Skocz do zawartości

Spory pobór prądu przez radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam takie pytanko, przełączałem ostatnio radio z opcji "po stacyjce" na opcje "bez stacyjki" i sprawdziłem pobór prądu na postoju, gry radio ma ściągnięty panel to pobór jest 30mA czyli ok, ale kiedy radio ma panel i jest wyłączone pobór jest 150mA, czy jest możliwe aby radio tyle ciągnęło na podtrzymanie? Radio to Pioneer DEH X7500sd.Jeśli ktoś się orientuje co może być nie tak to będę wdzięczny.Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.caraudiotest.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/aaa_HEADER_BLOCKS/OKASP_28-29_Radia.jpg

 

 

;) Ciekawie wygląda porównanie Alpine CDE-101R i Clariona CZ309E.. gdy są podłączone po stacyjce to jest ok, ale już podłączone na stałe to Clarion bierze kilka mA a Alpine ponad 100.. Także wszystko zależy od modelu radia, jedne podłączone na stałe żrą prąd a inne nie. Czasem pomaga ściągnięcie panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już podłączać po stacyjce, to może dorzucić jakiś rezystor, zmniejszy pobór prądu  :rotfl:

Niedługo idąc tym torem będziemy wybierać radia w kategorii- Pobór prądu podczas parkowanie pod blokiem przez 14h..  

Druga opcja będzie - Pobór prądu podczas weekendu, oraz kategoria - L4 na 7dni, wyjąć radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki za wszelkie opinie.U mnie jeśli radio jest wyłączone z panelem to pobiera 150mA podczas postoju więc to sporo, ale jeśli ściągne panel to 30mA razem z alarmem więc przy takim poborze niż mu się stać nie powinno, po tygodniu powinien kręcić jak trzeba a nawet i dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie radia nie powinno sie podlaczac "bez stacyjki". Wiekszosc konstruktorow nie bierze takiej opcji pod uwage, stad wysoki pobor pradu w spoczynku. Gdzies widzialem takie DIY, ktore po nacisnieciu przycisku i przy wylaczonej stacyjce odlacza kabel stacyjki i podlacza na nastawiony czas 12v do radia symulujac zalaczenie stacyjki. Byl to prosty uklad na NE555.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine podpięte na ostro pobiera prąd dużo większy niż po stacyjce ale w oplu niestety na postoju można słuchać tylko po zapłonie . Wiece podpięty mam na stale ale poprzez wyłącznik      

już nie pamiętam w jaki przewód  :) teraz aku sie nie rozładowuje mogę słuchać na postoju bez zapłonu i trzyma pamieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale w oplu niestety na postoju można słuchać tylko po zapłonie 
To zalezy w jakim oplu, w omedze po stacyjce jest pozycja nie załaczajaca zapłonu.

 

Ale fakt, nawet w sumie zapomniałem o tym poborze prundu przez alpine, a moja 55 tez pobiera, zaraz sobie zmienie po stacyjce :)

Pamietam jak becker traffic i mexico potrafiły mi mizerny aku w srejovanie za noc mocno uszczuplic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...