Skocz do zawartości

Lista wooferów nadających się do komór


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Komory robią się coraz modniejsze i zaczynają padać pytania które woofery się do nich nadają,

Często też widzę, że ludzie budują komory i bez namysłu montują przypadkowe/dowolne 16tki co jest dużym błędem i skutkuje niewłaściwą opinią nt komór.

Dużo tego nie ma więc warto wiedzieć które.

 

Mowa o komorach 7-10L.

 

Wpiszę tu kilka modeli- domówkę celowo pominę.

Jeśli ktoś coś jeszcze wie to proszę uzupełnić listę.

 

 

 

DLS R6

DLS Scandinavia 6 i 6/2

Morel Elate MW6

Dego SP 6.5 MW

Dego Master

Intertechnik MDS06/05

Brax TT6

Infinity Kappa Perfect 6.1

Hertz HS165

Dynaudio Esostar2 650

Helix RS806

 

Analogicznie lista wooferów których nie warto pakować w komory

 

Helix P206

Helix C6B

Wszystkie Focale

Dego PO 6.5W

Pozostałe Morele

Brax Matrix 6.1 i PP

Wszystkie MP

AMA BL160

Wszystkie AudioSystem'y

 

Jak mi się coś przypomni to uzupełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja dorzuce do listy "MOŻNA" Seas W18 E001 - dotychczas plumkaly w 11l i bylo bajka. Niedlugo przepakuje je do mniejszych komorek (jeszcze nie wiem ile wyjdzie) i zdam relacje

 

Do listy "NIE MOZNA" za to mam definitywnego delikwenta w postaci jakze zacnych (do pelnych furtek) Focali K2P - w moich 11l bylo zdecydowanie BE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To ja dorzuce do listy "MOŻNA" Seas W18 E001

 

Tbrek z Caskp'em ćwiczyli chyba podejście w komorach w Alero i Tomkowi się średnio podobały, jak w kilku słowach byś określił charatker grania tych lotusów? Z pewnością szybkie a jak z zejściem?

Mają dość niską skuteczność i małą powierzchnię czynną membrany jak na 18ki 122 cm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo na czasie!

To ja zapytam o dosyc egzotyczne 16: Macrom ext 6.0

Ktos cos o nich wie?

Szukalem i nie znalazlem (a drzwi mam potezne - fiat stilo 3d - Raadek mi napisal, ze ich pojemnosc zjada wszelki kick z wiekszosci wooferow...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat

Jako ze 16 mają mniejszych braci to

Czy 13 mają się podobnie pytam o modele wymienione

 

Tego nie analizowałem i radziłbym nie podchodzić do tematu w sposób.; skoro 16tka danej serii się nadaje to 13tka pewnie też.

 

Sprawdzać T/S'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbrek z Caskp'em ćwiczyli chyba podejście w komorach w Alero i Tomkowi się średnio podobały, jak w kilku słowach byś określił charatker grania tych lotusów? Z pewnością szybkie a jak z zejściem?

Mają dość niską skuteczność i małą powierzchnię czynną membrany jak na 18ki 122 cm2

 

Juz pytales wczesniej na priv ;)

 

To nie sa Lotusy - to domowka od Seas z serii Excel, zblizona bardzo charakterem brzmienia i wygladem (magnezowa membrana), aczkolwiek o zgola odmiennych T/S (Lotusy sa do furtek). Dopytaj Tomka ile miala wtedy pojemnosci ich komora oraz jaki miala ksztalt. Z tego co wiem CASKP trenowal ich wiecej niz Tbrekowe.

 

Nie naleze do wirtuozow w opisywaniu dzwieku. Mnie sie cos podoba albo nie. Ich granie mi sie podoba. Z jednej strony jakby niczym super szczegolnym sie nie wybijaja, ale rowniez w niczym nie kuleja. Na pewno sa szybkie (moze ciupke mniej niz moje ukochane K2P). Kopnac w miare potrafia (choc lusterek nie urywa) a i zejscie jest na pewno przyzwoite (choc znowu to nie R6A). Swieze, zwawe brzmienie, ale znowu nie tak jaskrawe jak u Kappy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat moim zdaniem troche bez sensu... Tak na szybkosci - R6 w jednej z komor, ktore cwiczylem kompletnie sie nie sprawdzaly, w innych komorach fajnie radzily sobie AMA BL160. Wszystkich Focali tez bym do jednego wora nie wrzucal - 165 A1 zapierdzielal w komorze jak dziki, to samo Dego PO. Komora komorze nie rowna, duzo tez zalezy od auta. To nie chata i prostokatne skrzynki. Te kilka przykladow wystarczy mi zeby stwierdzic, ze mozna kogos mocno wprowadzic w blad robiac taka liste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kilka przykladow wystarczy mi zeby stwierdzic, ze mozna kogos mocno wprowadzic w blad robiac taka liste.

 

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski, Mehow napisał listę wooferów wynikającą ze swojego doświadczenia, tych, które się mogą nadać i sprawdzić. Nic nie jest wspomniane ,że na pewno zagrają, nikt nie jest głupi i rozumie ,że wiele zależy od aplikacji, wypełnienia, wykonania, akustyki danego auta i strojenia, ale dobrze wiedzieć chyba pod co robić "podejście" a co raczej sobie odpuścić.

Tego typu wiedza jak Michała wynikająca z lat doświadczeń z budowaniem komór jest bardzo cenna, bo nie papierowa. Nie rozumiem Twojej niechęci i nie pochwalam jej.

Uważam Twoją właśnie wypowiedż za błąd. Jeśli ktoś jest naiwny i myśli ,że po byle jakim wsadzeniu, strojeniu w byle jakich komorach , którykolwiek z tych głośników zagra to jego sprawa. Ale większość użytkowników z forum , nie traktuje tego typu info jako złoty środek na całe zło a jedynie bardzo cenną wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam parametry 2 pierwszych z brzegu :

DLS

 

T/S parameters
single V/C Fs 61,5 Hz Re 2,99 Ohm Qms 4,96   Vas 15,33 liter Vas 0,54 Cuft Qes 0,73   Qts 0,64   Sd 106 cm˛ BL 3,83

 

Helix :

 

T/S parameters
single V/C Fs 62,6 Hz Re 3,4 Ohm Qms 3,73   Vas 15,31 liter Vas 0,53 Cuft Qes 0,79   Qts 0,65   Sd 135 cm˛ BL 4,28

 

Niby "bardzo podobne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...