Skocz do zawartości

Tanie granie w Mamusowozie - Xantia II


mamusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj niższe ciecia dla woofera od góry , spróbuj drugim rzędem . "Ucinaj" dopóki nie będzie dziury w średnicy . Co do czasów , możesz pomierzyć odległości miedzy głośnikami a twoim zagłówkiem i wyłapać różnice odleglosci miedzy TW a WF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3.2 I rzędem to pomyłka dla tego glosnika

Wogole I rząd to nie jest opcja dla tego glosnika

 

Jak chcecie go nisko ciąć to III rząd bedzie odpowiedni

I poniżej 2kilo z podziałem bym nie schodził

Zaczynaja rosnąć znieksztalcenia charmoniczne

Jak przypomnę sobie gdzie jest ten wykres to wrzuce

Jednak przy tej czestotliwosci polecam III rząd

Potrafi ładnie sie zgrać z wooferem

 

Sam mam aktualnie dwa tweetery z tej stajni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Spróbuj niższe ciecia dla woofera od góry , spróbuj drugim rzędem . "Ucinaj" dopóki nie będzie dziury w średnicy . Co do czasów , możesz pomierzyć odległości miedzy głośnikami a twoim zagłówkiem i wyłapać różnice odleglosci miedzy TW a WF

 

Wiem do czego służy zwrotnica i jaki efekt powinienem uzyskać, więc nie musisz mi mówić ;) Nie ma problemu z dziurami czy górkami w paśmie, jednak przy cięciu pierwszym rzędem mam problem ze zgraniem czasówek tak, żeby uzyskać skupienie tam gdzie chcę.

A z takim fizycznym mierzeniem odległości to słabe rozwiązanie, czasem teoria nijak ma się do tego co słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czasem teoria nijak ma się do tego co słychać...

Owszem ale można się nią delikatnie "podeprzeć" , po zmierzeniu odległości zorientowałem się ze idę nie w ta stronę co trzeba .

 

 

 


Zaczynaja rosnąć znieksztalcenia charmoniczne

Wiem ze potrafi się tak dziać dzieląc pasywnie przetworniki ,ale czy to samo zjawisko występuje przy podziale aktywnym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Xantii wciaz work in progres.. w weekend walczylem z rozbiorami tylnej czesci auta i wygluszaniem bagaznika i tylnych nadkoli. Narazie zeszlo 2m2 dekamatu, czekam na dotarcie kolejnej partii po tej cenie i zabieram sie za dach.

W miedzyczasie musze pomyslec co jeszcze rzucic na tylne nadkola bo sa miejsca gdzie hula wiatr ;) na pewno uzyje niezawodnej pianki pod panele, moze welna mineralna sie nada, bo na strychu leza ze 2-3m2 pozostalej po budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie bagażnika i części podłogi skończone, zużyto lekko ponad 2m^2 dekarki, troche pianki pod panele, 1 arkusz wełny mineralnej i trochę wełny szklanej. Uprzedzam pytania, z racji (jeszcze niepełnego, ale jednak :P) wykształcenia wiem jakie właściwości i przeciwskazania idą za uzyciem takich materiałów i gwarantuje że są użyte w takich miejscach i w taki sposób że żadne efekty uboczne nie mają prawa wystąpić ;)

 

IMG_20130907_141805.jpgIMG_20130907_141816.jpgIMG_20130907_152019.jpgIMG_20130907_152031.jpgIMG_20130907_152042.jpgIMG_20130910_163634.jpgIMG_20130910_163646.jpgIMG_20130910_163655.jpgIMG_20130911_121723.jpgIMG_20130911_121730.jpgIMG_20130911_122054.jpgIMG_20130911_122057.jpgIMG_20130911_122110.jpgIMG_20130911_124125.jpg

 

Jeśli chodzi o setup, montażu doczekał się kondensator 1F Hollywooda - po co? Bo używany kosztował tyle co dobry rozdzielacz... przy okazji wszystkie kable doczekały się ładnych konektorów, te głośnikowe również. Wzmacniacze w poprzednim ustawieniu troche nadmiernie się grzały, więc narazie powędrowały na podłogę bagażnika - nad zabudową będe myśleć, mam nadzieje że uda się wykorzystać boczki, bo w roku akademickim potrzebuje trochę bagażu przewieźć...

 

Jeśli chodzi o jednostkę, wygląda na to że na dłuższy czas zagości  Alpine 9853. Mimo że granie to nie moja bajka (7892 mi bardziej pasowało) wyjścia za bardzo nie mam, bo to mam "wypożyczone" a na kupno jeszcze mnie nie stać ;) Narazie myślę nad jakąś ciekawą alternatywą, ale za dużo pomysłów nie mam.

 

Skrzynka zyskała dodatkowe wytłumienie, celem wyciągnięcia maksymalnego zejścia jakie mogą dać 20cm woofery i powiem szczerze- znów mnie szokuje ile są w stanie wyciągnąć :D

 

IMG_20130914_105354.jpgIMG_20130914_105413.jpgIMG_20130914_105420.jpgIMG_20130914_105429.jpgIMG_20130914_105436.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Parę roszad sprzętowych nadchodzi. Przy okazji zmian zbieram się mentalnie do poprawy lewych drzwi i idealnemu wyprowadzeniu nowych wooferów. Po dłuższej zabawie tweeterami jestem mega zadowolony z możliwości, miejmy nadzieję że uda się je zgrać z nowymi wooferami, ale skoro z AMA'mi nie było problemów to teraz tym bardziej.

 

Szkoda że nie mam do dyspozycji garażu, bo ciężko będzie wyklejać dach przy takich warunkach pogodowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...