Skocz do zawartości

DLS A6 w 0,5 Ohm?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy ktoś miał już doświadczenia jak sobie radzi z obciązeniem w 0,5 ohm i czy nie wpada w protect?

 

Chodzi mi o ori nie grzebany piec a nie jak czasami chłopaki  jeżdzą z "wydmuszką" gdzie z pieca została obudowa a reszta po lifcie typu wymiana przetwornic na mocniejsze etc. Bo to zwykły wał i oszustwo.

 

Mam ori piec i nie chcę w nim grzebać a potrzebuję raz pierdnąć nim najlepiej spiętym w 0,5 ohm.

 

Z góry dzięki za jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No tak bo wtedy siorbie ponad 200 A.. :D Przy pierdnięciu, przecież to AB a  nie cyfrak. Ori z tego co pamiętam jest 4 szt 35 A=140 A to się wymieni na odpowiednie... :rotfl:

 

Ale bezpieczniki Ci wywaliło i piec się wyłączył, ciekawi mnie zaś czy bez liftingów u Passata A6ka nie wbije się w protecta?

 

A teraz już zupełnie serio, muszę to wiedzieć na bank od kogoś kto się bawił (poza przegrzebanymi jak Grundwald po bitwie w poszukiwaniu talarów ) czy można śmiało zapewniwszy odpowiednie zasilanie obciążyć krótkotrwale A6kę taką impedancją? To ważne pod względem doboru cewek suba. A chcę kupić nowe... Bo wspieram branżę CA... Więc drugiego podejścia nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę Marcinie że się nie poddałeś :)

 

Robię zwyczajnie swoje... Nie zwykłem rzucać słów na wiatr... Paczka głośniki i adaptacja zasilania będzie nowa, jedynie piecyk skoro mam jakieś tam rozsadne mono , chciałbym wykorzystać.

Dlatego dopytuję o mozliwości nie dłubanej A6ki gdyż... Chłopaki mogą się spodziewać z mojej strony prośby do składu sędziowskiego o sprawdzenie zawartości obudowy ich pieca i porównanie z ori w sieci... :ups: Jak zwykł mawiać mój dziadek "Skończyło się babci sra...ie"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jedynie piecyk skoro mam jakieś tam rozsadne mono
rozsadne... ale nie do wygrywania czy walenia wyników... Przekombinujesz z ta a6...

Chłopaki mogą się spodziewać z mojej strony prośby do składu sędziowskiego o sprawdzenie zawartości obudowy ich pieca i porównanie z ori w sieci...

no czasem bywało róznie :P sam kiedys kupiłem płyte mocnego RF w nówka sztuce bo ktos potrzebował obudowy :P Moze do dzis zyje tyle ze w budzie boschmanna, to dopiero jest/był gwóżdź choc ode mnie w dalsze rece trafiał bez paneli bocznych wiec nie dopieszczony :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


rozsadne... ale nie do wygrywania czy walenia wyników... Przekombinujesz z ta a6...

 

Cóż ja w zasadzie przyjąłem już na klatę ,że wyjadę lżejszy o tego tysiaka... :D Nie wywalę parę tys zł na DDki dla zakładu, po to tylko aby przyjechać i przez 5 sek zrobić "prrryyyt!" ... szczyt finezji jak nic... :rotfl: Postaram się zrobić coś fajnego, wyjdzie to wyjdzie, nie wyjdzie to przynajmniej będę wiedział ,że się dobrze bawiłem i starałem. Bo mimo wszystko to zabawa a nie spięcie pośladów. :wink:  Z lekką sportową żyłką aby nie było nudno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wywalę parę tys zł na DDki dla zakładu, po to tylko aby przyjechać i przez 5 sek zrobić "prrryyyt!"
widzisz... Nie wiesz ile tracisz... To nie tylko robi "prrryyt" to czesze czache "czarnuchem" kiedy tylko zechcesz a nawet nie masz pojecia ile to daje masakrycznie fajnej frajdy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz... Nie wiesz ile tracisz... To nie tylko robi "prrryyt" to czesze czache "czarnuchem" kiedy tylko zechcesz a nawet nie masz pojecia ile to daje masakrycznie fajnej frajdy :P

 

To ok, mocny sub w aucie , którym się jeżdzi na co dzień, ale nie bardzo rozumiem sens kupowania sreja tylko po to aby napakować w niego aku i głośników na kilkanaście kzł i pojechać trzy razy w roku na krzyż zrobić pryyyyytt... Nie dociera do mnie jaki w tym sens? To jest... dziwne. :D

Różnica do SQL jest zadanicza, 99% ludzi słucha swoich aut codziennie nimi jeżdząc a jak mają kaprys jadą na zawody , zaś "fajne" granie jest i bez nich.

A taki mały kasztan??? Ledwo co jedzie i najlepiej go na lawecie zawieżć.. :rotfl:  Nie wiem może kiedyś to zrozumiem, bo póki co przerasta moje granice percepcji... hehe :)

I aby nie było nikogo nie neguję i nie krytykuję to jego sprawa co robi ze swoim czasem wolnym i kasą, jedynie tego w tej chwili nie rozumiem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chłopaki mogą się spodziewać z mojej strony prośby do składu sędziowskiego o sprawdzenie zawartości obudowy ich pieca i porównanie z ori w sieci... :ups: Jak zwykł mawiać mój dziadek "Skończyło się babci sra...ie"... :D

 

jak tak zakladasz to my sie chyba nie napijemy tej wody razem. "kazdy mierzy wedlug swojej miary "... coz  przykro.

ja w takim razie strzelam focha i odpuszczam skopanie ci dupska. 

 

taaaaaaak boje sie hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to zasilanie wiec jak zadbasz o to i odpowiednie bezpieczniki to nic mu nie będzie przez  te nawet 5sekund. znajomy blaupunkta ktory tez pracuje w klasie AB stabilnego w 2ohm  meczył w 0,5ohm i przy dosc mizernym  zasilaniu i nic mu nie było. a co do wyniku z przepiecia z 1ohm w 0,5 ohm to jest kwestia 0,5- max 1dB wiec pytanie czy Ci to coś pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


podstawa to zasilanie wiec jak zadbasz o to i odpowiednie bezpieczniki to nic mu nie będzie przez te nawet 5sekund.

 

Jakie bezpieczniki? Przecież w DBL z tego co wiem to poza tymi w samym piecu nikt nie stosuje bezpieczników od aku....

 

 

 


a co do wyniku z przepiecia z 1ohm w 0,5 ohm to jest kwestia 0,5- max 1dB wiec pytanie czy Ci to coś pomoze

 

Na tym się nie znam, dlatego chciałem z ciekawości zasmakować, ale coś czuję ,że takim prostym stwierdzeniem, że to max różnica 0,5 db wsadzisz w kij w mrowisko jeśli chodzi o bawiących się na serio w dmuchanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam raptem troche mdf'u

 

Nie o to chodzi... Przecież wiesz dokładnie ,że nie mam o tym zielonego pojęcia, i na szybko musiałem na ile to możliwe uzupełniać info co z czym się je, zaś w kwestię ogarnięcia samej skrzynki wciągnąłem mojego kolegę, którego bardzo szanuję, zawróciłem mu tyłek i pochylił się nad tym na serio(ani on , ani ja nie mamy 15 lat, więc jeśli, ja dzwonię i proszę o współpracę, to nie żartuję, On także , skoro mówi ok, to siada i poświęca swój czas aby razem zrobić coś ciekawego) ,chodzi o konstrukcję bandpass i to nie jakąś najprostszą 4tego rzędu , a ,że jakieś pojęcie masz, to wiesz ,że to nie jest hop siup jak sklepać zdrowy closed i to w zasadzie najbardziej czasochłonna i trudna do ogarnięcia skrzynia. Więc dokończę robotę i... zostanie fajna paczka, tyle ,że niestety nie do mojego bagażnika na co dzień bo za dużo gratow wożę i się nie pomieszczę z tym na raz. Przygotowanie auta zostało podzielone na to o czym każdy ma pojęcie, więc ja się podjąłem przygotowania okablowania,zasilania i zródła stąd np moje dzisiejsze pytanie o A6kę abym potem nie drapał się po głowie ,że wskoczyła w protect i podziękowała za współpracę a on o dobór głośników , które się nadadzą pod koncepcję obliczenie i wykonanie skrzynki. Strasznie głupia sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminio wg mnie to twoja inwencją było aby osoba z zewnątrz zobaczyła ile kosztuje db ale naciągać kogoś na koszta i później się wycofać??

 

 

Nie wierze Truck bawi się w pompowanie dB :D Jak ktoś podkręcił temat i coś zaproponował a teraz się wycofuje to nie fajnie :/ Żebyście tego na darmo nie robili bo ktoś nagle rzuci rękawice :P

 

Obydwaj przeczytajcie kto i co zaproponowal !!!!!!!!!!! Mnie juz meczy wieczna walka z wiatrakami. W zamian slysze , ze jestem oszust i do tego naciagacz. Ogarnijcie sie.

 

Truck mam nadzieje ,ze w real'u jestes inna osoba niz wirtualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin w realu wiele zyskuje, na forum go ponosi i staje sie wylewny, czasem naddto... Ale akurat Twoja podstawa jest mistrzowska... Jesli mnie pamieć nie myli "fochy" juz w Twoim przypadku mielismy okazje widziec/moderować dawno temu wiec mozna sie było tego spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Truck się wycofał, to byłby zlinczowany, bo ... tak jakoś na forum przyjęło się, poza tym jest to otwarty gość i w realu odbiera się go zdecydowanie lepiej niż za monitorka. A Ty kminio, jeżeli teraz się wycofujesz to jesteś dupa nie chłop, i powinieneś co najmniej zadość uczynić to w jakiś sposób Truckowi, choćby kuźwa głupią flaszkę mu postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...