Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w kupnie suba i wzmacniacza.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jest to mój pierwszy temat na tym forum. Przeszukałem już na forum bardzo dużo tematów, lecz nie odnalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mianowice posiadam Fiata Bravo I, poprzedni właściciel kupił jakieś głośniki xploda na przód (cykacze), w  przednich drzwiach też coś kombinował, ale nie grzebałem, bo muzyka gra świietnie i czysto jak na głośniki napędzane radiem, poprostu miód. Z tyłu w półce mam głośniki Sony Xs-F1736Se, których w ogóle nie słyszę i nie są zbyt ciekawe poza czystym graniem. Do tej chwili wystarczało mi to, dopóki nie przesiadłem się do auta kolegi, który ma subwoofer. Różnica jest ogromna.

Do rzeczy: Gustuję w muzyce klubowej; trance, hands up, house, proggresive house. Mam problem z doborem subwoofera oraz wzmacniacza który przy nim da radę. Do przeznaczenia miałbym ok 500zł, niekoniecznie na nowe zabawki.

Do tej pory z tanich subów cieszącą się nizbyt dobrą opinią znalazłem:

- Magnat B30

- JBL GT5-1204BR gt5

Prosiłbym o konkretne, sprawdzone propozycje mieszczące się w mojej kwocie.

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pierwsze zdania, zy czytal, ale nie znalazl!!! odpowiedzi mzna wlozyc miedz bajki. Da Vinci, jezeli promujesz lenistwo, a sam lubisz wolontariat ok, inni wola zmusic lenia do zabrania sie do czytania. Zawsze mozna sie wytlumaczyc - taki Re siedzial w pikaczento, a ja mam opla, dodatkowo tam byla muzyka pop, ja slucham czegos innego, tak, moj temat jest wyjatkowy i do obowiazkowego poruszenia na Forum. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy na czym Ci zależy i czego słuchasz, czy lubisz konkretne łupanie w aucie czy chcesz tylko podbić jedynie basy aby grało fajnie. Ja wybrałem druga opcję i kupiłem używany subik w dobrym stanie marki JL Audio 10v coś tam chyba 200RMS. Jak na niewielkie auto kompaktowe, które posiadam, gra ładnie tam gdzie trzeba. Nie łupie i głowy nie rozsadza, a jak trzeba uderzy i potrafi również zatrząść buda - zapewniam. Cena 250zł w tym wysyłka z popularnego portalu ( nie alledrogo). Wiec można. Odpalaj komp i szukaj, można coś wyrwać czasem w dobrych pieniądzach. To samo się tyczy wzmaka - za 250zł kupisz w używce jakiś dobry budżetowy oldschool. ( ja kupiłem dwa dni temu na test za śmieszne pieniądze Kenwood kac 846 - co prawda to 4 kanałówka, ale mowa o tym, że się da) Zobacz co się nada pod Twoje gusta i spełni Twoje oczekiwania i szukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robie sobie jaja, jestem leniem, nie na poziomie itp. Dziękuję za cały offtop.

 

 

 


Kolego zależy na czym Ci zależy i czego słuchasz, czy lubisz konkretne łupanie w aucie czy chcesz tylko podbić jedynie basy aby grało fajnie. Ja wybrałem druga opcję i kupiłem używany subik w dobrym stanie marki JL Audio 10v coś tam chyba 200RMS

 

Także mi chodzi tylko i wyłącznie o tą drugą opcje. Kulturalne granie ;)

 

Zapomniałem napisać... radio Peiying PY3122 4x50W.

Dzisiaj w pracy znalazłem jeszcze kilka opcji:

 

- Powerbass S-10, S-12 w skrzyniach bassreflex

- Hertz DS25, DS 30                    -||-

- Excursion SX1-10S4 (RE 10S4), RE-8S4

 

Wzmacniacz:

- Crunch GPX 1000.4

 

Prosiłbym doświadczonych kolegów, która w wyżej wymienionych byłaby najbardziej odpowiednia. Proszę tylko o konkretne odpowiedzi. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy temat

nie odnalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

bo muzyka gra świietnie i czysto jak na głośniki napędzane radiem

Gustuję w muzyce klubowej

Prosiłbym o konkretne

Dziękuję za cały offtop

 Kulturalne granie 

Zapomniałem napisać... radio Peiying PY3122 4x50W.

- Crunch GPX 1000.4

Yyyy... Czytać w kategorii Śmiech to zdrowie?

Peiying napędem, kultowe granie, nurtujące pytanie..

Bez urazy, tu nie chodzi o cenę, ale kto ci nadepnął na ucho? W uchu gra ci kult czy Kult?

To jest bardziej uraz niż sens życia i pomocy, rozumować można że ktoś coś rozumuje, gatunek muzyki, samo znaczenie "kultowości", człowiek "konkretny", ktoś, coś rozumie, ale wyjaśnij mi jak ty to jesteś w stanie usłyszeć to w Peiyingu? 4x50 :cisza: 

Pod Crunchem?

Wypowiedzi są na poziomie - można tak powiedzieć. (gust, nurtowanie, przestudiowanie itd) ale jak to przełożyłeś do ucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to co kolega wyzej napisał :wink:  stwierdzic nalezy jeden fakt, ten sprzęt, który wymieniłeś niestety z graniem ładnym nie ma wiele do czynienia. Sam mam ten model Cruncha i nie powiem, moc ma i gra "poprawnie" lecz bez charyzmy i dosyc płasko i ostro, ogólnie po miesiącu dojrzałem do decyzji aby go sprzedac w diabły. Niestety, wcześniej  nie posłuchałem i wolałem kupic nowy niz w tej cenie sprawdzoną uzywkę, bałem się, że będzie zepsuta, albo słabo grać. Na szczescie wzmacniacz jest na sprzedanie i idzie juz do mnie inny. Peyingi itp tez sobie daruj skoro chcesz "kulturalnie grać". Tez jestem świezy w temacie, ale dośc szybko załapałem o co biega, ale to musiałem sam pepełnic troche błędów, spokojnie dasz radę :wink: Sprzedaj ten wzmacniacz i kup coś w uzywce lepszej jakosci z duszą i "fajnym brzmieniem", W cenie do ok 300zł można trafić dość porządnego starszej generacji 4 kanałowca, do tego jakis jakościowy subwoofer w używce ( RE, JL etc.) i jedziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to co kolega wyzej napisał :wink:  stwierdzic nalezy jeden fakt, ten sprzęt, który wymieniłeś niestety z graniem ładnym nie ma wiele do czynienia. Sam mam ten model Cruncha i nie powiem, moc ma i gra "poprawnie" lecz bez charyzmy i dosyc płasko i ostro, ogólnie po miesiącu dojrzałem do decyzji aby go sprzedac w diabły. Niestety, wcześniej  nie posłuchałem i wolałem kupic nowy niz w tej cenie sprawdzoną uzywkę, bałem się, że będzie zepsuta, albo słabo grać. Na szczescie wzmacniacz jest na sprzedanie i idzie juz do mnie inny. Peyingi itp tez sobie daruj skoro chcesz "kulturalnie grać". Tez jestem świezy w temacie, ale dośc szybko załapałem o co biega, ale to musiałem sam pepełnic troche błędów, spokojnie dasz radę :wink: Sprzedaj ten wzmacniacz i kup coś w uzywce lepszej jakosci z duszą i "fajnym brzmieniem", W cenie do ok 300zł można trafić dość porządnego starszej generacji 4 kanałowca, do tego jakis jakościowy subwoofer w używce ( RE, JL etc.) i jedziemy

 

Także to pominę... Powiem tak... W internecie każdy jest "anonimowy", a w realu lizał by mi pięty.

 

Nie mam tego wzmaka na stanie, to była tylko i wyłącznie propozycja! Także no stress...

Co z tymi suboferami które wymieniłem? Jakiś wart swojej ceny w tej kategorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to co kolega wyzej napisał :wink:  stwierdzic nalezy jeden fakt, ten sprzęt, który wymieniłeś niestety z graniem ładnym nie ma wiele do czynienia. Sam mam ten model Cruncha i nie powiem, moc ma i gra "poprawnie" lecz bez charyzmy i dosyc płasko i ostro, ogólnie po miesiącu dojrzałem do decyzji aby go sprzedac w diabły. Niestety, wcześniej  nie posłuchałem i wolałem kupic nowy niz w tej cenie sprawdzoną uzywkę, bałem się, że będzie zepsuta, albo słabo grać. Na szczescie wzmacniacz jest na sprzedanie i idzie juz do mnie inny. Peyingi itp tez sobie daruj skoro chcesz "kulturalnie grać". Tez jestem świezy w temacie, ale dośc szybko załapałem o co biega, ale to musiałem sam pepełnic troche błędów, spokojnie dasz radę :wink: Sprzedaj ten wzmacniacz i kup coś w uzywce lepszej jakosci z duszą i "fajnym brzmieniem", W cenie do ok 300zł można trafić dość porządnego starszej generacji 4 kanałowca, do tego jakis jakościowy subwoofer w używce ( RE, JL etc.) i jedziemy

 

Także to pominę... Powiem tak... W internecie każdy jest "anonimowy", a w realu lizał by mi pięty.

 

Nie mam tego wzmaka na stanie, to była tylko i wyłącznie propozycja! Także no stress...

Co z tymi suboferami które wymieniłem? Jakiś wart swojej ceny w tej kategorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie każdy jest "anonimowy", a w realu lizał by mi pięty.

 

A zauważyłeś że na tym forum ludzie mają Spoty? Tu nie ma anonimowości, pięty to liżą sobie nowicjusze (a myją?), bo chłopaki potrafią się spotykać, tu jest Cywilizacja.

'Podałeś subwoofery - a miałeś też podaną opcję "używanych".

A zastanowiłeś się po co jest taka kategoria? Chyba nie..

 

Do tej pory z tanich subów cieszącą się nizbyt dobrą opinią znalazłem:[/size]

- Magnat B30

- JBL GT5-1204BR gt5[/size]

Nie czujesz, nie słyszysz, nie rozumiesz co się pisze - to po co to zmieniać?

 

Bierz JBL.. Posłuchasz z Peiyingiem MONOlogu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...