Skocz do zawartości

Problem z ostrym tweeterem Matrix 1.1


Gofer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Do tego dowiedziałem się, że jakaś fajna fura będzie i kolo już od dłuższego czasu się bawi w zawody, to będę miał trudniejsze zadanie tym razem.

 

Taka to zabawa, przynajmniej jest bodziec aby pójść do przodu a i przegrana mniej boli z mocnym autem kolegi-rywala. :wink:

Ale to zabawa a nie wyścig szczurów, więc szkoda spinek.

Jak tam u Was dzielą się poszczególne kategorie i jak z frekwencją? Jest jakaś stała grupka pasjonatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie jest poczatkujaca kategoria tzw. Experienced 2000€ i 4000€, pozniej Advanced 4k€ i Unlimited, Master 4k€, 6CH, Unl., OEM i Expert. W Experienced i Expert z reguły jest mała frekwencja 1-2 auta. Zawsze jest kilka aut w Advanced Unl. Najwiecej w Master Unl. i tam tez "ciasno" wypada punktacja - ostatnio było kilka punktów różnicy w czołówce. Ludzie przeważnie ci sami, większość startuje od kilku lat. Jest wicemistrz Europy sprzed kilku lat i jedna Beemka która chyba w zeszłym roku dostała jezeli dobrze pamietam 296 pkt za dźwięk na 315 możliwych.

No ale jak mówisz, jest to przede wszystkim zabawa, ale daje motywację do działania.

 

Truck jak u Ciebie gra odr z 2.1, jak wypada w porównaniu z 1.1?

Jaki jest najwyższy model tweeterow Pioneera, czy jest to Odr Ts-T01RsII?

Ile wogole warto dac PLN za takie tweetery w używce zeby nie przeplacic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Grymasi... A może inaczej para Morel Piccollo i 2.1 zgrała się szybciej i lepiej niż 2.1 z ODR, docelowo wolałbym jednak średniaka z ODR z racji ,że to stożek to mógłbym niżej z nim pojechać a wymiarami jest w zasadzie taki sam jak 2.1. Lecz jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

 

Ja posiadam ostatnią( z tego wiem wersję) RSII w najłatwiejszy sposób to odróżnić po tym ,że dwójka jest czarna a jedynka srebrna.

Ja dałem za nie ok 500 Eur i myślę ,że są warte takiej kwoty, ale wiadomo ,że im taniej tym zakupy łatwiejsze. Miałem ten komfort ,że kupowałem je od kolegi (1szego właściciela) , który miał ślicznie utrzymany sprzęt, mam od niego również do Bmki zestaw nowej F1 i w zasadzie co tu dużo mówić jest to "nowe". Więc nie kupowałem w ciemno od jakiegoś paprocha z ebay.

 

Jak wypada porównanie z 1.1 hmm... Myślę ,że największą zaleta ODR , są najładniejsze wokale jakie dane mi było uświadczyć w swoim aucie, jednak aby nie było tak różowo, nie mają umiejętności zagrania na "rockowo" np kawałki typu AC-DC mogłyby by mieć więcej pazurka, tyle ,że ja słucham sporadycznie tego typu muzykę, częściej szeroko pojęty pop.

Jak widać budżet pozwalał mi na zakup 1.1 i słuchałem ich wcześniej ale zdecydowałem się na ODR, decyzji nie żałuję. Trudno mi jednoznacznie wyjaśnić swoją decyzję, najzwyczajniej Pionek podszedł mi bardziej i czymś urzekł , zaś 1.1 nie był w stanie mnie kupić sobą na tyle abym go zechciał mieć, co absolutnie nie oznacza ,że to zły tw, wręcz przeciwnie bardzo klasowy.

 

Rozmowa o TW typu Szpilka, ODR, 1.1, czy TLR to tak naprawdę grzebanie ( przepraszam za kolokwializm) w tyłku, każdy z nich jest wybitny i żaden nie jest zły, decyzje za czy przeciw to tak sądzę osobiste fanaberie właściciela, co mu minimalnie lepiej wpadnie w ucho.

 

Aczkolwiek naprawdę wiele zależy od strojenia, słuchałem na przestrzeni jakiegoś czasu 4  aut na 1.1 i jeśli ktoś by mi w ciemno dał je do odsłuchu w dwóch z nich to w życiu bym nie powiedział ,że to ten sam głośnik, w jednym równo, tak równo ,że aż...nudno, w drugim wigor życie, muzykalność. A ciągle mowa o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma osobami na zawodach i stwierdzili, ze problemem Braxa 2.1 jest to, ze ze względu na swoją charkę, trzeba go ciąć w przedziale częstotliwości, w którym ludzkie ucho jest najbardziej wrażliwe. A w jego przypadku następują w tym przedziale dwa podziały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach kłania się strojenie. Ideałem jest jeden glosnik odtwarzajacy całe pasmo. W przypadku 2 droznego podział jest tylko jeden. Jezeli mamy juz podział w obszarze częstotliwości o którym mówimy, dobrze zeby to było powyżej 4khz. Kwestia tego jak to wpłynie na grę woofera.

W przypadku 2.1 podziały są juz dwa i wypadają tam, gdzie byśmy tego najmniej chcieli. I tak jak mówisz jest to przypadłość większości, jak nie wszystkich kopułek.

Umiejętne strojenie jest tu oczywiście podstawą, ale czy nawet najlepsze strojenie jest w stanie wyeliminować wszystkie problemy w miejscach cięcia i sprawić, ze zagra to jak jeden glosnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób zrobic wg ciebie poprawny zestaw 2 drozny w samochodzie z podziałem pow 4kHz?

 

Jeśli chodzi o spójność Dzwieku to mistrzami w tym sa głośniki coaxiale.

 

Szerokopasmiwki tez niosą ze sobą ograniczenia.

Mała nie zagra basem a duża wysokimi tonami.

A najwieksza ich bolączką jest kierunkowosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób zrobic wg ciebie poprawny zestaw 2 drozny w samochodzie z podziałem pow 4kHz?

 

To byl przyklad, pisalem, ze wplynie to na prace woofera. Nie twierdze ze da sie to zrobic poprawnie. Mozna ciac woofer wyżej od dołu i pozwolić zeby sub wykonał cześć pracy za niego. Ale efekt zależy od przetwornikow i strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...