Skocz do zawartości

Problem z ostrym tweeterem Matrix 1.1


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mozna na piecu ale troche to malo precyzyjne przy Helixie A4.

 

Adamu, mam po przerobkach praktycznie identycznie wmontowane głośniki w slupkach.

 

Dałem sredniaka na 800hz od dołu i duzo zyskał na tym wokal. Dzięki za rady. Jutro dalej pokręce bo dzis jestem zawalony robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mały update. Udało mi się ogarnąć w zadowalającym stopniu to dzwonienie. Mid został na 2kHz, tweetery na 5kHz odwrócona faza, tweeter jeszcze ciszej. 

Dziś już po zawodach. Prawie max punktów za instalacją, kilka odjętych ale za pierdoły typu ramka wokół radia, zwykłe wkręty do mdf zamiast śrub, ogólnie wszystko do ogarnięcia. Dźwiękowo lepiej niż myślałem. Swietnny bas, małe braki w midbasie (za wysoko ciąłem woofery), trochę za cicha góra i minimalny bałagan w scenie (też już ogarnięty). Wczoraj zresetowałem procka i zacząłem wprowadzać wszystko od nowa i jest gitara. 

Dzisiaj 1. miejsce w mojej kategorii, wprawdzie w Advanced unlimited ale jak na pierwsze zawody nie chciałem pchać się do Master. Ale kolesie mówili, że swobodnie bym mógł zacząć w Master.

Dziękuję za Wasze rady, jak widać przydały się:

 

http://i1349.photobucket.com/albums/p743/gofer_23/th_IMG_3015_zpsf220586f.jpg

http://i1349.photobucket.com/albums/p743/gofer_23/th_IMG_3014_zpsb95d5bbc.jpg

http://i1349.photobucket.com/albums/p743/gofer_23/th_IMG_3010_zps12097da4.jpg

http://i1349.photobucket.com/albums/p743/gofer_23/th_IMG_3009_zps5c3142ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter puscilem II rzędem.

 

A WF? Ja się ostatnio bawiłem i w miarę fajnie się robiło gdy WF był na 560/12 a 2.1 dałem 100 hz wyżej na 900/12, może spróbuj u siebie co się odezwie? Aczkolwiek instalki zupełnie różne, jednak jak będziesz się bawił wrzuć na chwilkę i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wooferze nie odczułem jakiejś zmiany szczególnej bo próbowałem m.in 500/12 i 2.1 800/12, jednak trochę go "złagodziło" właśnie podciągnięcie odrobinę wyżej z wooferem (akurat tak wypada na aktywce w Alpine ,że są kroki 500/560/630 więc dałem 560/12) za to średniak zareagował słyszalnie w momencie pójścia o tą "setkę" wyżej.

Nie wiem jak wyjdzie u Ciebie ale spróbuj. To w sumie przecież chwilka. :)



 

 


Woofer 80-315

 

Jeśli 315/12 to trochę się nie robiła dziura na podziale wf/mid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka była różnica w grze 2.1 po podciagnieciu do góry?

 

Ja moge na procku 800 albo 1k ale tu tez bede jeszcze kombinowac

 

Robiła sie i za to odjęli punkty, ale nie mialem juz wiecej czasu na zestrojenie. Jak na półtorej godziny strojenia i tak było dobrze hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jaka była różnica w grze 2.1 po podciagnieciu do góry?

 

Ładniejsze wokale, mniej "drapania" , więcej szczegółu.

 

 

 


Ja moge na procku 800 albo 1k ale tu tez bede jeszcze kombinowac

 

Spróbuj, jeśli będzie kiszka zjedziesz tak jak miałeś na 800. Ale z wooferem pojedż wyżej i nie na jakieś 400 tylko w okolice 500, co cię drażniło jak dałeś na 400 wf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średniak który ogarnia tylko 1.5khz pasma .... jakaś masakra , po co ten średniak ?!

 

 

Bo dodaje sporo kolorytu a ten tysiak co obrabia, robi bardzo zacnie... Aczkolwiek niech się Fischer wstydzi... To najdroższe 1000 Hz w CA... :D

Jak dla mnie to spokojnie mogą go przecenić na 500 zł detal a nie porąbane 3 tysiące!! Everpol to ma fantazję. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hajendy :)

 

Ja kupiłem go w bardziej "ludzkiej" cenie, w używce, więc jeszcze mam cierpliwość, ale jeśli bym wyskoczył z 3 tysi, to kogoś bym puknał w Wawie tym średniakiem w dystro... :D A ciężki jest bo stal nierdzewna... :hyhy:   Tak naprawdę Brax, to zwykłe dobre głośniki, w ładnym wydaniu, pierścionki, nierdzewka itp pierdy, ale hi-endu w nich trudno upatrywać.

Tweetery mają do kitu, średniaki do kitu,woofery tyłka nie urywają, piece jak kto lubi, jedynie sub im wyszedł w pełni, ale jak za kawałek papierowej membranki to też cena z czapki wzięta... Ja to odbieram tak, bdb wykonani rzemieślnicy do robienia dobrej roboty, ale polotu i wirtuozerii w nich co kot napłakał.

I od razu uprzedzę uwagi posiadaczy Braxów, uważam ,że są "do kitu" biorąc pod uwagę ich ceny, w tych cenach można wykazując odrobinę chęci mieć znacznie lepsze głośniki.

Lub mieć to samo co Brax za pół jego ceny a czasami taniej, kwestia otwarcia się na coś innego niż te 4 literki.

W cenie Braxa np znacznie lepszy średniak to ODR, którego z chęcią u siebie zobaczę jeśli trafi się okazja kupić używanego bo na nowe mnie nie stać. :/

A jeśli chodzi o kopułki to te Dynaudio u Burka grało fajniej niż 2.1. Zamiast 10.1 warto się zainteresować np Boston Acoustics, lub Gladen. Z wooferów co kto lubi, ale nie ma potrzeby wydawania po 2 tysiące za 6.1 bo to samo idzie trafić za tysiaka albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck , Braxy np. Piece są naprawdę rewelacyjnie wykonane , zaprojektowane i dopracowane w najmniejszych detalach , mają tylko jeden problem , grają bez życia , X4 był ( i jest ) chyba najlepszym ich piecem , reszta nawet się nie zbliża , ale i jemu dla mnie daleko do mojego gustu grania ...

 

Co do Głośników , ostanio miałem baardzo Ciekawą rozmowę z jednym z kolegów od Brax teamu i przekonał mnie zęby spróbować ich wg. jego podpowiedzi i wtedy sprawdzę co można z nich wycisnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniejsze wokale, mniej "drapania" , więcej szczegółu.

 

 

 

Spróbuj, jeśli będzie kiszka zjedziesz tak jak miałeś na 800. Ale z wooferem pojedż wyżej i nie na jakieś 400 tylko w okolice 500, co cię drażniło jak dałeś na 400 wf?

To samo odczucie mialem z 2.1 jak Salem z 500 na 800hz.

Z wooferami na 400 mialem wrażenie ze niektóre instrumenty zmieniają pozycje na scenie ale moze to moje subiektywny odczucie. Mialem tak dosłownie 2 minuty i wróciłem do niższego cięcia bo mialem to bardziej sprawdzone. Za scenę dostałem 48/50 wiec bardzo dobrze a liczyłem sie z tym ze za woofery troche odejdzie.

 

Z 2.1 to tez jestem troche zawiedziony. Puszczalem go szerszym pasmem bo w końcu to najdroższy glosnik z całej rodzinki no to musi grać ładnie i trzeba to wykorzystać. Obecnie gra u mnie 1200hz i dlatego myśle o 3.1. Połowa ceny a konstrukcja całkowicie odmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piecyków się nie wypowiadam, to kwestia gustu, Tobie się nie widzą ktoś inny lubi ich neutralność. Głośniki również są rewelacyjnie wykonane jeśli chodzi o materiały , precyzję, ale, priorytetem powinno być brzmienie, a tutaj jest dobrze... Ale nie na tyle wybitnie by żądać po 3 tysiące za cokolwiek się nie wziąć z Braxa. Jadą na wykreowanej hi-endowości i nobilitacji właściciela "bo go stać".



 

 


Z wooferami na 400 mialem wrażenie ze niektóre instrumenty zmieniają pozycje na scenie ale moze to moje subiektywny odczucie. Mialem tak dosłownie 2 minuty i wróciłem do niższego cięcia bo mialem to bardziej sprawdzone.

 

To skoro teraz masz trochę przerwy między zawodami spróbuj dac woofer trochę wyżej, skupienia mogły Ci się rozjechać bo pamiętaj ,że po zmianie cięć , może się pojawić potrzeba delikatnej korekty na czasie. Więc nie zniechęcaj się po 2 min :) Memorkę na pewno masz zapisaną tego co zagrało już na zawodach, więc daj trochę czasu na spróbowanie innej opcji.

 

 

 


Z 2.1 to tez jestem troche zawiedziony. Puszczalem go szerszym pasmem bo w końcu to najdroższy glosnik z całej rodzinki no to musi grać ładnie i trzeba to wykorzystać. Obecnie gra u mnie 1200hz i dlatego myśle o 3.1. Połowa ceny a konstrukcja całkowicie odmienna.

 

Mieszkasz w UK, więc masz inne możliwości poszukaj np na diy etc, średniaków z ODR mają podobny wymiar jak 3.1 ok 8 cm, i są stożkowe, ale zapewniam Cię ,że 3.1 może tylko pomarzyć o tym jak grają te ODRy. Zaufaj mi bo warto! Słuchałem 3 aut z tymi średniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck , Braxy np. Piece są naprawdę rewelacyjnie wykonane , zaprojektowane i dopracowane w najmniejszych detalach , mają tylko jeden problem , grają bez życia , X4 był ( i jest ) chyba najlepszym ich piecem , reszta nawet się nie zbliża , ale i jemu dla mnie daleko do mojego gustu grania ...

 

A co z MX 4 podobno szczyt techniki?

Ciekawe jak grają nowe piece odr Pioneera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekawe jak grają nowe piece odr Pioneera

 

Nie znam nomenklatury Pioneer'a bo jakoś mi nigdy nie leżało do końca to granie, ale miałem okazję na jesień słuchać 2 aut na pełnym systemie ODR i powiem Ci ,że oprócz tw i mid to tam nie ma nic co powoduje szybsze bicie serca. Ja osobiście po wpadce z piecami z F1, poszedłem w amerykańskie piecyki(starszej daty, kiedy skośni nie mieli z nimi do czynienia) i na tą chwilę jestem b. zadowolony z tego kroku. A za cenę jednego MX4 można sobie kupić napęd do całego auta aktywnie a nie jeden piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer Caskp ma średniak ODR z 1.1 i TT1 i jest bardzo zadowolony , gra u niego bardzo dobrze więc przy odrobinie umiejętności strojeniowych powinieneś uzyskać bardzo dobry efekt .

 


Chyba kupię tego sredniaka odr

hahah powodzenia , gdyby to takie łatwe było :)



 

 


A co z MX 4 podobno szczyt techniki?

Dno straszne , budowa rewelacja , elementy rewelacja , niby 270W na kanał gra jak by było 50 góra , a dynamika i życie jak w nowym piecu za 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaskoczyles mnie z tym Mx4. Kombinuję zeby cos pozmieniac u siebie. Myślałem o piecach braxa ale jeżeli faktycznie szału nie ma to bez sensu. Chciałbym cos co gra "cieplej" od Helixów i jednocześnie zeby było to granie ze tak powiem o klasę wyżej.

Na zawodach dwie osoby mówiły ze zmiana jednostki sterujacej duzo by dała. Z głośników, mimo niektórych mankamentow sredniaka jestem zadowolony. Ale mało jestem obsłuchany.

Jedno wiem, ze na 100% zostaje Aliante. To jak sie zgrywa z tak szybkim wooferem jak 6.1, naprawdę najwyższa klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe masz co liczyć na jakikolwiek ciepło z Braxa MX4 ... Szukaj innego źródła lub fajnych piecy na rynku UK

A jak wygląda sprawa z tą X4-ką Braxa o której wcześniuej pisałeś? W UK wszyscy praktycznie używają DLS-ów lub Genesis-ów itp. Nie mam nic do tych pieców, ale za bardzo obcykany temat. Braxy tu w UK wydają się być rzadkością i mało kto ich słuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...