Skocz do zawartości

Sprzęt home audio


grimskullcrushe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałem założyć ten temat by dzielić się w nim wiadomościami nt. sprzętu domowego. Oczywiście nie lodówek :(

Czy interesujecie się audio tylko tym w samochodzie czy także domowym? Ja osobiście na równi domowym jak i samochodowym. Z pewną różnicą, w samochodzie poszedłem w stronę łupania, a w domu w SQ. Uwielbiam spędzać wolny czas na skręcaniu nowych kolumn, bądź przerabiania/przelutowywania zwrotnic w starych. Mam dość sporo różnych przetworników, więc jest czym się bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze interesuje sie audio domowym i estradowym sporo dluzej niz ca,mam na swoim koncie spora ilosc zlozonych od postaw wzmacniaczy,przedwzmacniaczy,crasch testow,subow itp

 

Najmocniejsza kocnowka jaka zrobilem w zaciszu domowym to blisko 1kW rms w mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie " składają " się zwrotki do głośników które dostałem od QMPLA :(

 

zaczołem szukać okleiny pasującej mojej niewątpliwie lepszej połowie :(

 

jeszcze muszę wybrać kształt budek dla frontów i suba

 

budki bedzie robił ktoś od Nas z forum :D

 

jak już będą skończone to wkleje fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ige chyba wiem o jakim wzmacniaczu mówisz (piszesz) :/

Home Audio to również kosztowna zabawa jak w CA, ale w HA bardziej staramy się o naturalność dźwięku, gdyż w CA bardziej chłopakom chodzi komu bardziej blacha się ugina od ciśnienia. Ja jak zakupię autko to zrobię audio tylko i wyłącznie z myślą o jakości, gdyż na nowo odkrywa się utwory.

Moja pasja audio zaczęła się właśnie w domu i już bardzo długo trwa. Nawet mam pokaźny sprzęcik i parę ładnych wzmacniaczy już miałem. Obecnie mam Denona PMA 1500R, ale moim zdaniem NAD C372 grał chyba ładniej (średnica ładniejsza).

PS Moje dwie kolumny ważą 132kg :/, ale nie waga odgrywa najważniejszą rolę, ale również wpływa na jakość dźwięku (detaliki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kivlov - testowałem parę tygodni z kumplem nad-a c372 i klocek zrobił na mnie pozytywne wrażenie swoją mocą i kontrolą nad GDN-ami. Góra była punktowa jednym taka się podoba drudzy u palowali by za nią wzmaka. Środek hmm bez och ach po prostu poprawnie. Testowałem na różnych kolumnach od krów e100 do monitorków paradigm-ów zahaczył jeszcze budżetowe eltaxy discovery i parę moich konstrukcji DIY (min vifka xt+SPH-165kep, hds180 z górą również xt, i 3drogi oparte na vifka (początkowo ARV104 ) DX+arp150+2x arn226 07 dane w br strojone na 37hz )

 

W niektórych utworach nie we wszystkich i również nie we wszystkich kolumnach dało się odczuć zbyt konturowy bas. Momentami miałem ochotę wstać z fotela i złapać go w ręce. Bas kiedy trzeba było żeby zagrzmiał żeby gałki oczne wychodzą nam uszami i potem jak gdyby nigdy nic rozpłynął się w pokoju jak gdyby go nie było to wtedy on pokazywał się i ujawniał (swoją konturowością)

 

To tylko takie moje odczucia pod wielogodzinnych odsłuchach.

 

Denona słuchałem niższej serii PMA, ale zbyt obiektywnie go nie ocenię. Odsłuchy były zbyt krótkie na jakieś konkretne wnioski.

 

 

Jeszcze tak na marginesie że jak ktoś posiada 3 drogi oparte na dole na 2x20-25cm (np:e100) to fajnym napędem do taki klocków jest pionek A-858 kawał pieca z potężną wydolnością prądową którą potrafi umiejętnie wykorzystać. Miałem okazję go posłuchać fakt że krótko, ale to wystarczyło by pokazać jego potencjał jaki w nim drzemie. Kawał solidnego pieca, który szybko pokazał że po wciśnięci power nie ma z nim żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad nie oczarował Cię średnimi tonami? Przecież właśnie on słynie z średnich tonów. Denon PMA 1500R gra naprawdę super analitycznie nic nie dodaje od siebie gra tak jak nagrany jest utwór i jest niesamowicie potężny - naprawdę, co dopiero jego mocniejszy brat PMA 2000 (ten musi być kolos). Myślałem, że nie będzie miał tyle mocy. Teraz marzy mi się zmiana kolumn na coś pokroju Scan Speak Iluminator - cholernie droga sprawa, albo na revelatorze ale coś w 3 drogach wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w tej chwili planuję wzmacniacz u siebie zmienić. Mam w tej chwili Marantz'a PM-68 (w sumie dwa...) razem z CD-67 mkII i ... czegoś zaczyna brakować. Szczegółowości? Najbardziej chyba szczegółów w niższych rejestrach. Kontrabas jest zbyt rozmazany, czasami wręcz brzmi "elektronicznie", zwłaszcza na Vifach (3-d, M18 WO-09, PL18 WO, BC25TG). Waham się pomiędzy kupnem czegoś, a zrobieniem - macie może jakieś sprawdzone projekty? Tak żeby grało ciepło... może nawet jakaś lampa? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie o tuningu też myślałem, ale nie wiem co najbardziej akurat w tym modelu się opłaca wymienić... Kwota jest bardzo płynna... na tuning mogę przeznaczyć 1k zł. Wzmacniacz, jeśli inny, to może być używany, ale w dobrym stanie. Pilot się przyda. Kolor? Preferuje srebrny, ten cd i wzm marantza są złote, też fajnie, czarny, hmm jeśli ma ładnie grać to też. W sumie więc obojętne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tuning wzmacniacza 1000zł?

Jeżeli interesuje CI coś z pilotem i kolor szampański, stan ideał to może zainteresujesz się moim wzmacniaczem Denon PMA 1500R bo planuję zmienić go no Vincenta SV 236, albo 238. Jeżeli nie jesteś zainteresowany to ciężko dostać coś dobrego w cenie ok 2000zł, bo Marantz PM68 jak wspominałem gar bardzo ładnie. Może uda Ci się zdobyć Marantza PM17 - rozmawiałem z osobą która porównywała PM66SE KI z PM17 i mówiła, że PM17 gra ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki to może mi pomożecie mam zebrać sprzęt dla brata i jest pare wymagań:

1. Sprzęt nowy (wiem że lepiej szukać używkę, ale to nie dla mnie)

2. Raczej ładny i wzmak, cd srebrne

3. Pokój otwarty z kuchnią i salonem, łączna powierzchnia jakieś 35-40 m

4. Muzyka stary grunge i punk (wczesny pearl jam, nirvana, sonic youth) muzyka z pogranicza altrenatywnej i czasem r'n'b, soul (eryka badu, guru)

5. budżet to koło 5000-6000 zł (kolumny, wzmak, cd)

Co warto posłuchać, bo w ciemno raczej nie będe kupował a czas jest, nic w pośpiechu?Słuchałem narazie zestaw paradigm monitorki studio + xindak podstawa. I tak całkeim fajne szybkie, dół mi się podobał (ale pomieszczenie odsłuchowe było mniejsze i nie wiem jak się sprawdzi w większym), trochę za mało szczegółów na górze i środek nie wiem nie ujeło mnie jakoś brzmienie gitary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanb, Wysłałem Ci PW

Powiem, że nawet ładne pieniądze masz do wydania, ale jezeli chcesz kolumny, wzmacniacz i CD to za 5000zł tak różowo nie jest. Chyba, że sam wzmacniacz i kolumny.

Polecam Ci:

Wzmacniacz - Marantz PM 7001Ki

CD - Marantz CD 5003

Kolumny - KEF iQ50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką sprawę...

 

Poszukuję jakichś kolumn pod skromne stereo. Obecnie mam New Mildtony 150 od Tonsila. Dźwięk, hmm, Tonsilowki... Stan techniczny mierny, nawet nie chce mi się jakiejkolwiek kasy w to wkładać. Noi właśnie, wymiana nieunikniona, zastanawiam się nad jakimiś frontami, albo zwykłymi stereo, które jakością dźwięku byłyby choć trochę lepsze od tych Tonsilów, bo ich gra mi się zwyczajnie znudziła, a poza tym niedomagają... Budżet skromny, ok 500zł :] Mogę pokombinować też z DIY, ale chyba w tej kasie nie zaproponujecie mi żadnych sensownych podzespołów, prawda? To może jakiś konkretny zestaw? Z góry dzięki za wszystkie propozycje :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...