Skocz do zawartości

Fiesta 7 by Elgardiel


Elgardiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i bardzo ładnie dokończyłeś

 

Tam gdzie brakowało czegoś to uzupełnione

 

Jestem z ciebie dumny

 

:zdrowko:

Dzięki Przemo :zdrowko:

Musze przyznać że jest mega betonowo. Czy to zewnętrzne poszycie drzwi, czy też wewnętrzny boczek, możesz pchać z całych sił i niema prawa się ugiąć :hurra:

 

 

To juz wiem dlaczego ktos tu wspominal o betonowych furtkach we wczesniejszych postach... Solidnie to wyglada, mam nadzieje ze niedlugo bedzie mi dane posluchac efktow waszych prac. Powodzenia w dalszych modach.

:zdrowko: Trzeba by się w końcu zrobić spota.

 

wiesz jak jest z foto... Jak z tymi kobiet, czasami kłamią.. 

X2

Tak dawało słoneczko że jedynie pod tym dziwnym kątem mogłem jakiekolwiek zdjęcie zrobić, stąd wrażenie, że wf jest schowany.

 

Fajne pancerne furtki. 

:zdrowko:

Teraz już tylko wypadało by jakiegoś potworka w furtki wsadzić, co by wykorzystać ich potencjał.

 

 

Może w przyszły weekend zabrał bym się za boczek, o ile pogoda dopisze. 

Ramka i slupexy powoli robi się, jak nabierze jakiś kształtów wstawię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pakuj Helonki i będzie łamać piszczele i żeberka :rotfl:

Dobrze wiesz że od jakiegoś czasu one Mi się po nocach śnią :rotfl:

Choć to już wtedy przy moich metalowych zespołach już by nie było grania, a napierd...ehm...lanie :hyhy:

Pod moją muzę i preferencje, pitu-pitu to nie to :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie no Twoja pomoc była nie oceniona i jak najbardziej odsłuch się należy :wink:

W 2014 będę się przekwalifikowywał na nowa pracę i to w sumie pochłonie większość funduszy w przyszłym roku.

By połączyć przyjemne z pożytecznym fiestą pojawię się rok później w 2015 na SCA, u Przemcia może też :wink: To się tam jakieś odsłuchy przy rudzielcu zorganizuje co by na scenie więcej wychwycić :rotfl:

Em... tzw. smaczki :rotfl:

 

Wiesz latem to nie tylko ty nie posłuchałeś, bo nawet ja nie miałem takiej przyjemności 1900 km do domu, a tutaj nie gra(1.5 way). Nadrobimy, myślę że że stage 2 Ci się spodoba. Bo w sumie zmieni się 98% systemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie no Twoja pomoc była nie oceniona i jak najbardziej odsłuch się należy

 

Ja myślę  :zdrowko: 


By połączyć przyjemne z pożytecznym fiestą pojawię się rok później w 2015 na SCA, u Przemcia może też  To się tam jakieś odsłuchy przy rudzielcu zorganizuje co by na scenie więcej wychwycić
Em... tzw. smaczki

 

Fajnie by było  :hurra:  :D

 

 

 


Wiesz latem to nie tylko ty nie posłuchałeś, bo nawet ja nie miałem takiej przyjemności 1900 km do domu, a tutaj nie gra(1.5 way). Nadrobimy, myślę że że stage 2 Ci się spodoba. Bo w sumie zmieni się 98% systemu

 

słyszałem  :(  , lecz dostałeś kopa i wiecej motywacji do pracy przy autku  :wink:  , w myśli " bedziesz grać :!:  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem  :(  , lecz dostałeś kopa i wiecej motywacji do pracy przy autku  :wink:  , w myśli " bedziesz grać :!:  :wink:

Dzięki Marek :zdrowko:  Z pewnością taki nie sprawny system motywuje do pracy nad nim, a po pikniku mniej więcej wiem czego chce i w którą stronę iść. Tak że za pewne to będzie milowy skok dla mojego skromnego systemu :wink:

Mam nadzieje że zagra tak jak czas poświęcony temu systemowi :wink:

 

 

Natomiast pomijając pewien artystyczny bałagan na zdjęciu, to czego brakuje na zdjęciu właśnie sobie schnie, a jak tylko coś skonsumuję, idę to dokończyć :D

http://imageshack.us/a/img194/1543/g79s.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dopiero lewe kończysz  

Mam nadzieję że do następnego naszego spotkania drugie ogarniesz  

Wiesz, jak bym miał te drzwi jak normalny człowiek tylko matami wykleić, to by było tylko pare h roboty i sam bym to nawet pod blokiem i z krzywymi angielskimi spojrzeniami sąsiadów zrobił :wink:

Natomiast że sobie ubzdurałem take a nie inne pancerne furtki :rotfl: z odlewami z żywicy etc.

Po prostu potrzebował bym garaż(bo tutaj ciągle pada, na prawdę ciągle), pomoc 2 osoby przez 2 dni.

-dociskanie paneli(jak bym to robił samemu to tylko bym blachę drzwi pogiął :kwasny:), druga osoba musi te drzwi zapierać etc. (nieoceniona pomoc Marka i Przemcia :hyhy: )

-Wyciągnięcie tej szyby też raczej w 2 osoby :wink: Bo po co przypadkiem miał bym sam ją zbić etc. Bo mi się z palców wysunęła etc.

-Przy braniu odlewu z drzwi, przydała by się osoba która by  tymi swoimi paluchami trzymała mate jak druga ją dociska, samemu by chyba same k.. szły :wink:

-Jak wspominałem wyżej, miejsce do pracy.

-A tak że czas wolny, którego aż tyle nie posiadam.

Jak by nie patrząc u Przemcia zeszły 3 dni na furtki(jeszcze raz dzięki za pomoc Przemo :padam: , za udostępnienie garażu, wiedzy i zdolności mistrza :hyhy: ), a furtki były robione od rana do wieczora.

W każdym razie zorganizowałem sobie hangar mały do pracy, teraz muszę jeszcze z kuzynem jakiś weekend dogadać(musi wolne brać bo pracuje nornalnie w soboty) i będę kończył.

 

Po prostu wole poczekać i zrobić to dobrze, niż polecieć po łepkach i przy wsadzeniu kopliwych przetworników płakać i jęczeć że drzwi się odzywają.

Dobrze w sumie że padło na panele z laminatu, gdyż jak bym wybrał coś cięższego to dziewczyna by mnie ubiła, już narzeka że musi się z wagą drzwi męczyć. :rotfl:

Raz zaparkowałem na górce, samochód przechylony w stronę kierowcy, musiałem iść jej drzwi otworzyć bo nie mogła wyjść :rotfl:

Chwal sie Panie co tam w planach takiego masz, że aż takie zmiany 

Modeli jeszcze nie podam, aczkolwiek mogę powiedzieć że na wf pojawi się dość mocarna 2 ch. Natomiast na sezon 2014, będzie zmieniany cały przodzik na inny 2-way, mogę powiedzieć że to będzie jeden z bardziej kopliwych zestawów.

Cofnę się na jakiś czas do pasywki, jeśli zwrotka okaże się źle skrojona, to wtedy poszukam jakiegoś fajnego pieca z tej samej stajni co mocarne 2ch, już pod aktwykę.

A rok puźniej może w końcu pod mój metal i rokowe zespoły przesiadł bym się na 3-way, jak by nie patrząc podczas takich utworów strasznie dużo się dzieje i 2 przetworniki na stronę porostu tego nie ogarną jak bym chciał.

Po drugie przechodząc na 3 way, wf z nowego zestawu będzie już tylko robił do czego jest stworzony, czyli kopał. Potem dobierze się detaliczne klocki na tw+mid. Myślę że powoli będzie to się zbliżało do mojego grania.

Jakościowa, detaliczna góra + kopliwy dół.

Możliwe też ze ze zmianą przodu, zmieni się skekcja nisko tonowa, wliczając suba i wzmaka.

Przez dłuższa chwilę będzie oczywiście alpina 9835r, natomiast wraz z 3 drogami może pojawić się jakiś procek etc.

 

Jakieś tam plany są. Puki co to mi jeszcze 2 way nie zagrał, bo co chwile coś pada, albo odmawia pracy, tak że wszystkie wymienione wyżej klocki będą już nowe, ew. po spa.

Pacjęt:

http://imageshack.us/a/img854/1818/lnaf.jpg
Zmatowiony gąbeczką:
http://imageshack.us/a/img834/9260/qoqc.jpg
Oczyszczony 'tag-rag'ami':
http://imageshack.us/a/img32/8286/heb2.jpg
W trakcje docinania maty:
http://imageshack.us/a/img7/9748/3u3q.jpg
W trakcie żywicowania:
http://imageshack.us/a/img513/5367/lw8z.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie się działo u Ciebie  :super:

Fajnie że plany się podobają :hyhy:

Dobrze że te boczki usztywniasz  :ok:  jak pamiętam to plastik zastosowany w nich nie był super jakości  :dobani:  więc ten zabieg powinien wyjść tylko na plus  :hurra:

Ten plastik to naprawdę tragedia, boczek się ugina oryginalnie pod małym paluszkiem, tak że troszkę pracy w niego będzie trzeba włożyć. Mam nadzieje że efekt końcowy będzie zadowalający :wink:

Do tego ten boczek jest 3 częsciwoy i trzeba bardzo uważać przy żywicowaniu, bo żywica może porostu wyciec na widoczną część boczka :zabawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Do tego ten boczek jest 3 częsciwoy i trzeba bardzo uważać przy żywicowaniu, bo żywica może porostu wyciec na widoczną część boczka

 

A sopelki by ładnie nie wyglądały  :mur1:

 

Troszeczkę z żywicą już się pobawiłeś to myślę że ogarniesz temat jak należy  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sopelki by ładnie nie wyglądały  

 

Troszeczkę z żywicą już się pobawiłeś to myślę że ogarniesz temat jak należy  

No sopelki wyglądały by uroczo :zalamany: Natomiast, żadnych nie ma, teraz jestem już pro jeśli chodzi o żywicowanie, a o to efekty :hyhy:

 

Za żywicowane:

http://imageshack.us/a/img9/3900/9t7u.jpg
 
W newralgicznych miejscach do tłumione:
http://imageshack.us/a/img440/8343/yzib.jpg
 
'Gumiak':
http://imageshack.us/a/img209/8947/ubnw.jpg
 
 
'Piankowiec':
http://imageshack.us/a/img32/9403/54rh.jpg
 
Finalnie:
http://imageshack.us/a/img707/9125/jr7r.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemo, to naprawdę dużo znaczy z Twoich ust :zdrowko:

W sumie troszkę czasu było poświęcone na te drzwi, mam nadzieje że to się zwróci...wraz z nowymi przetwornikami :wink:

Bo te nowe to wyciągną każdą niedoróbkę z drzwi  :hyhy:

 

Przemo jeszcze raz dzięki za czas poświęcony latem :zdrowko:

 

Odnośnie blatów, fajna sprawa, mają jeszcze blat na dole więc tam trzymałem wszystkie maty etc, nie musiałem nigdzie biegać etc.

Zobaczę do katalogu, bo o ile mnie pamięć nie myli to te niebiesko/białe były stasznie tanie.

Czas montażu? Chyba z 10 min  :rotfl: Dostajesz 4 długie ala 'kątwoniki', 4 średnie, 4 krótkie, dwa blaty. A wszystko na zatrzaskach. Chwila moment i złożone. 

Sam byś w garażu sobie takie coś wyczarował Przemo :wink:

 

p.s. w sumie to ostatnio 2 takie wyrzuciliśmy bo były zbędne :rotfl: 


Ładnie Ładnie 

 

Tylko teraz pytanie : Czy ten boczek się teraz zapnie po tylu warstwach    

Boczek już jest założony, a lewe drzwi finalnie skończone :hurra:

Fuszery bym nie zrobił, jeśli spojrzysz na fotę 3cią z postu 66, to zauważ że celowo nie kładłem na ten jeden kwadrat i prostokąt gumy, gdybym tam przesadził to boczka bym nie założył. Co warstwę żwywicy/silenta/gumy/pianki, chodziłem przymierzyć boczek czy czasami gdzieś sobie samobója nie strzelę. Chyba moja nadgorliwość się opłaciła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Boczek już jest założony, a lewe drzwi finalnie skończone
Fuszery bym nie zrobił, jeśli spojrzysz na fotę 3cią z postu 66, to zauważ że celowo nie kładłem na ten jeden kwadrat i prostokąt gumy, gdybym tam przesadził to boczka bym nie założył. Co warstwę żwywicy/silenta/gumy/pianki, chodziłem przymierzyć boczek czy czasami gdzieś sobie samobója nie strzelę. Chyba moja nadgorliwość się opłaciła ;)

 

W takim razie  :padam:  :padam:  :padam:

 

To teraz nie patrz na nic kończ drugą stronę  :hyhy:  teraz to z zamkniętymi oczami ogarniesz furtkę prawą  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie  :padam:  :padam:  :padam:

 

To teraz nie patrz na nic kończ drugą stronę  :hyhy:  teraz to z zamkniętymi oczami ogarniesz furtkę prawą  :wink:

Dzięki Marek :zdrowko:

Jest beton, jak opierasz sobie rękę na boczku, wydaje się jakiś taki twardy :rotfl:

No postaram się ogarnąć prawe furtki tylko zawsze krucho z czasem, ale coś wyczaruję :wink:

Pamiętaj że jak będę miał wszystkie klocki to jeszcze Mnie zabudowa czeka, a tam też będę czarował :hyhy:

No i oczywiście tam też sobie ubzdurałem 'coś', tak że powinno być fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pamiętaj że jak będę miał wszystkie klocki to jeszcze Mnie zabudowa czeka, a tam też będę czarował
No i oczywiście tam też sobie ubzdurałem coś, tak że powinno być fajnie.

 

W bagażniku jak dobrze pamietam troszkę ciasno miałeś  :wink2:

 

Estetycznie też można wykonać cosik w tej przestrzeni  :wink:  Powodzonka  :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


p.s. w sumie to ostatnio 2 takie wyrzuciliśmy bo były zbędne  

 

nic nie myślisz o Przemciu :kijemgo:


Jak będziecie znowu wyrzucać to pamiętaj o mnie. Sama góra z kulkami mi wystarczy. Albo zamień ze dwa na normalną dechę a te -- adres znasz :rotfl:

 

Bo robić teraz stół stolarski będę pod piłę frezarkę itd i takie coś by się przydało.  


 

 


Dzięki Przemo, to naprawdę dużo znaczy z Twoich ust

nie przesadzasz troszkę :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...