facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Lista wooferów nadających się do komór

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#21 pologreen

pologreen
  • Użytkownik
  • 772 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 18:35

A co na temat komponentow od rainbow , podejda do komor czy nie ?

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#22 SoundQuest

SoundQuest
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 19:34

Temat moim zdaniem troche bez sensu... Tak na szybkosci - R6 w jednej z komor, ktore cwiczylem kompletnie sie nie sprawdzaly, w innych komorach fajnie radzily sobie AMA BL160. Wszystkich Focali tez bym do jednego wora nie wrzucal - 165 A1 zapierdzielal w komorze jak dziki, to samo Dego PO. Komora komorze nie rowna, duzo tez zalezy od auta. To nie chata i prostokatne skrzynki. Te kilka przykladow wystarczy mi zeby stwierdzic, ze mozna kogos mocno wprowadzic w blad robiac taka liste.

Stosowanie sie do moich rad grozi depresja lub trwalym kalectwem - kazali mi, wiec tylko nabijam posty...

#23 Sinoff

Sinoff
  • Użytkownik
  • 5341 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 19:47

Jak mi się coś przypomni to uzupełnię.

I tak jest sporo, chylę czoła i wyrażam zdecydowane zadowolenie - miły gest z Twojej strony.

#24 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:14

Te kilka przykladow wystarczy mi zeby stwierdzic, ze mozna kogos mocno wprowadzic w blad robiac taka liste.

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski, Mehow napisał listę wooferów wynikającą ze swojego doświadczenia, tych, które się mogą nadać i sprawdzić. Nic nie jest wspomniane ,że na pewno zagrają, nikt nie jest głupi i rozumie ,że wiele zależy od aplikacji, wypełnienia, wykonania, akustyki danego auta i strojenia, ale dobrze wiedzieć chyba pod co robić "podejście" a co raczej sobie odpuścić.

Tego typu wiedza jak Michała wynikająca z lat doświadczeń z budowaniem komór jest bardzo cenna, bo nie papierowa. Nie rozumiem Twojej niechęci i nie pochwalam jej.

Uważam Twoją właśnie wypowiedż za błąd. Jeśli ktoś jest naiwny i myśli ,że po byle jakim wsadzeniu, strojeniu w byle jakich komorach , którykolwiek z tych głośników zagra to jego sprawa. Ale większość użytkowników z forum , nie traktuje tego typu info jako złoty środek na całe zło a jedynie bardzo cenną wskazówkę.

Twardym trza być Stefan a nie mientkim. ;-)

#25 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5301 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:17

To ja dodam parametry 2 pierwszych z brzegu :

DLS

T/S parameters
single V/C Fs 61,5 Hz Re 2,99 Ohm Qms 4,96   Vas 15,33 liter Vas 0,54 Cuft Qes 0,73   Qts 0,64   Sd 106 cm˛ BL 3,83

Helix :

T/S parameters
single V/C Fs 62,6 Hz Re 3,4 Ohm Qms 3,73   Vas 15,31 liter Vas 0,53 Cuft Qes 0,79   Qts 0,65   Sd 135 cm˛ BL 4,28

Niby "bardzo podobne".

Sprzedaj wszystko co masz i pójdź za mną  :wink:

Jak Ci coś nie gra to ...kup droższe.

#26 leonsr60

leonsr60

ibiza FR

• Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:31

to i ja dodam JBL Gti 608 w komorze ok 10l, systematycznie ulepszana i naprawde dają rade, bo w pełnych drzwiach mi nie przypadły do gustu i wogóle zagrały kupowato :dobani:  w mnejszych drzwiach może by sie lepiej sprawdziły.

Jednostka- Alpine 7998R    Woofery- GTI608     Tweetery- EXT-28/////////////Piec Woofer- Nakamichi pa300II     Piec Tweeter- H/K ca240

#27 Woolly24

Woolly24

!!XTANT TEAM!!

• Użytkownik
  • 1964 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:37

Jako użytkownik komór dodam jeszcze LS155 oraz potwierdzę gry Infinity kappy perfect 6.1 którą do dnia dzisiejszego z powodzeniem użytkuję.

Ignorancji licytacja, nie zabije mnie komuna i nie zmieni demokracja...

#28 tbrek

tbrek
  • Użytkownik
  • 2989 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:42

z tego wynika że TT1 do komór nie są takie złe, tylko trzeba cierpliwości i precyzji chirurga ;)

Który precyzyjnie te komory wytnie, pozwalając tym głośnikom odetchnąć w pełnych drzwiach. Hippek też je wyciął.

Brax Matrix ML Series + P-SIX .....

#29 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:50

To ja dodam parametry 2 pierwszych z brzegu :
DLS

T/S parameters
single V/C Fs 61,5 Hz Re 2,99 Ohm Qms 4,96   Vas 15,33 liter Vas 0,54 Cuft Qes 0,73   Qts 0,64   Sd 106 cm˛ BL 3,83

Helix :

T/S parameters
single V/C Fs 62,6 Hz Re 3,4 Ohm Qms 3,73   Vas 15,31 liter Vas 0,53 Cuft Qes 0,79   Qts 0,65   Sd 135 cm˛ BL 4,28

Niby "bardzo podobne".

a jakie one tam podobne :)

Juz mi sie nie chce... :(

#30 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5301 postów
  • Lokalizacja:Ostrzyce, Kaszuby 3city a w sumie cała Europa z naciskiem na północ czasem daleką!!!

Napisano 16 kwiecień 2013 - 20:59

Fs Qts i Vas  to takie co się "najsampierw" rusza. :wink:

Zwróć uwagę na Qts oba predysponują do clozeta,  różni je jedna cyferka :wink:

#31 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:04

Fs Qts i Vas  to takie co się "najsampierw" rusza.

Zwróć uwagę na Qts oba predysponują do clozeta,  różni je jedna cyferka

wszystko się zgadza

a "siła" jest inna bo mniejszy głośnik :wink:

#32 SoundQuest

SoundQuest
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:06

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski, Mehow napisał listę wooferów wynikającą ze swojego doświadczenia, tych, które się mogą nadać i sprawdzić. Nic nie jest wspomniane ,że na pewno zagrają, nikt nie jest głupi i rozumie ,że wiele zależy od aplikacji, wypełnienia, wykonania, akustyki danego auta i strojenia, ale dobrze wiedzieć chyba pod co robić "podejście" a co raczej sobie odpuścić.

Tego typu wiedza jak Michała wynikająca z lat doświadczeń z budowaniem komór jest bardzo cenna, bo nie papierowa. Nie rozumiem Twojej niechęci i nie pochwalam jej.

Uważam Twoją właśnie wypowiedż za błąd. Jeśli ktoś jest naiwny i myśli ,że po byle jakim wsadzeniu, strojeniu w byle jakich komorach , którykolwiek z tych głośników zagra to jego sprawa. Ale większość użytkowników z forum , nie traktuje tego typu info jako złoty środek na całe zło a jedynie bardzo cenną wskazówkę.

Nie no teraz to Cie nie kumam albo Ty probujesz na sile teraz podwazyc to co napisalem. W mojej wypowiedzi nie ma zadnej niecheci, poparlem to co napisalem przykladami sytuacji, ktore SAM OSOBISCIE przecwiczylem, a Ty chyba nie do konca rozumiesz co chcialem przekazac. Znam Michala i szanuje, uwazam, ze jest swietnym instalatorem i w zasadzie gdybym chcial sie z nim porownywac to moglbym mu co najwyzej odsniezyc samochod. "Nic nie jest wspomniane, ze napewno zagraja (...) ale dobrze wiedziec pod co robic podejscie a co raczej sobie odpuscic" - hellooo, no to co z jednej strony mam rozumiec, ze podzial na te co sie nadaja i na te co sie nie nadaja to baaardzo indywidualna kwestia ale z drugiej mam konkretny glosnik z gory odpuscic? Cos mi sie tu nie trzyma kupy. Powiedzmy, ze trzymajac sie tej cennej wskazowki inwestuje w R6A zamiast w woofer Focala i jestem rozczarowany. No bo przeciez tak wynikalo z podanej listy, majac na uwadze wszystkie kwestie "aplikacyjne" i "stroicielskie" jednak cos sklonilo mnie do nietrafionego w efekcie wyboru. Teraz juz jasniej? Wg Ciebie nalezaloby miec te wskazowki na uwadze ale rownoczesnie ich nie miec czyli po co w sumie takie tematy? Albo nie wiem, sugerujesz, ze jakis glosnik mi nie zagral bo go nie umialem zamontowac? To co w takim razie z tymi, ktore zap...ly az milo, ich wiecej wymienilem:)

Użytkownik powalla edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 08:30

Stosowanie sie do moich rad grozi depresja lub trwalym kalectwem - kazali mi, wiec tylko nabijam posty...

#33 wasylwek

wasylwek

Naczelny...desperat

• Użytkownik
  • 5301 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:07

Dlatego ...papier wszycho łyknie a kto osłuchał ten wie, i chwała, że mówi.

#34 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:11

Truck widzę, że nie doceniasz ludzi.

Mimo, ze  SoundQuest napisał tu kilka postów widze, że ma bardzo duzą wiedzę.

Jego posty nie są pustym klepaniem w klawiaturę.

Zastanów się nad tym,

#35 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:36

Wg Ciebie nalezaloby miec te wskazowki na uwadze ale rownoczesnie ich nie miec czyli po co w sumie takie tematy? Albo nie wiem, sugerujesz, ze jakis glosnik mi nie zagral bo go nie umialem zamontowac? To co w takim razie z tymi, ktore zapierdalaly az milo, ich wiecej wymienilem:)

Nigdzie nie napisałem ,że Ci cokolwiek nie zagrało, nie strosz się, bo nie o przeciąganie linki tutaj chodzi. :)

W zasadzie moja wypowiedż sprowadza się do jednego, dobrze ,że pojawiła się takowa lista, ale doskonale wiadomo ,że Mehow sobie w nogę nie strzelił, bo jeszcze potrzeba wiedzy jak sobie poradzić z resztą poza wyborem głośnika. Ale dobrze wiedzieć co warto sobie odsłuchać posiadając już komory i wybrać któryś ze sprawdzonych już wcześniej przez kogoś konstrukcji niż chodzić po omacku.

Przecież to forum dla amatorów, pasjonatów a nie profi, a skoro wśród userów jest paru dobrej klasy, to wiadomo ,że ich wiedza(przecież nie cała a jedynie malutki jej ułamek) jest mile widziana i cenna.

Truck widzę, że nie doceniasz ludzi.

Doceniam , doceniam, ja doskonale wiem z kim prowadzę dyskusję... :wink:  Ba jeśli dobrze kojarzę to mieliśmy okazję zamienić kilka słów na żywo jakiś czas temu w Lubinie. :)

#36 Piotrsaint

Piotrsaint
  • Użytkownik
  • 1395 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:45

A ja z innej strony napiszę, musicie mieć naprawdę olbrzymią wiedzę i praktykę by z pełną odpowiedzialnoscią napisać, że jakiś woofer nie zagra w komorze.

#37 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 21:59

w innych komorach fajnie radzily sobie AMA BL160

możesz cos wiecej o tej aplikacji napisac :)

#38 SoundQuest

SoundQuest
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:03

A ja z innej strony napiszę, musicie mieć naprawdę olbrzymią wiedzę i praktykę by z pełną odpowiedzialnoscią napisać, że jakiś woofer nie zagra w komorze.

Widze, ze ktos jednak rozumie o co mi chodzi:)

Truck - nie strosze sie tylko probuje jakos sobie pukladac to co napisales i rozwazam rozne opcje. Bede jednak sie trzymal swojego zdania - niedobrze, ze powstala taka lista:) Po prostu zbyt latwo podwazyc niektore przyklady, to nie jest polemika typu "ten zagra slabo, a tamten slabiej" tylko dwie kompletnie rozne opinie. Bo jesli u jednego wniosek nasunal sie taki, ze woofer srednio nadaje sie do komory (badz wcale) a u drugiego w komorze spisal sie super to znaczy, ze cos jest nie halo. Nie chodzi mi tu o ludzi, bo rownie dobrze takie doswiadczenia mogliby miec poczatkujacy userzy jak i Ci zaawansowani - cos ewidentnie nie gra w samym pomysle. Dlatego to dalej jest chodzenie po omacku, tyle ze ktos nam jeszcze zamontowal slupy na drodze.

Kurcze, nie przypominam sobie zebym gadal z kims o CA w Lubinie bo troche z zaswiatow w tym temacie wrocilem:)

#39 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:13

Kurcze, nie przypominam sobie zebym gadal z kims o CA w Lubinie bo troche z zaswiatow w tym temacie wrocilem:)

Zaraz stuknę na PW, to się wyjaśni. :)

#40 SoundQuest

SoundQuest
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 22:27

możesz cos wiecej o tej aplikacji napisac :)

Nie wiem co moge wiecej napisac - AMA w komorze ok. 10 litrow:P Komora to w calosci odlew z zywicy, dosyc sztywny bo swego czasu jeszcze je wzmacnialem. Gralo to w Pugu 307. Nie pamietam czym to bylo zasilane, pewnie jakims starym trupem:) Albo kilkoma po kolei... No i calkiem przyjemnie sie tego sluchalo. W moich komorach te woofery byly chyba jednymi z lepszych jesli chodzi o dol jakie sie przez nie przewinely. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych