Skocz do zawartości

Czy Scan Speak 18W w pełne drzwi i 2way to dobra opcja?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze chyba chodziło o to, z jakich elementów takowa pułapka się składa. W necie piszą coś o cewce rdzeniowej i rezystorze :wink2:

 

Dokładnie tak, bo dokładnie czytam i chłone wiedzę więc do leniuchów raczej nie należę :wink:

 

No chłopaki :D , obaj jakaś pomroczność przecież Łukasz napisał wcześniej z czego się robi korektor .

Robi sie to na połączeniu konda z cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

no dobra to co w 2-ch drogach nie warto kombinowac z ukierunkowaniem wooferów tak jak pisal truck? na lewarek? Lekko do goru i w zaleznosci gdzie kto ma lewarek do przodu/tylu (rozumiem ze piszac do tyłu - macie na mysl w strone kabiny a nie maski? )

a ty chciałes automat kupic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no dobra to co w 2-ch drogach nie warto kombinowac z ukierunkowaniem wooferów tak jak pisal truck?

 

Nie napisałem ,że nie warto, tylko, że ręki nie dam sobie uciąć bo nie sprawdziłem na własnej skórze.

Jest inna kwestia u mnie wf będzie grał w 3 way , jak widać było na przykładzie SS do 1 khz , nie reaguje on skutecznością lub reaguje minimalnie na zmianę ukierunkowania, u mnie woofer będzie grał do + -  500 hz/12, może stąd wynikała uwaga Naka abym nie komplikował sobie roboty.

Bo po co mam nim wywijać się skoro w tym zakresie, w którym go używam i tak tego nie usłyszę?

 

I to właśnie w 2 way może być odczuwalna taka zmiana jak to miało miejsce u Sławy z Focalami, bo woofer gra znacznie wyżej niż w 3 drogach, u niego to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak funduszy, a najbardziej dobrej pogody bo "najsampierw" mam zamiar bardzo mocno wytłumić wrota.

Kwestia wstrzelenia się z głośnikami.

Mam świadomość, że ultra pasma jak z Aliego czy innego Cerwin Vegi nie uzyskam. Robię to bo mam miejsca w tylnich drzwiach poza tym odciążenie przednich jeżeli jest taka możliwość na pewno nie zaszkodzi.

Zgodnie z przewidywaniami (moimi i wielu forumowych speców :wink: ) mam obawy co do spraw typu przelot szyba-uszczelka tudzież inne niepożądane efekty co do tego, że zagra (jakoś) i co ważne da się basiora wygonić do przodka to nie mam obaw, bo osiągnąłem już bardzo pozytywne wyniki na fabrycznych plumkaczach.

Coś tam napicam w moim temacie jak "dojdę" do ich montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...