075 więc stwierdziłem że fajnie by było go użyc więc dorobiłem klapke do skowka w bagażniku i umiesciłem tam wzmacniacz podlaczylem zasilanie i kolega poprowadzil kable wyglada to następujaco sygnal ktory idzie z radia poprowadzilismy prosto do wzmacniacza a ze wzmacniacza kolejny kabel do glosnikow niestety nie wiem co jest nie tak ale gdy wzmacniacz sie wlaczy to graja tylko glosniki basowe i tylne niesety przednie drzwi nie grają wogole szczerze nie znam sie za bardzo na tym dlatego ten pomysl z logic7

Niestety jesli bede chcial miec dobre CA to zostaje mi tylko oddac to w rece ludzi ktorzy maja pojecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...