Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu


hardsty86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam obecnie 2xstx SW.12.2.500.2x2.F.SPP w skrzyni bandpass 90l brutto pod typową  elektrownią peiying 1k76d spięte pod 2ohm,miałem chrapkę na gzw 30spl,ale przeglądając forum nie wiem czy będzie coś lepiej.Wzmacniacz na razie zostaje bez zmian,teraz tylko wymiana skrzynki pytanie na co???Budżet 400-500zł może być używka.pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ogólnie polecany jest głośnik Re SE 10'' lub 12',Carpower sonic 12'',nie wspomnę o opiniach o alienie:)))Niestety wzmak to typowa elektrownia bez kontroli nie mówiąc w 1ohm,ciężko coś dopasować.Pozostaję kwestia prądu 90ah altek i aku przewody 25mm, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dział db-drag to po co komu jakość jak się liczą dB.  ja bym głośniki zostawił i przerzucił je w miarę wyliczona szczelinę i podpiol to w 0,5ohm (na pomiary nic peyingowi nie będzie  no i po stronie przetwornicy dorzucił bym z kilka tranzystorow bo jest tam na nie miejsce) oraz zadbał o odpowiednie  zasilanie. A co do jakości to raczej  zagra sprzęt tak dobrze jak jego najgorsze ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ogólnie polecany jest głośnik Re SE 10'' lub 12',Carpower sonic 12'',nie wspomnę o opiniach o alienie:)))Niestety wzmak to typowa elektrownia bez kontroli nie mówiąc w 1ohm,ciężko coś dopasować.Pozostaję kwestia prądu 90ah altek i aku przewody 25mm, 

 

Jeżeli chcesz się zająć tylko Db-dragiem, a chcesz uzyskać jak najwiecej, zajmij sie poszukiwaniem czegoś co może dać jak najwięcej.

Dziwisz się że chłopaki-mężczyźni podpowiadają ci Re- a przecież do DB trzeba mieć dużo:

-Mocy

-Sprawności

-Głośności

-Powierzchni

-Xmax,u

-Odpowiednia konstrukcja

I jeszcze parę, innym bajerów, cwanych sposobów, które daje dużo więcej Decybeli na zawodach..

Nie patrz tylko na modele, na co cie stać, bo czasami można coś dać niby w podobnej cenie, ale coś lepiej sprawnego, co daje lepszy efekt końcowy.

Może i jestem czasami wariat-ale za granicą moje pomysły dały fajniejsze efekty niż w Polsce :wink2:

 

A pierwsze co - ciekawi mnie napięcie na wzmaku podczas walnięcia - bo te 25mm2 to śmiech na sali.. i spadek mocy.. Wyników.. Czytaj, czytaj.. I myśl!!!

Kwesia prądu 90Ah ale z czego? A trwalość altka? Zacznij może od czytania, co zrobić aby utrzymać te Ampery? Z kosmosu weźmiesz ten prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wspominam o jakości dźwięku-to jest oczywiste.. Ale jakość zasilania, bo to że masz coś co oddaje te niby 1kW czy tam nawet 1.2kW, ale z czego to zasilisz?

Pierwsza prosta prośba - miernik prądu, walnij sobie sygnał na max- i powiedz jakie masz napięcie na wzmaku.. 

Na włączonym silniku masz na wzmaku chociaż 12V? Bo mam wątpliwości.. Żaden kondzio ci nie pomoże bo rozładuje się w pół sekundy-albo i szybciej.. A zasilać do testu głośności - dobrze mieć stabilne 5-7sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 5m 25mm2,pizdzing ma ponoć 800w rms w 1ohm,obecnie jest spięty w 20hm.Altek bedzie 120-140ah jest sens zmiany przewodów na np 35mm???


Tak jak w pierwszym poście chcę wymienić stx-y na jednego suba tak żeby wykorzystać wzmaka czyli około 800w rms w 10hm,teraz proste pytanie czy przewody będą do wymiany(altek 120-140ah) i jaki głośnik polecacie na jakości mi nie zależy.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już Ci pisali żebyś sobie sprawdził miernikiem.

Jak na obecnym kablu spadki będą za duże to kabelek będzie do wymiany.

Sprawdź ile V masz na akumulatorze a ile przy wzmacniaczu, jeżeli różnica będzie spora to kabelek do wymiany.

Jeżeli zależy Ci na łomocie i niskiej cenie głośnika to Ground Zero GZRW się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mocy tego peiynga to zalezy jakie zasilanie sie ma bo tego 1kw idzie spokojnie wyciagnac. a producent podaje:

* Moc RMS 13.8VDC 
* Moc dla 4 Ohm: 500W x1 
* Moc dla 2 Ohm : 900W x1 
* Moc dla 1 Ohm : 1250W x1 

 

zasilajacy kabel to minimum ten 35mm2  kabel od spawarki i mile widziany 2 aku.  z tyłu. a alternator dasz rade włozyc od laguny 3 i tam jest 210A  a idzie z niego do niemal 300A wyciagnac. i jesli chcesz sie bawic w db-drag to wykorzystaj to co masz . te głosniki mozesz spiac w 0,5ohm  i jak sie boisz na 1sek pomiaru puscic w te niby 0,5ohm co w rzeczywistosci i tak bedize wiecej to daj dłuzsze przewody zasilajace do gósnika i po problemie. a skrzynie to moze i masz dobrze wyliczona ale nie na zawody i pod wynik lecz do słuchania. z tym co masz teraz bez problemu po zrobieniu skrzyni mozna podbic wynik o2-3dB a jak by spiac  głosniki w 0,5ohm to jeszcze ok 2dB by doszło jak by oczywiscie zasilanie na to pozwoliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem wprost. Na 1kw, na głośniku 12" z Re audio można przekroczyć 140dB.

Ale trzeba zadbać o inne rzeczy - zasilanie. Co z tego czy wzmak da 1250, czy nawet niech fabryka pokarze 1.1kW, jak zasilanie przy 25mm2 mogę powiedzieć że zobacze 11.5V. 

I jaki mamy spadek? 15-18%? Kiepsko dobrana skrzynia - kolejne parę procent, a tu źle ustawiona, w złym kierunku. Diabeł tkwi w szczegółach.

Kabel na 1kW 35mm2? Spawalnicza 50mm2 mile widziana.

Sprawność Alternatora jest brana pod uwagę? Co z tego że zapakuje sie 120A, przecież wystarczy że będzie mniej sprawny, przy niskich obrotach na zawodach, alternator nie da ci prądu. Wole mieć 100% sprawny alternator 80A, ale co da mi dobry prąd na tych obrotach. Jak masz silnik benzynowy-dobrze pomyśleć czy upakuje się altka od disla- zawsze obroty pracy wyższe. Albo pogadać z dobrym elektrykiem.. On będzie wiedział o co chodzi.

Zasilanie to podstawa, bo z tych 2ohm nawet mając 900Watt- odda rzeczywiście 500watt.. Porada krzycha aby przerobić na mniejszą opcje omów- mile widziane. W końcu zmienia się częstotliwość, a 0.5Ohma nie jest wiecznie stałe. 

Moja była dobra rada i na 12" jeden chłopak strzelił 142-143dB, na mocy okolo 1.2kW. Taki wynik w kombi- dobra zabawa na db dragu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o altka będzie to odnowiony 120-140ah mam włąśnie znajomego elektryka,obecnie mam diesla więc kupię od golfa 4 1.9tdi,co do przewodów zobaczę jakie spadki będę miał po zmianie altka(ewentualna zmiana na 35mm2)jak na razie zostaną stx-y.Zrobię dobre zasilanie to będę myślał o subie....


Namieszałem trochę w moim temacie ale trochę się dowiedziałem co i jak.Szukając tematów o zasilaniu naprawde są różnorakie wypowiedzi ludzie piszą że mają altka 60ah,kable 20mm2,2 aku po 60ah i mają mierzony ponad 1kw:))))kiedyś widziałem starą tabele z info o przewodach 25mm2 do 500w rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20mm do wzmaka, który gra w trybie 2x83W + mostek 240W na suba. A może koleś, który na 20mm wyciągnął 1KW miał aku niecały metr od wzmacniacza (BMW, merce)? Wtedy sytuacje się diametralnie zmienia. Chyba, że lubisz suszyć ciepłem z kabla próg po deszczu to olej kable i podłącz jeszcze mocniejszy piec  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja dodam cos od siebie....Po pierwsze po co mierzyć zasilanie jak potrzebne sa ampery?? czyli moc??2 rzecz to 35mm2 kabel na 800RMS??nie jest to lekka przesada??W orionie 2500D orginalne zaciski są na 2x20mm2...a tam jest prawie 3kw RMS....No ale ok...Prad jest wazny i zamiast jakiegos dodatkowego kondka dał bym na 100% aku najlepiej jaki holiwood,kinect czy stinger.....A zabawa w db drag???Zjedza CIĘ kolego na starcie :rotfl: na zawodach...Przerabiałem temat....SAM nie jak w dzisiejszych czasach 99% ludzi to firmy :wink2: ..gdzie mają zaplecze na wszystko....Ogólnie głosnik to 30% wszystkiego...Najwazniejsza na wynik jest skrzynia....Dobrze zestrojona z budą..Także nie pisz ze skrzynia jest dobrze zestrojona bo na pewno tak nie jest....Poza tym trzeba mieć już małe pojęcie,poczytać,popisać pogadać uczyć się na błedach itp...Niestety wyniku z palca nie będziesz miał a zeby jakieś testy robic muisz miec chocby DB meter2 nie wspomne juz o term labie......70% graczy na zawodach ma w domu juz term laby takze........Bez jakiegokolwiek przygotowania nie pierdniesz na zawodach.......Tak dla ciekawostki powiem ze kilka lat temu nasz kolega ZIP na 1x10 :hyhy:  w mini wzmacniaczu do 750RMS pierdnął....144,5 bodajrze takze....Mozna :hyhy: Mistrzostwo :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile amper spadku można też uzyskać.. Oriona 2500 na 20mm2?

Dziwne wypowiedzi chłopaków teraz powstaną, jak 80%-90% wypowiedzi na temat przekroczenia 1kW jest o zmianie kabli na 50mm2..

Nabierajmy rozmów, wyników ale nie ogólnie-tylko w konkretnych tematach. Bo teraz będzie sie myliło pojęcie.

1kW babelki 20mm2? czy 35mm2? A może 50mm2?

Mówisz też o akumulatorach. Ok.. A ile osób ma dobre aku? Mowa o sprawności, czy nie jadą na wiekowych 10letnich, ale każdy ci napisze "Mam 90Ah".

Mówisz o pojęciu - sam widzisz jak ludzie to czytają..

 

A teraz zaproponuj głównemu piszącemu, na wsadzenie Kinecta i zasilał nim peinga..

Bambino - nie proponuj czegoś komuś, kto nie rozumie.

Tam był fan Oriona, chce Oriona, tu masz niski budżet vs setki pytań.

A każdy zaczynał od hi-end? Zaczynało sie od zera. Jak nasza większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie taki zestaw z myślą o delikatnym ciśnieniu w aucie.Model głośnika STX czytając opinie na forum i z mojego odczucia  spełnia to dosyć dobrze nie jest to jakiś jbl lanzar(kiedyś były) z serii budżetowych którego słychać z oddali .Wzmacniacz pizdzing daję wacików i o to w tym chodzi.Jeśli chodzi o zawody nie mam o tym pojęcia,na razie wiem że najważniejsze jest zasilanie.Co do wypowiedzi wyżej pisałem już w moim temacie ile ludzi tyle wypowiedzi z tym okablowaniem...powtarzam kiedyś w starej tabelce znalazłem 5m przewodu do 500w rms 25mm2,Ja mogę niby mieć 600w rms.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja napisze  mam 100Ah Holywooda i ma raptem 2 latka oczywiscie regularnie doladowywany Cetkiem raz w tygodniu dodatkowo okablowanie na 2KW to 3x50mm2 ale mysle dodac 4 zylke.

Co do zawodow jak Bambino powiedzial - sluszenie  ze zjedza cie  nawet w street a jak i mini. Ja wychodze z podziwu. Ale dla mnie nie liczy sie wynik chociaz i chcialbym dorownac chlopakom - liczy sie zas  znajomosc mozliwosc podzielenia sie wiedza  oraz napiciu sie piwka oraz zabawa gdzie idzie sie posmiaci w pewien sposob wyszalec :)

 

BTW - witam kolege Bambino po dlugiej nieobecnosci. Napisz do mnie na priv - co sie z toba dzialo a i zajzyj do mojej instalki w dziale - jest tam instalka moja  od poczatku do teraz i caly czas w odwiertach jak to sie zwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej to i tak najpierw trzeba przemyslec  w jakiej klasie chce sie startowac, nastepnie fundament czyli zasilanie i nie trzeba kupywac markowych  aku. lecz mozna taniej jakiego zela  wychaczyc z zasilania awaryjnego jakiegos sklepu ktory  da sobie rade w zaleznosci ile mocy bedzie potrzebne bo zawsze mozna dac kilka sztuk  no i oczywiscie skrzynia z odpowiednim strojeniem a gosniki  to bym zostawil te co masz  tyle z e w 0,5ohm podpioł i zaczoł dokompletowywac to czego nie masz a dopiero  z czasem wymiane głosnikow zrobic. sam na zwody  mam chińskie głosniki blow adrenaline 2x25cm (sklepowo cena ok 100zł za sztuke) i ponad 148dB sie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A teraz zaproponuj głównemu piszącemu, na wsadzenie Kinecta i zasilał nim peinga..

Bambino - nie proponuj czegoś komuś, kto nie rozumie.

Tam był fan Oriona, chce Oriona, tu masz niski budżet vs setki pytań.

A każdy zaczynał od hi-end? Zaczynało sie od zera. Jak nasza większość.

 

Zomer :wink2: Oczywiście że wolę zaproponowac głównemu piszacemu chocby holiwooda,kinekta czy stingera..Bo..mozna teraz kupic w naprawde dobrych cenach na allegro oczywiscie mowa o urzywkach...Niedawno ktos sprzedawał stingera 45AH za 200z-3 letniegoł....To chyba lepsza opcja niż jakiś kondek za 150zł typu pyle :rotfl: Wszyscy zaczynaliśmy od zera  i pewnie wiekszośc od JBLa :hyhy: czy lanzara max jednak jeżeli coś chce się zdziałaś trzeba cos włożyć kaski :wink2: ...To tak jak bys chciał się ścigać na 1/4 mili zrobił bys silnik  turbo a reszte zostawił ori :wink2:  Kolega nie włozy tego na raz tylko na dłużej a w trakcie zawsze mozna cos zmieniać.....Koledzy którzy maja firmy jak spala głosnik to pół biedy  a taki zwykły zjadacz chleba jak MY?? :hyhy: Kazdy chyba pamieta ARKA :hyhy:  jak w gliwicach walnał na 2 pionkach 307 bodajrze w skrzyni robionej na szybko 145db :hyhy: ...Niestety wiedza i skrzynia to 90% sukcesu ale oczywiscie jak wyżej powiedziano jedzie się tam także pogadac napić sie piwa oraz także dowiedzieć się co mozna by polepszyć usprawnić itp bo jeszcze sa ludzie którzy robią to ZA darmo lub browca :hyhy: oco w dzisiejszych czasach coraz drudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...