Skocz do zawartości

Załamka po założeniu hertz HSK


wicher18gl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich proszę nie krzyczeć odrazu na starcie :) raczkuje dopiero w CA , wracając do tematu podłączyłem dziś narazie  1 stronę  Hsk 165.4 newki pod alpine 9883 na wzmaku sony xm 4520 i co lepiej graja stare DSK :( oczywiście drzwi wygłuszone dystanse mdf ,nie byl założony boczek ale to niewielka różnica . Myślałem ze z jakością będzie  przepaść miedzy dsk wiadomo syczki łagodniej graja ale w dska jest wiecej basu i duzo głebszy :( nie tego sie spodziewalem . Czy o tym wzmaku moge zapomnac ? nie wiem co teraz robic pozostac przy starym zestawie ,

post-11771-0-18090300-1365619067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oglądałem z każdej strony czy jakies niedoróbki z info ze strony hertz i ze oryginal; gwarancja hertz tyle ze nie mam paragonu bo kupione okazyjnie przez znajomego w polskim sklepie CA ale on zrezygnowal z systemu . Drzwi wygluszane dekarka od srodka 3 warstwy z zewnatrz 2 bardzo solidnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się majaczy w pamięci ze nowe głośniki musza się wygrzać ,czyli pograć jakiś czas i granie się poprawi 

 

To tez prawda, ja od miesiaca mam Audio System HX 165 SQ, i dopiero od niedawna zauwazylem, ze dol z dnia na dzien czasu robi sie coraz lepszy, pomalutku, ale jednak da sie zauwazyc. 

A po drugie to powalla ma swieta racje z tym co Ci napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miełem kiedyś ten wzmacniacz podpięty pod dsk. Wiadomo wzmak bez żadnych filtrów, ale grał. Dsk i Hsk potrzebują jednak trochę watów,więc mój 4520 zasila obecnie tweetery, a woofery podpięte są pod innym wzmakiem. Tak jak koledzy wyżej piszą- podepnij drugą stronę i poczekaj trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  poraz kolejny :) wiec tak cały dzień od rana głośniczki sie wyrzewały ,potem montarzpost-11771-0-50011600-1365702974_thumb.jpg . wygłuszyłem dokładnie boczki gąbka na kleji i jedna warstwa maty . Poprawa nastąpiła  :) zdam relacje po miesiącu czy zauważę zmianę dźwięku .Soniaczek nawet daje sobie rade a bylem sceptyczny co do tego maluszka . teraz kwestia ustawien tweeferow troszke ostre  i ragulacja zestawu z subem re 10 s4 w br calosc naprawde przyjemna :) satysfakja wielka z własnej robótki :D  chetnie  przeslucham jekiegos zestawiku z hsk  z Rzeszowa pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Witam poraz kolejny :) wiec tak cały dzień od rana głośniczki sie wyrzewały ,potem montarz2013-04-11 17.34.20.jpg . wygłuszyłem dokładnie boczki gąbka na kleji i jedna warstwa maty . Poprawa nastąpiła :) zdam relacje po miesiącu czy zauważę zmianę dźwięku .Soniaczek nawet daje sobie rade a bylem sceptyczny co do tego maluszka . teraz kwestia ustawien tweeferow troszke ostre i ragulacja zestawu z subem re 10 s4 w br calosc naprawde przyjemna :) satysfakja wielka z własnej robótki :D chetnie przeslucham jekiegos zestawiku z hsk z Rzeszowa pozdrawiam

Widzę zę kolega ma setup głośnikowy taki jak ja, powiem tyle że po założeniu HSK moje pierwsze odczucie, to było rozczarowanie z domieszką goryczy i wkurzeniem się że kasa poszła w błoto, dlaczego ? dlatego że głośniki grały gorzej jak seryjne charczące głośniki. ale jak już sie wygrzały jestem zadowolony, nawet tweeter przestał ostrzyć tak bardzo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje załamki rozwiały się całkowicie :) jak pisze Ziutek50 rozczarowanie ogromne ale z każdym dniem coraz lepszy dźwięk ps .Dzięki panowie za rady :) troszke nie moge uspokoic tweeferów  jeszcze szukam swojego ułożenia ich  idealnie na miejscach no i skręcenie na zwrotkach - 2 db  tylko ze ponowne odkrecanie boczków ehh a teraz jeszcze tylko wygłuszanie bagażnika  i będzie cacy :) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio czytam, wnioskuje, że morel tempo 6 kickiem sie nie popisuje - dobry wniosek? Oraz, że już lepiej zainwestować np w takiego Hertz'a, czy też R6A. 

 

Rozumuje dobrze? Szukam czegoś w tej cenie, nie chcę inwestować w suba, więc przód musi dać tyle bassu ile się da :) przeznaczam ~1200 na wzmaka, radio i zestaw głośników(chyba, że po dodaniu paru groszy da się uzyskać znacznie lepszy efekt ;)  )

 

Czekam na opinie po wygrzaniu zestawu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ilość basu nie mam na co nazekac  woofery daja ładnie i do pomocy maja suba w br ,siedzi w sedanie ale daje rade, jesli chodzi o hsk jestem zadowolony dźwięk się polepszył z czasem teraz szukam mocniejszego wzm.. i co zrobic z ta góra troszkę dla mnie za ostra  co doradzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...