Skocz do zawartości

Załamka po założeniu hertz HSK


wicher18gl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A na dole wogole moze sie podobac? Tzn. inaczej,  wiadomo ze watty nie graja ale taka ich ilosc we wzmacniaczu nie posiadajacym nawet standardowej przetwornicy nie pozwala przeciez cieszyc sie dynamicznym graniem woofera, mnie zupełnie nie wystarczyła ale faktycznie takze probowałem :P

Wiesz, wówczas napędzało to bodajże Helix'y P206 a im ta ilość wystarczała :)

U góry był dość zimny, dosadny i szorstki, na dole zaś kopliwy i niezbyt mięsisty co mi akurat odpowiadało.

Z tych powodów wolałem go na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo fajny piecyk, malutki gabarytami, spokojnie pędził moje kolumny 8Ohm ok 90W - jego główna zaleta to dolne partie, bardzo fajnie sobie z nimi radził, góra szczegółowa ale nie męcząca - raczej neutralny, niezła stereofonia i przestrzeń, chociaż tutaj bywały lepsze wzmacniacze. Jak w dobrych pieniążkach to śmiało można brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krótkim teście  Protovisiona śmiało mogę polecić :) jak narazie jestem zadowolony uspokoiły ht25 , pojawiło sie dużo więcej detali i szczegółowości góra zrobiła sie milsza, jeszcze protestuje i dalej zobaczymy tak czy siak jest na plus :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po montarzu hsk u mojej pani... graja pod esx 4100.. powiem ze robia naprawde fajne wrazenie akustyczne.. tzn osiagnalem minimum zadowalajace kobite... gra czysto i przyjemnie .... nawet tweetery nie klują w ucho. Polecam.. glosniki juz wygrzane...

 

inwazja za pomocą wszechświata S3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

po krótkim teście  Protovisiona śmiało mogę polecić  :) jak narazie jestem zadowolony uspokoiły ht25 , pojawiło sie dużo więcej detali i szczegółowości góra zrobiła sie milsza, jeszcze protestuje i dalej zobaczymy tak czy siak jest na plus :D

 

jaki piecyk polecanie na wysokie ht25? Protovision wytestowany i leci dalej w świat , przy okazji wpadł signat ram 3 na suba  pod excursion sx1-10s4 to sie nazywa kontrola :)

To jak w końcu ?? :)

szukaj małego audisona do kpl do Vr209 ( 203,206), będzie z jednej rodziny i powinno być lepiej, jak nie pomoże to oddaj komuś na porządne strojenie pasywne, jak dalej kupa to zmień tweeter-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Podpowiedzcie mi, ze względu na roadstera, muszę zrobić porządny przód.

Skłaniam się do HSK 165, ewentualnie ESK 165.

Czy ogromna jest między nimi różnica?

Jak sie sprawują wzmaki Hertza w takim zestawieniu? Nie ukrywam, że chciałbym wszystko "hertza" zalożyć.

Czy zamiast wygłuszać drzwi mogę zamknąć woofery w małych skrzyneczkach? Chętnie zrobie jakąś rzeźbe w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esk ma krzykliwe i bardzo ostre tw , ze zwmacniaczy  jak spotykam to głownie na subie pewnie dlatego ze słabo wypadaja na przodzie  , możesz wyjaśnić bardziej o co ci chodzi z tymi "skrzyneczkami,, albo wygłuszasz dobrze drzwi hsk wala jak trzeba dlatego chcesz efekt to drzwi podstawa  albo robisz komory ale jak wofery graja w komorach to ci nie podpowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na zasadzie skrzynki jak w bagażniku. Zabudować te 16stki w drzwiach, wyliczyć pojemność, itp.

Do tweeterów z ESK jestem przyzwyczajony, w accordzie mam esk130.

Głównie zależy mi na jakości przy głośnym słuchaniu.

 

Sory za moje pojęcie o CA, ale ostatnio grzebalem w tym z 6 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tw nie przeszkadza :) to esk bedziesz zadowolony, hsk to juz inne granie o półkę wyżej i oczywiście pod dobrym piecem bo pod samo radio to szalu nie bedzie  :) jak chcesz robić komory to jak kolega wyżej pisał jest dużo tematów i instalacji na forum związanymi komorami  . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie będzie najlepsze rozwiązanie? Niemam zbytnio czasu na calonocne szperania w sieci.

Jak byście mnie ukierunkowali, to już wiedziałbym co konkretnie szukać.

Czy wzmacniacz Hertz HE2 lepiej zagra na ESK czy HSK ? Ma ponoć 70 RMS na kanał tylko.

Czy wygłuszać drzwi wystarczy, czy może jest jeszcze lepszy sposób?

 

Wyprowadźcie mnie z błędu, ale tak sobie wymysliłem, że można wyliczyć pojemność skrzynki pod te 16stki,

i zrobić zamknięte w drzwiach na wzór zamkniętej skrzyni suba w bagażniku.

Ale to tylko taki mój pomysł, niczym nie poparty jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie jak sie ma  Audison LR 3042  do Vr 203 bardzo malo opinni na temat tego LR . jak ktos miał styczność z tym wzmakiem proszę o poradę jest do sprzedania za ok 100 zl i zastanawiam sie czy go nie brac w tych pieniadzach czy lepiej poczekac na 203 grałby pod tw .szukam do kompletu z 209 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...