Skocz do zawartości

Lista wooferów nadających się do komór


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To ja dodam parametry 2 pierwszych z brzegu :

DLS

 

T/S parameters

single V/C Fs 61,5 Hz Re 2,99 Ohm Qms 4,96   Vas 15,33 liter Vas 0,54 Cuft Qes 0,73   Qts 0,64   Sd 106 cm˛ BL 3,83

 

Helix :

 

T/S parameters

single V/C Fs 62,6 Hz Re 3,4 Ohm Qms 3,73   Vas 15,31 liter Vas 0,53 Cuft Qes 0,79   Qts 0,65   Sd 135 cm˛ BL 4,28

 

Niby "bardzo podobne".

a jakie one tam podobne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski, Mehow napisał listę wooferów wynikającą ze swojego doświadczenia, tych, które się mogą nadać i sprawdzić. Nic nie jest wspomniane ,że na pewno zagrają, nikt nie jest głupi i rozumie ,że wiele zależy od aplikacji, wypełnienia, wykonania, akustyki danego auta i strojenia, ale dobrze wiedzieć chyba pod co robić "podejście" a co raczej sobie odpuścić.

Tego typu wiedza jak Michała wynikająca z lat doświadczeń z budowaniem komór jest bardzo cenna, bo nie papierowa. Nie rozumiem Twojej niechęci i nie pochwalam jej.

Uważam Twoją właśnie wypowiedż za błąd. Jeśli ktoś jest naiwny i myśli ,że po byle jakim wsadzeniu, strojeniu w byle jakich komorach , którykolwiek z tych głośników zagra to jego sprawa. Ale większość użytkowników z forum , nie traktuje tego typu info jako złoty środek na całe zło a jedynie bardzo cenną wskazówkę.

 

 

Nie no teraz to Cie nie kumam albo Ty probujesz na sile teraz podwazyc to co napisalem. W mojej wypowiedzi nie ma zadnej niecheci, poparlem to co napisalem przykladami sytuacji, ktore SAM OSOBISCIE przecwiczylem, a Ty chyba nie do konca rozumiesz co chcialem przekazac. Znam Michala i szanuje, uwazam, ze jest swietnym instalatorem i w zasadzie gdybym chcial sie z nim porownywac to moglbym mu co najwyzej odsniezyc samochod. "Nic nie jest wspomniane, ze napewno zagraja (...) ale dobrze wiedziec pod co robic podejscie a co raczej sobie odpuscic" - hellooo, no to co z jednej strony mam rozumiec, ze podzial na te co sie nadaja i na te co sie nie nadaja to baaardzo indywidualna kwestia ale z drugiej mam konkretny glosnik z gory odpuscic? Cos mi sie tu nie trzyma kupy. Powiedzmy, ze trzymajac sie tej cennej wskazowki inwestuje w R6A zamiast w woofer Focala i jestem rozczarowany. No bo przeciez tak wynikalo z podanej listy, majac na uwadze wszystkie kwestie "aplikacyjne" i "stroicielskie" jednak cos sklonilo mnie do nietrafionego w efekcie wyboru. Teraz juz jasniej? Wg Ciebie nalezaloby miec te wskazowki na uwadze ale rownoczesnie ich nie miec czyli po co w sumie takie tematy? Albo nie wiem, sugerujesz, ze jakis glosnik mi nie zagral bo go nie umialem zamontowac? To co w takim razie z tymi, ktore zap...ly az milo, ich wiecej wymienilem:)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wg Ciebie nalezaloby miec te wskazowki na uwadze ale rownoczesnie ich nie miec czyli po co w sumie takie tematy? Albo nie wiem, sugerujesz, ze jakis glosnik mi nie zagral bo go nie umialem zamontowac? To co w takim razie z tymi, ktore zapierdalaly az milo, ich wiecej wymienilem:)

 

Nigdzie nie napisałem ,że Ci cokolwiek nie zagrało, nie strosz się, bo nie o przeciąganie linki tutaj chodzi. :)

W zasadzie moja wypowiedż sprowadza się do jednego, dobrze ,że pojawiła się takowa lista, ale doskonale wiadomo ,że Mehow sobie w nogę nie strzelił, bo jeszcze potrzeba wiedzy jak sobie poradzić z resztą poza wyborem głośnika. Ale dobrze wiedzieć co warto sobie odsłuchać posiadając już komory i wybrać któryś ze sprawdzonych już wcześniej przez kogoś konstrukcji niż chodzić po omacku.

Przecież to forum dla amatorów, pasjonatów a nie profi, a skoro wśród userów jest paru dobrej klasy, to wiadomo ,że ich wiedza(przecież nie cała a jedynie malutki jej ułamek) jest mile widziana i cenna.



 

 


Truck widzę, że nie doceniasz ludzi.

 

Doceniam , doceniam, ja doskonale wiem z kim prowadzę dyskusję... :wink:  Ba jeśli dobrze kojarzę to mieliśmy okazję zamienić kilka słów na żywo jakiś czas temu w Lubinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony napiszę, musicie mieć naprawdę olbrzymią wiedzę i praktykę by z pełną odpowiedzialnoscią napisać, że jakiś woofer nie zagra w komorze.

 

Widze, ze ktos jednak rozumie o co mi chodzi:)

 

Truck - nie strosze sie tylko probuje jakos sobie pukladac to co napisales i rozwazam rozne opcje. Bede jednak sie trzymal swojego zdania - niedobrze, ze powstala taka lista:) Po prostu zbyt latwo podwazyc niektore przyklady, to nie jest polemika typu "ten zagra slabo, a tamten slabiej" tylko dwie kompletnie rozne opinie. Bo jesli u jednego wniosek nasunal sie taki, ze woofer srednio nadaje sie do komory (badz wcale) a u drugiego w komorze spisal sie super to znaczy, ze cos jest nie halo. Nie chodzi mi tu o ludzi, bo rownie dobrze takie doswiadczenia mogliby miec poczatkujacy userzy jak i Ci zaawansowani - cos ewidentnie nie gra w samym pomysle. Dlatego to dalej jest chodzenie po omacku, tyle ze ktos nam jeszcze zamontowal slupy na drodze.

 

Kurcze, nie przypominam sobie zebym gadal z kims o CA w Lubinie bo troche z zaswiatow w tym temacie wrocilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz cos wiecej o tej aplikacji napisac :)

 

Nie wiem co moge wiecej napisac - AMA w komorze ok. 10 litrow:P Komora to w calosci odlew z zywicy, dosyc sztywny bo swego czasu jeszcze je wzmacnialem. Gralo to w Pugu 307. Nie pamietam czym to bylo zasilane, pewnie jakims starym trupem:) Albo kilkoma po kolei... No i calkiem przyjemnie sie tego sluchalo. W moich komorach te woofery byly chyba jednymi z lepszych jesli chodzi o dol jakie sie przez nie przewinely. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem co moge wiecej napisac - AMA w komorze ok. 10 litrow:P Komora to w calosci odlew z zywicy, dosyc sztywny bo swego czasu jeszcze je wzmacnialem. Gralo to w Pugu 307. Nie pamietam czym to bylo zasilane, pewnie jakims starym trupem:) Albo kilkoma po kolei... No i calkiem przyjemnie sie tego sluchalo. W moich komorach te woofery byly chyba jednymi z lepszych jesli chodzi o dol jakie sie przez nie przewinely. 

zabawnie :wink: ale wyciagne sobie z tego co mnie interesuje 

dzieki :)

 

mam te głośniki ale nie przyszło mi do głowy aby wsadzać je w komore

świetnie radzą sobie w pełnych drzwich

mam tez ich t-s`y, musze sobie policzyc co nieco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat moim zdaniem troche bez sensu... Tak na szybkosci - R6 w jednej z komor, ktore cwiczylem kompletnie sie nie sprawdzaly, w innych komorach fajnie radzily sobie AMA BL160. Wszystkich Focali tez bym do jednego wora nie wrzucal - 165 A1 zapierdzielal w komorze jak dziki, to samo Dego PO. Komora komorze nie rowna, duzo tez zalezy od auta. To nie chata i prostokatne skrzynki. Te kilka przykladow wystarczy mi zeby stwierdzic, ze mozna kogos mocno wprowadzic w blad robiac taka liste.

 

Już się poprawiam; może i błędnie wychodzę z założenia, że ktoś kto kupuje zestaw głośników klasy ~500zł nie będzie inwestować w komory.

Ma znaczyć- pisząc np. wszystkie focale czy tam pozostałe morele, nie brałem pod uwagę najniższych modeli i ich nie testowałem.

 

To taki mój skrót myślowy- sorki.

Nie wiem jak zachowują się A1 czy Tempo6 w komorach.

 

 

I teraz tak;

Są głośniki, które dobrze grają w drzwiach i jednocześnie w miarę dobrze w komorach.

Są głośniki, które grają wybitnie dobrze w drzwiach i totalnie tracą wigor w komorach.

Są głośniki, które nie radzą sobie totalnie w drzwiach i dopiero w komorach pokazują co potrafią.

 

Rozdrabniając się w ten sposób można zrobić i 4-5 takich list. Sęk w tym, że trzeba umieć wyciągnąć własne wnioski i umieć czytać i rozumieć parametry, i przede wszystkim trzeba umieć słyszeć kiedy coś nie gra. Różnice bywają mniejsze i większe. Dochodzi różnorodność konfiguracji, 2-3 drogi, gusta, akustyka pojazdu.

No nie da się każdego przypadku z góry rozłożyć na czynniki pierwsze i podać wszystko na tacy.

 

Przytoczę przykład PO, który wyżej wymieniłeś. Ja je woziłem jakieś 2 tygodnie w 7L  w 2 drogach.

Wiadomo przecież że nie jest tak, ze gra to jak totalna kupa. I ja też powiem że zapierdzielały jak dzikie- bo tak było. Aale... robiły to tylko w zakresie wyższego kickbasu podbarwiając go. I wyrażnie było słychać, ze brakuje im masy powietrza za sobą i poniżej 80Hz nie było tam praktycznie niczego... prawie zerowa różnica aktywując HPFa.

I teraz oczywiście są ludki, którzy z założenia uważają że kickbas zaczyna się przecież dopiero od 80ciu i im takie podbarwienie pasi, i powiedzą... co ten Michał pierdzieli, przecież zamiatają.

Ok- nie wnikam.

 

Bardzo proszę traktować moje intencje jako wskazówki a nie jako wyrocznie.

Temat podejrzewam że będzie się ciągnął, więc można na bierząco rozpatrywać indywidualnie zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...