Skocz do zawartości

Megane III czyli budżetowe SQL w aucie za rozsądną cenę


pawel_luk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A do kabli i kondensatorów nie dam się przekonać! Takie cuda, tylko na audiostereo.pl się zdarzają :rotfl:....

 

To co napisałeś to pozostawię bez komentarza i ty chyba naprawdę w życiu nie słyszałeś dobrego auta na dobrych kondensatorach ... a mógł bym tu z forum wymienic na palcach jednej ręki ...

 

(Pozdrowienia dla chłopaków ze śląska) przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to pozostawię bez komentarza i ty chyba naprawdę w życiu nie słyszałeś dobrego auta na dobrych kondensatorach ... a mógł bym tu z forum wymienic na palcach jednej ręki ...

 

(Pozdrowienia dla chłopaków ze śląska) przy okazji

 

Ty już się lepiej nie kompromituj bardziej niż dotychczas  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To co napisałeś to pozostawię bez komentarza i ty chyba naprawdę w życiu nie słyszałeś dobrego auta na dobrych kondensatorach ... a mógł bym tu z forum wymienic na palcach jednej ręki ...

(Pozdrowienia dla chłopaków ze śląska) przy okazji

 

Zapraszam do mnie na testy typu ABX. Mam na tą okoliczność przygotowane zdalnie przełączane przekaźniki zamieniające on-line dowolne dwa elementy w torze zwrotnicy. Możemy testować w dowolnym aucie, moim albo Twoim.

Chłopaków ze Śląska również serdecznie zapraszam! Szczegóły dojazdu na PW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie myślę, jakby wejść do takiego ustrojstwa https://www.minidsp.com/products/minidspkits/2-x-in-4-x-out sygnałem I2S i upchnąć to w obudowie radyjka to by było całkiem fajne radyjko z porządnym DSP (przynajmniej tak wygląda na papierze). pawel_luk1 co myślisz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mało znam, musiałbyś zapytać kogoś bardziej ogarniętego.  :wink:

 

A bardziej na serio, to lubię "zajawkowe" pomysły i jeśli się tylko PCB zmieści w Keniu KMM, to jedziesz z koksem. :D

Płytka ma wymiary 75 x 75 mm, więc hmm.. powinna się zmieścić, jeszcze tylko wysokość trzeba sprawdzić.

Gniazda RCA na bank wylutować i dać na kabelku. Zasilanie pociągniesz z USB radia (port ma wydajność 1A).

No chyba do zrobienia  :hyhy:.

Fajny pomysł.  :ok:

 

A głośność, to rozumiem, że tego potka https://www.minidsp.com/products/accessories/misc-accessories/volume-control-pot-detail

zabudujesz gdzieś na desce?


A ma ten miniDSP czasówki? Bo nie mogę znaleźć.

 

No i to jest tylko 2-way.... Suba nie podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mało znam, musiałbyś zapytać kogoś bardziej ogarniętego. :wink:

 

 

 

A bardziej na serio, to lubię "zajawkowe" pomysły i jeśli się tylko PCB zmieści w Keniu KMM, to jedziesz z koksem. :D

 

Płytka ma wymiary 75 x 75 mm, więc hmm.. powinna się zmieścić, jeszcze tylko wysokość trzeba sprawdzić.

 

Gniazda RCA na bank wylutować i dać na kabelku. Zasilanie pociągniesz z USB radia (port ma wydajność 1A).

 

No chyba do zrobienia :hyhy:.

 

Fajny pomysł. :ok:

 

Tak sobie myślę, jakby wejść do takiego ustrojstwa https://www.minidsp..../2-x-in-4-x-out sygnałem I2S i upchnąć to w obudowie radyjka to by było całkiem fajne radyjko z porządnym DSP (przynajmniej tak wygląda na papierze). pawel_luk1 co myślisz o tym?

 

 

Gniazada RCA na 99,9% nie służa podłaczeniu po I2S , ale tak było dawno temu , teraz widzę nadszedł czas na postęp :wink2:

 

OK

Digital Audio input/outputs via I2S ports on expansion connectors

Ponieważ jest to jedno zasilanie , to raczej nie z USB , bo 5 V to nie jedynie 5V /1A .

 

Tylko jaki jest cel budowy czegoś co dawno wymyślono i jest produkowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznaję temat czysto teoretycznie, nie chcę tego budować. Urządzenie ma czasówki i zwrotnice, można wejść do niego po I2S, więc jest szansa na dobrą jakość z taniego radyjka. Czy wyszło by to korzystnie finansowo? Nie wiem, trzeba by policzyć wszystko i porównać z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Co do zasilania to w datasheet podają "USB powered and/or 4.5~24Vdc input via header (150mA @ 5V)", więc jest szansa zasilenia tego z USB radyjka.

Urządzenie też się wydaje ciekawe jako zwrotnica aktywna dla posiadaczy hi-endowych klasyków do podłączenia po analogu.

Firma miniDSP ma dużo innych ciekawych rozwiązań i sporo bardziej rozbudowanych procesorów (również samochodowych), warto pooglądać u nich na stronie.

Ciekawą sprawą jest też ich mikrofon pomiarowy i urządzenia z serii Dirac Live Series

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Paweł - masz może na dysku gdzieś fotki z pierwszej strony tematu? Chodzi konkretnie o te wypuszczenie głośnika przed tapicerkę,  stoje przed tym zadaniem w bliźniaczym boczku w renault fluence, czy mógłbyś wstawić dokładne fotki jak u ciebie ten głośnik w boczku dokładnie wygląda? I zastanawia mnie - jak wyciąłeś idealnie równy otwór tak by był jak najlepiej spasowany z kształtem dystansu, czym ciąłeś? Ja mam wyrzynarkę ale mam obawy czy wyjdzie to idealnie równo. Myślałem też o rzeźbie włóknem, ale budowa boczka jakoś nie nasuwa mi pomysłu jakby ten panel na gł.165mm miał wyglądać, poradzisz coś w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - masz może na dysku gdzieś fotki z pierwszej strony tematu? Chodzi konkretnie o te wypuszczenie głośnika przed tapicerkę,  stoje przed tym zadaniem w bliźniaczym boczku w renault fluence, czy mógłbyś wstawić dokładne fotki jak u ciebie ten głośnik w boczku dokładnie wygląda? I zastanawia mnie - jak wyciąłeś idealnie równy otwór tak by był jak najlepiej spasowany z kształtem dystansu, czym ciąłeś? Ja mam wyrzynarkę ale mam obawy czy wyjdzie to idealnie równo. Myślałem też o rzeźbie włóknem, ale budowa boczka jakoś nie nasuwa mi pomysłu jakby ten panel na gł.165mm miał wyglądać, poradzisz coś w temacie?

 

Spojz na ten temat, co prawda nie megane a laguna 3 ale moze pomoc;

http://www.strefacaraudio.pl/topic/31960-renault-laguna-lll-auto-m-a-x-a-ma/?hl=laguna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - masz może na dysku gdzieś fotki z pierwszej strony tematu? Chodzi konkretnie o te wypuszczenie głośnika przed tapicerkę,

 

post-7417-0-34366200-1508525044_thumb.jpgpost-7417-0-42366800-1508525056_thumb.jpg

post-7417-0-98709100-1508525072_thumb.jpgpost-7417-0-90923400-1508525084_thumb.jpg

 

Tapicerkę ciąłem Dremelem.

Potem jeszcze wyciąłem tą blachę zmniejszającą średnicę otworu na woofer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawle, bardzo ładnie i przede wszystkim równo dosyć ci to wyszło, ja myśle że jak wycięcie nie wyjdzie mi równo to zamaskuje to uszczelką krawędziową - kupię jakąś małą i naloże na krawędź żeby to zamaskować, będzie nieco mniej estetycznie, ale znowu lepiej niż nierówno wycięte brzegi. Może pomśle też nad jakąś maskownicą z żywicy, ale nie mam jakoś pomysłu jak miałaby wyglądać.Niemniej dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...