Skocz do zawartości

Załamka po założeniu hertz HSK


wicher18gl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Dziś zakończyłem wzmagania z hsk jestem w koncu zadowolony z systemu :D zagościła alpina 9833r wywalone ori zwrotki wofoery poszły przez sony xm 4520 aktywnie z alpiny ,tw przez kocowke radia pocięty tez przez alpine .System dostał nowego życia :) Zaznaczam ze pierwszy raz mialem do czynienia z aktywka balem sie czy nie zjaram tw ale chyba nic im nie jest :) tylko mam jeden problem laser coś świruje i nie czyta wszystkiego bądź przycina przeczyściłem samym wacikiem jest poprawa ale myślę czy nie wyczyscic jakimś płynem typu Izopropanol ?? co bedzie lepsze czytalem duzo i szukalem a propo zeby juz nie bylo szukaj szukaj . Mam tylko obawy czy nie pogorsze :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcia to chodziło o to co jest w X-OVER. Pierwsza cyfra to przyciszenie głośnika, druga to zbocze (wartości od 0 do 4) a trzecia wartość to częstotliwość. 

 

 wofer -8 0.80hz

 

no wlasnie basu jest naprawdę sporo kopia ładnie a za niższe rejestry odpowiada re 10s4 br 

 

no to sie nie dziwie ze "kopie" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co zaczynam ! a z kosmosu to bym pisal o gwiazdach, planetach i cialach niebieskich .. kogos denerwuje niech nie czyta . dostalem nowa alpine nie mam instrukcji pl niestety . nie dokonca czaje jeszcze tego radia. zaryzykowalem wywalic ori zwrotki i dla mnie jest na plus i to najwazniejsze.. ciecia x-over mam low na -8 ,0,40

mid -5 .0.80 high -7.0.200    wyzej sie nie da  czy mam cos zle ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz źle, ponieważ nie masz w cale zwrotnic włączonych (zwrotnica 0 rzędu, czyli jej brak), a tylko ściszone głośniki. Poza tym po co masz wszystkie ściszone, zamiast jeden zostawić jako punkt odniesienie i pozostałe ściszyć.

 

Skoro masz 9833 to w x-over masz 4 wartości (jeżeli masz przełączone od spodu radio na 3-way), ciecie z góry suba, cięcie z dołu i góry woofera i cięcie z dołu tweetera.

 

Dopóki tego nie przeczytasz radzę się nie wypowiadać w tym temacie: http://diyaudio.pl/content.php/41-Zwrotnice-czestotliwosciowe-w-ujeciu-praktycznym Co prawda dotyczy to zwrotnic pasywnych, ale jeżeli nie pozna się podstaw to bez sensu jest zabieranie się za ustawianie aktywnych zwrotnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powinienem dostac zjebke za robienie szumu :(:( Przepraszam ale dostalem zatwardzenia myslenia mialem ustawione na 2 way :mur:  ......       nie kumalem o czym mi piszecie bo nie moglem tak krecic a wy czego mam takie ustawienia .. Już wszystko sie wyjasnilo ide dopieszczac system DZIEKI wielkie za rady Virus otworzyłeś mi oczy  :szok:  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem HSK 165.4 na allegro oryginalne za 440zł na gwarancji jest data i zestaw jest z 2009 na paragonie cena 720zł, zadnego napisu Nertz nawet na rezystrach, wtedy chyba jeszcze podróbek nie było.

-Samochód Clio 2 ph2 wytłumione drzwi,

-napęd przodu  wzmacniacz Uniamp (by Irek) własnej roboty 2x120W/4R link do opisu -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2560059.html

-radio Sony mex 3800bt

-subwoofer STX.10.2.400.2x4.F.S.PP BR@35l

-napęd subwoofera magnat 360

To co wyprawia ten zestaw na tym wzmacniaczu to coś pieknego, idealna szczegółowość, a przy tym zestaw gra tak głośno że trudno wytrzymać.Tweeter ma taki zimny metaliczny dźwięk, ale bardzo mi się to podoba. Poprzednikiem HSK był DSK ale tych dwóch zestawów nie da się porównać HSK jest kilka półek wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...