Skocz do zawartości

Szukam informacji i opinni 25TFF (H457) + P17WG?


kayrol20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam pare głośników 25TFF (H457)

 

http://www.riviera-acoustics.com/catalog/p...amp;language=en

 

oraz 4 sztuki głośników vifa P17WG - 11 (...)

 

http://www.sea.vg/vifa/P17WG-00-06.pdf

 

Nie moge sie doszukać klarownych informacji. Zna ktoś z was markę? czy to są dobre głośniki ?

 

Do czego one się najlepiej nadadzą ? Obecnie siedzą w kolumnach - pdejzewam ze źle wykonane.

 

znalazłem fote głosnika

http://bazar.co.id/file/4905.html

 

[ Dodano: 2008-12-23, 20:39 ]

nikt nie jest zaznajomiony ? :rotfl:

 

[ Komentarz dodany przez: ige: 2008-12-24, 00:12 ]

Po co tyle znakow zapytania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem ze do CA te głośniki się nie nadają. Znalazłem w google które nie bije schemat odpowiednich kolumn ale na jeden głośnik vify a ja mam 2, i nie wiem jak to rozplanować. Dzwięk jest rewelka !! ale w tych kolumnach co teraz siedzą to nie zaszaleje. Moze ktoś poprostu wyliczyc mi litraz kolumny na 2x vifa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zwrotnice pod te głośniki ( 2x vifa & 1x 25TFF ) mam juz zaprojektowane i zrobione, mi chodzi o wyliczenie odpowiedniej kolumny. Było napisane ze nadają się do BR ale ja i tak wolał bym kolumne zamkniętą. Czy głośniki mogą grać w jednej komoze? ile litrów ? jakim rodzajem materiału najlepiej wytłumic - to mnie najbardziej interesuje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to 16 glosnik wiec komora okolo 30l styknie na dwa, moga byc w jednej komorze, warto zrobic przegrode na glosnik wysokotonowy aby cisnienie na niego nie plywalo, kolumny mozliwie jak najwezsze, glosniki jak najblizej siebie, ja zrobilem sobie na wysokosc 1m uwazam ze jest optymalnie, tlumic mozna gabka akustyczna, watolina, kazdy material tlumi inne czestotliwosci, mozna stosowac kilka rodzai materialow,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokotonowiec sam w sobie jest odseparowany obudową, ale przegrode mozna zrobić.

hmmmm... 30ltr. ? Racja, closed box 15ltr był test tego głosnika, ale czy to tak się poprostu banalnie sumuje ? 15+15 ? napewno mogą być w jednej komorze ? :looka:

chce to zrobić w miare możliwosci na wysokim poziomie dlatego tak dopytuje :padam:

dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby miec pewnosc lepiej policzyc, mi liczenie nigdy nie wychodzilo wiec sie nie podejmuje, by bylo fizycznie trudne zrobic dwie komory po 15 litrow i zeby glosniki byly bilsko siebie, w kolumnach glosniki przewaznie graja w jednej komorze, ja bym dal 32 litry ale to tylko strzelam, jak ktos ma mozliwosc policzyc wedlug parametrow TS to bylo by najlepiej,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...