Skocz do zawartości

Car audio Audi a4 sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem posiadaczem audi a4 b5 w sedanie z seryjnym nagłośnieniem bose czyli orginalne radio + zmieniarka na 6 płyt oraz głośniki + mały wzmacniacz w bagażniku. Chciałbym poprawić chodź trochę jakość dźwięku oraz dodać trochę basu gdyż głośniki basowe zamontowane w tylnej półce są już rozklekotane. Na początku moje pytanie od czego zacząć? jak się przygotować? Powiem ,że nie jestem żadnym audiofeelem i nie chodzi mi tu o nagłośnienie warte kilka tyś złotych. Chodzi mi po prostu o u zyskanie lepszej jakości dźwięku oraz większego basu. Przygodę z moim car audio chciałbym zacząć stopniowo w małych krokach dlatego też pytanie od czego zacząć Panie i Panowie?

 

Dodam też, że nie mam jakiegoś określonego budżetu do wydania ale przyznam szczerzę że chciałbym to zrobić możliwie tanio wiadomo, że nie najtańszym kosztem ale też nie chodzi mi o sprzęt z najwyższej półki. Chciałbym, aby ktoś z was poradził mi od czego zacząć np. na początku wymień głośniki z przodu na takie i takie. Jak już wcześniej pisałem wymieniać będę stopniowo jak będzie gotówka. Dlatego jeżeli na początku miałbym wymienić dajmy przykład wzmacniacz czy głośniki to nie chciałbym kupować czegoś takiego taniego, że np. za ten miesiąc czy 2 dodając przykładowo suba  lub lepszy wzmacniacz musiałbym wymieniać te głośniki na inne, bo okazałoby się np. że nie dają rady. Jeżeli byłby ktoś tak miły i pokierował mnie od czego zacząć co kupić byłbym ogromnie zoobowiązany. Nie podałem jaki jest mój budżet bo wolałbym, aby ktoś obeznany w tym dziale powiedział mi np.coś w tym rodzaju:

 

głośniki na przód które są godne polecenia i zagrają już w miarę dobrze mieszczą się w przedziale cenowym od xxx do xxx zł, w miarę dobry wzmacniacz który udźwignie jakiś tam lepszy zestaw zaczyna się od xx zł itd. Powiem, że kompletnie się na tym nie znam a patrząc na jakieś serwisy aukcyjne widzę głośniki rzędu 50zł jak również 700zł. Chciałbym to zrobić tanio ale wiadomo, że jeżeli za głośniki mam dać xx zł, które okażą się totalną lipą to wolę dołożyć, dozbierać mamony i kupić coś ciut lepszego.

 

Jakie wasze rady na początek?

 

- Wymienić wzmacniacz dodać jakiegoś suba? Czy może też wzmacniacz wystarczy?

 

- Wymienić któreś głośniki z przodu na jakie? jakiej firmy? 13?16? Powiem szczerze, że lepiej byłoby zmienić na większe głośniki 16 ale czytając różne opinie jest z tym trochę  roboty i powiem szczerzę, że wolałbym podmienić na jakieś głośniki tego samego rozmiaru nie ingerując w konstrukcję.

 

- Radio? Czy jest potrzeba kupować coś innego czy np. te radio które mam zamontowane razem ze zmieniarką udźwignie jakiś lepszy zestaw?

 

- Kolejne pytanie wymiana np.radia, wzmacniacza czy dodanie jakiegoś suba czy wiąże się to z przerabianiem kabli wtyczek do radii itd?

 

- Wygłuszenie auta o tym nie piszę ponieważ to jest już ustalone i np. przy wymianie przednich głośników automatycznie zostaną wyciszone drzwi, przy wsadzeniu suba zostanie  wygłuszony bagażnik itd.

 

Byłbym wdzięczny za jakieś konkretne propozycje, przykłady, linki. Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim tematem. Pozdrawiam Serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...