Skocz do zawartości

Radio do 550zł z możliwością rozdzielenia panelu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  Dopiero zaczynam swoją przygodę w świecie car audio i mam dla Was prośbę o pomoc w wyborze radioodtwarzacza.

Auto jakie posiadam to BMW e46. Chce kupić radio, w którym będę mógł oddzielić panel od reszty odtwarzacza ze względu na to iż w moim aucie wymiana seryjnego radia na inne nie wygląda zbyt estetycznie.

 

Wnętrze auta post-12022-0-38178500-1369075238_thumb.jpg 

 

a tutaj zastąpienie seryjnego radia innympost-12022-0-85349500-1369075388_thumb.jpg takie rozwiązanie wogóle mi się nie podoba :)

 

Planuję zrobić coś takiego: post-12022-0-47883100-1369075712_thumb.jpg drugą część radia powędruje do schowka.

 

Myślę, że takie rozwiązanie to dobry pomysł  :)

 

 

A teraz do rzeczy czego oczekuję od radia:

 

 

- dobrej jakości odtwarzanego dźwięku jaki i ustawień oraz wyjść rca ( w przyszłości planuję wygłuszyć drzwi oraz zamontować jakiś odseparowany zestaw głośników oczywiście podpięty pod wzmacniacz )

- wyjścia usb ( z tyłu radia ),

- jeżeli chodzi o kolor podświetlania przycisków jak i wyświetlacza w grę wchodzą kolory bursztynowy, pomarańczowy, czerwony, który będzie mógł chociaż w pewnym stopniu skomponować sie z kolorem panelu od klimatronika jak i zegarów

 

 

Mam na oku radia marki Alpine ze względu na jakośc oraz estetykę wykonania i dobrą opinię. Co sądzicie o tych modelach Alpine CDA 105Ri, Alpine CDE 9882Ri

 

Oczywiście liczę na Wasze propozycje sprzętu nowego jaki i urzywanego ze względu na kwotę jaką mogę przeznaczyc na zakup

( +/- 550zł z kosztem przesyłki )

 

 

 

Dlaczego mam takie wymagania odnośnie tego podswietlania itd? Ponieważ w ostateczności jeżeli po rozdzieleniu panelu z radiem powstałyby jakieś problemy z obsługą radia ( zakłócenia, problemy ze sterowaniem) rozwarzam zamontowanie tego radia w miejscu seryjnego ale to Ostateczność :)

 

 

Myślę, że napisałem ten post dość zrozumiale jednak jestem przygotowany na wszelką krytykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko, to w tym małym schowku jest umiejscowione całe radio.

 

http://www.audiogroupforum.com/csforum/showthread.php?t=66958

 

tutaj koleś, również w e46 montuje radio w inne miejsce + pilot wysuwany spod podłokietnika.. tylko musisz poszukać, bo nie pamiętam który to jest nr podstrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


( w przyszłości planuję wygłuszyć drzwi oraz zamontować jakiś odseparowany zestaw głośników oczywiście podpięty pod wzmacniacz )

 

pooglądaj drzwi w tych BMW - awaria ... ale można coś zrobić, nie mówię że nie, ja sam rzeźbiłem w gorszej awarii więc się da :D

 

 

 


- wyjścia usb ( z tyłu radia ),

 

na co Ci ta bajera ?

 

 

 


- dobrej jakości odtwarzanego dźwięku

 

bo z tym to nie ma nic wspólnego ... no chyba że Flac ... ale radio chyba nie obsłuży żadne, choć mogę się mylić :) ( z reguły jest to Mp3/WMA/AAC )

 

 

 


tutaj koleś, również w e46 montuje radio w inne miejsce + pilot wysuwany spod podłokietnika..

 

i 5 lat roboty całego auta :D powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X 2

 

Ja u siebie w 80PRS mam dwa usb z tylu. Jeden kabelek do IPhona poprowadzony pod deską do póleczki. Drugi kabelek wyciągnięty do innej póleczki na ewentualnego pendrive. Efekt taki ze nie jestem obwieszony kabelkami i nie starczy mi żaden Pendrive z panela. A to czasami wygląda przesmiesznie jak wielki pendrive dynda na panelu. :)

 

Także usb z tylu radia jest zayyyyebiaszczą rzeczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego usb z tyłu radia?

 

Jeżeli kupię radio, które będzie miało wbudowany port usb w panelu to czy po oddzieleniu go od reszty nie będzie żadnych problemów z przesyłem ścieżki dźwiękowej do odtwarzacza? :)

 

Nigdy czegoś takiego nie robiłem. Nawet nie miałem radia z wyjściem usb w panelu.

Dlatego założyłem ten temat w celu znalezienia odpowiedzi na moje pytania :)

 

Dlaczego wogóle usb?

 

Może ktoś napisać: chcesz kupić radio z usb bo nie chce Ci się nagrywać plyt CD?

To prawda. Zanim kupiłem e46 posiadałem e36 tam nie ma zadnego problemu w zamontowaniu innego radia niż seryjne. Miałem wówczas zwykłe JVC ( nie pamiętam już modelu ) lecz pamiętam jedno. Ciągle nagrywałem płyty CD, którymi zagracałem schowek... ;) 



Podajcie mi jakieś propozycje sprzętu w tej cenie którą podałem (+/- 550zł).

Coś co możecie mi polecić uwzględniając moje wymagania. Nie koniecznie musi być to radioodtwarzacz firmy Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To prawda. Zanim kupiłem e46 posiadałem e36 tam nie ma zadnego problemu w zamontowaniu innego radia niż seryjne. Miałem wówczas zwykłe JVC ( nie pamiętam już modelu ) lecz pamiętam jedno.

 

ja zanim kupiłem swoje E46 miałem ( i mam ) w rodzinie E34 to wiem jak to jest, ale i tak lypa z audio w tych autach, trzeba się trochę nagimnastykować co by grało :) 

 

 

 


Ciągle nagrywałem płyty CD, którymi zagracałem schowek... ;)

 

ja tam mam etui, a w nim większość ori płyt :) no ale to takie zboczenie, do którego każdy musi dorosnąć ;)

 

 

 


Podajcie mi jakieś propozycje sprzętu w tej cenie którą podałem (+/- 550zł).

Coś co możecie mi polecić uwzględniając moje wymagania. Nie koniecznie musi być to radioodtwarzacz firmy Alpine.

 

nie będzie Ci pasować do deski, ale JVC KD-SH1000 to opcja z usb, bez usb masz Alpine 9833 ( czasem i 35 można trafić w tej cenie ), Eclipse 8445E jak nie razi Cię wygląd, jak dołożysz to z nowych jest jeszcze Clarion CZ702E mający prawie wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESC, ja przerabiałem temat z E46. Jakbys mial pytania to wal smialo - podpowiem co moge. Co do radia to wsadzilem Alpine 9813 za oryginalne radio (plyta wysuwa sie z radia business) a panel jest w popielniczce. Przy zamknietej popielniczce wyglada 100 oryginalnie. Jak jestes ciekaw jak to wyszloa moge wrzucic jutro foty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam za odpowiedzi. Niestety nie byłem tu obecny przez ostatnie dni....

 

Wracając do tematu zdecydowałem się na zamontowanie radia w tym oto miejscu post-12022-0-01667000-1369335812_thumb.jpg

 

 

Usunąłem cały ten schowek i w tym oto miejscu zamontowałem ramkę od radia.

Przedłużyłem kable od instalacji.

Teraz jestem na etapie wytworzenia zaślepki, która zamaskuje przestrzeń pod ramką tak jak i wokół niej.

Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadowalający... Ale jak to mówią '' człowiek uczy się na błedach ''  :P



na moje oko, to w tym małym schowku jest umiejscowione całe radio.

 

http://www.audiogroupforum.com/csforum/showthread.php?t=66958

 

tutaj koleś, również w e46 montuje radio w inne miejsce + pilot wysuwany spod podłokietnika.. tylko musisz poszukać, bo nie pamiętam który to jest nr podstrony

 

 

ludlow69 dzięki za wstawienie tego linka. To na tych zdjęciach opieram swój własny mały projekt :)

 

 

Po wykonaniu całej tej operacji wstawię zdjęcia. Może w ktoś ( tak jak ja ) w przyszłości  z nich skorzysta.

 

 

Niestety e46 to ciężki temat ale z pewnością ciężki tak jak większość nowszych aut niewymiarowo z rozbudowanym radioodtwarzaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...