Skocz do zawartości

Problem z JBL Gti1200


BS_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nabyłem ostatnio głośnik JBL Gti1200 w skrzyni BR. Przy zakupie sprawdzałem go i grał bardzo dobrze. Problem pojawił się gdy podłączyłem go na dłuższą metę. Mianowicie po jakimś czasie wzmacniacz (Auna ALP801CH) zaczął bardzo się nagrzewać. Z początku myślałem że to wina wzmaka którego naprawiałem. Jednak pod wzmacniaczem blaupunkta było to samo. Głośnik pograł chwile, po czym wzmacniacz się nagrzał i wyłączył. Więc wychodzi na to że coś z głośnikiem. Głośnik jest 4 ohm jednak na mierniku pokazuje 2 ohmy. Co może być tego przyczyną ? Miał ktoś podobny problem ? Proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest 4 ohm jednak na mierniku pokazuje 2 ohmy.

I wszystko jasne. Wzmacniacz nie jest stabilny w 2ohm w mostku i tak sie bedzie dzialo.Pograj jeszcze troche i prawdopodobnie wzmak do naprawy jesli wogóle będzie sie oplacać naprwa.

Aha dwa takie same tematy są tutaj zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja cewki w głośniku zależna jest od częstotliwości prądu który przez nią przepływa tzn. to, że głośnik 4 Ohmowy nie ma tych 4 Ohmów w całym paśmie. Normalnym jest, że przy podłączeniu głośnika pod multimetr wartość ta jest niższa, często o blisko 1 Ohm. W Twoim przypadku 2 Ohmy różnicy to trochę sporo. Może multimetr swoje błędy w pomiarze do tego dołożył (słabej jakości multimetr, słaba bateria). 

 

Zrób zdjęcie ściany wzmacniacza na której jest pokrętło GAIN z takim ustawieniem jak normalnie jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak tandeta z tym się zgodzę. Ale to nie dla mnie :) Poprostu testowałem na takim. Jednak Głośnik To prawdziwy stary dobry JBL produkcji USA co do tego nie mam wątpliwości. A co z tą cewką kolego może być i czy da się to zrobić? 



Tak Tylko w 4 Ohmy wychodziy GTI. Jednak widać że to oryginał i nie jest robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestes pewien ze to oryginalny stary GTI to niestety glosnik do wywalenia

tam cewka jest nawijana plaskim drutem. zapewne krawedzie sie przetarly i robia zwarcie skracajac cewke - stad te 2r

niestety cewki nie kupisz ani nie nawiniesz!

Passat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...