Skocz do zawartości

Skoda fabia by tenim85


tenim85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie znowu progres.:) Wszystko juz plumka aktywnie,na boczki poszla pianka + dodatkowa pianka na okolo wofera zeby dzwiek nie uciekal pod tapicerke. Nie wiem czy to to wplynelo tak na gre woferow czy to, ze graja bez zwrotnic ale jest kolosalna roznica, jestem w szoku co ten wofer potrafi, pojawilo sie wiecej srednicy, kicka i schodzi duzo nizej.Oto kilka fotek jak mam wytlumione drzwi(dekara),byla pianka pod panele na boczku a teraz jest 6 mm.Przy okazji podlaczania woferow zauwazylem jakies dziwne zagiecie na woferze,macie jakis pomysl co moglo wplynac na to? Nie slysze zeby wplywalo to w jakis sposob na gre wofera ale z ciekawosci chcialbym wiedziec(moze ktos sie z tym spotkal). Teraz pozostaje krecic i sluchac, ale juz teraz jestem mega zadowolony:) banan nie schodzi. Az trudno mi sobie wyobrazic jak graja drozsze zestawy odseparowane...

post-9177-0-33502400-1373029506_thumb.jpg

post-9177-0-17933900-1373029530_thumb.jpg

post-9177-0-18983100-1373029557_thumb.jpg

post-9177-0-48004400-1373029586_thumb.jpg

post-9177-0-19405300-1373029616_thumb.jpg

post-9177-0-26217100-1373029651_thumb.jpg

post-9177-0-58173900-1373029687_thumb.jpg

post-9177-0-76686500-1373029709_thumb.jpg

post-9177-0-73546200-1373029739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Złamałeś membranę , jeśli dalej nie będziesz używał HPF i dawał dalej mocno w palnik , to uszkodzisz do końca ten woferek 

System od poczatku gral na oryginalnej zwrotnicy i od dolu byl ciety 60/80 Hz takze nie wiem czemu tak sie stalo, tym bardziej ze na drugim nie ma zadnych tego typu sladow, ja sie tylko ciesze, ze zaczalem od tak taniego zestawu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy maskownica nie była zbyt blisko woofera 

Glosnik do wczoraj gral pod tapicerka i nie dotykal do niej, dopiero wczoraj stworzylem taki ala tunel z pianki, zeby dzwiek nie szedl pod boczek tylko wchodzil do kabiny. Przychodzi mi do glowy jeszcze jedna rzecz. Prawe drzwi wytlumialem pierwsze i w nich glosnik gral jakis czas pod radiem(wygrzewal sie), dopiero jak zrobilem drugie drzwi to dostaly wzmacniacz i moze to go zabilo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie to wygląda na uszkodzenie mechaniczne lub wada fabryczna ,ale mało prawdopodobne i trudne do udowodnienia

 

Aaaa . Pokusiłbym się o wyciągniecie woofera przed tapicerkę .

Edytowane przez michallll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie to wygląda na uszkodzenie mechaniczne lub wada fabryczna ,ale mało prawdopodobne i trudne do udowodnienia

 

Aaaa . Pokusiłbym się o wyciągniecie woofera przed tapicerke

Co by to nie bylo nie ma wplywu na granie wofera(narazie) a co do wyciagniecia wofera to chyba nie w tym aucie, w nastepnym uzyje lepszych mat do wytlumienia drzwi i pomysle o wyciagnieciu wofera. Teraz jestem zadowolony z tego co gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak Ci się te siłowniki sprawują? Dają radę? Fajnie że kablologię poukładałeś ;)

Jako tako -(po japonsku:)) , a tak powaznie to nie sa zbyt mocne,(110 N), przed kupnem zastanawialem sie czy brac 2 czy moze jeden wystarczy, i dobrze ze wziolem 2. Jak widac na zdjeciu utrzymuja ta plyte ale lekko ja dotkne i leci na dol. Moze po prostu powinienem dac gorna plyte troche ciensza (ta ma 18mm) - na przyszlosc juz bede wiedzial...a z kablologi tez sie bardzo ciesze:) . Nastepnym krokiem bedzie zabawa z tweterami w slupki, troche sie tego obawiam, bo nigdy nie mialem stycznosci z zywica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pancerna zabudowa :szok: 8/10mm by starczyło w zupełności ;)

 

a kabelki bardzo fajnie poukładane :)

Teraz wiem ,ze moglem dac troche ciensza plyte, ale w porownaniu do tego co bylo oryginalnie (jakas cienka plyta pilsniowa tylko nad otworem na zapas) jest solidnie i nie martwie sie o przewoz nawet ciezszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podłogę z 6mm HDF przezbrojoną warstwą laminatu. Całość ok 8mm i jest wystarczająco sztywno i pancernie a przy tym lekko. Testowane na pikniku prawie 200kg obciążenia i nawet się nie bardzo ugina

Dobra mogla byc ciensza ta plyta ale to nie zmienia faktu ze silowniki sa jakie sa (made in china), gorna plyta nie jest duza z racji tego, ze bagaznik jest niewielki. Po przykreceniu do zawiasow masa sie rozklada, takze gdyby one mialy na prawde 110 N to by wystarczylo, a tak jest maly niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po testuję te poldek'owe siłowniki dam Ci znać, czy lepiej się spisały, niż to co zamówiłeś. Tak na przyszłość :wink:

Jak byś miał problemy z żywicą z chęcią służę pomocą, po szkoleniu u Przemcia, czuje się jak mały weteran :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po testuję te poldek'owe siłowniki dam Ci znać, czy lepiej się spisały, niż to co zamówiłeś. Tak na przyszłość :wink:

Jak byś miał problemy z żywicą z chęcią służę pomocą, po szkoleniu u Przemcia, czuje się jak mały weteran :rotfl:

OK:) dzieki za propozycje, podejrzewam ze te od poldka beda mocniejsze.Sprawdz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po dluzszej ciszy w temacie nastapily male zmiany. Twetery z zestawu PB zastapily GMS 1929. Na poczatku mialem problem z cieciami, cwiczylem rozne ustawienia i zostalo na 5 khz 2 rzedem, musze pomyslec nad wymiana tych woferow bo odstaja one jakoscia od calego systemu, slyszalem u slawa88 focale k2p i bardzo mi sie podobaly, w czerwcu bede w kraju to moze trafia sie jakies uzywki, moze poslucham jakichs innych i mi sie spodobaja, zobaczymy. Mam jednak wiekszy problem z radyjkiem, od kilku dni panel "wariowal", mam na mysli po wyciagnieciu kluczyka powinien sie schowac do srodka a bylo tak kilka razy ze wjezdzal do srodka i za chwile wyjezdzal i zostawal w tej pozycji, pomyslalem ze pewnie by mu sie przydal maly serwis ale widze ze tu sie szykuje jakas grubsza sprawa, wlasnie odebralem curke ze szkoly, parkuje pod domem a pokretlo glosnosci wogole nie reaguje, nie mozna podglosic ani sciszyc, mial ktos moze tego typu problem? szukalem w sieci ale nic nie znalazlem, ludzie maja problem tylko z diodami podswietlajacymi. Bylbym wdzieczny za jakies wskazowki. (alpine cda 7998).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O części najlepiej pytać w hornie:

http://pl.horn.eu/pl/PL/Serwis/CENTRUM_OBSLUGI_SERWISOWEJ

 

lub za oceanem, tu masz wyszczególnione dostępne części:

http://www.pacparts.com/model.cfm?model_id=CDA7998&mfg=Alpine&back=0&action=list_part

 

Tylko było by dobrze najpierw wiedzieć co konkretnie jest ci potrzebne, szkoda że mieszkasz w UK bo może byłbym w stanie co nieco pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O części najlepiej pytać w hornie:

http://pl.horn.eu/pl/PL/Serwis/CENTRUM_OBSLUGI_SERWISOWEJ

 

lub za oceanem, tu masz wyszczególnione dostępne części:

http://www.pacparts.com/model.cfm?model_id=CDA7998&mfg=Alpine&back=0&action=list_part

 

Tylko było by dobrze najpierw wiedzieć co konkretnie jest ci potrzebne, szkoda że mieszkasz w UK bo może byłbym w stanie co nieco pomóc.

Dzieki za odzew, chyba bede musial sam sprobowac bo do polski jade dopiero w czerwcu, moze sie tylko rozlaczyla tasma, dziwne ze tak nagle zaczelo swirowac bo zadnych problemow wczesniej nie mialem, a mam je juz prawie rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, jak byś miał jakieś wątpliwości lub pytania jak coś rozebrać to daj znać na PW, zawsze coś się razem wymyśli :wink:

ok bede pamietal,mysle ze wyciagne radio w przyszlym tygodniu bo teraz zaczynam nocki i nie bede mial kiedy. Jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...