Skocz do zawartości

Czy Scan Speak 18W w pełne drzwi i 2way to dobra opcja?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U nas 600tka chodzi po 500-600zł. Ja swoją kupiłem na Ebayu za 60ojro.

Pokaż mi 700 z ruxem poniżej 1400-1500.

Michal, akurat Tobie nie musze nic udowadniac, bo dobrze wiesz ze sie da :wink: . Zreszta sam dla przykladu podales za ile w "ojro" udalo Ci sie kupic 600'tke a za ile chodzi w PLN'ach, dla ułatwienia dodam ze ta cene co podalem to tez szukałbym w innej walucie niz PLN :wink:

 

Ps. ostatnio (cos kolo 2 miesiecy temu) 701'ke w boxie sprzedałem z RUX'em i byla to cena ponizej 1400 PLN, także nie pisze tak sobie zeby pisac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może by tak coś w temacie skrobnąć a nie "śmichy hihy"?

 

Sinsemillaa czego Twoim zdaniem brakuje temu wooferowi? I dlaczego nie podoba Ci się w "takiej" aplikacji?

 

Tak na poważnie też myślalem o zaaplikowaniu tego woofera do mojego golfa IV ...... także radziłem się Łukasza gdyż małą miałem styczność z tym głośnikiem. Napewno ciężki do zaadoptowania w drzwiach . ....... "Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz " taka prawda...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki do zaaplikowania? Zależy od drzwi.

U mnie wystarczyło tylko zamontować wiekszy pierścień.

Gorzej jest z maskownicami bo po prostu nie ma takich.

W golfie IV jest to wyzwanie............. zamontować to jedno, a stworzyć mu odpowiednie warunki do pracy....to drugie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W golfie IV jest to wyzwanie............. zamontować to jedno, a stworzyć mu odpowiednie warunki do pracy....to drugie .

Też mam MK4 i również chodzi mi po głowie pomysł zakupu tego woofera. Gorzej z pomysłem aplikacji, bo tapicerkę bankowo trzeba kroić i później jakoś ładnie to wykończyć. Oprócz tego, trzeba zamontować większy dystans i powinno być ok. Jeśli nie mam racji to sprowadźcie mnie na ziemię :ph34r:

 

A na górze kobyaste Supremo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zrezygnowałeś z tego pomysłu? Na jaki woofer w końcu padł wybór?

 

Obecnie od dłuższego czasu gram na szesnastkach Polk Audio Momo "mm-465"................ a z tematem zaaplikowania Scans-peaków borykam się od dłuższego czasu.......... a powodem ewentualnym ,jest całkowite wyeliminowanie subwoofera z instalacji ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie od dłuższego czasu gram na szesnastkach Polk Audio Momo "mm-465"................ a z tematem zaaplikowania Scans-peaków borykam się od dłuższego czasu.......... a powodem ewentualnym ,jest całkowite wyeliminowanie subwoofera z instalacji ...........

No to dobry kierunek :) , tylko tu uderzył bym w TEC'a , znosi duuużo więcej i da Ci więcej funu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam MK4 i również chodzi mi po głowie pomysł zakupu tego woofera. Gorzej z pomysłem aplikacji, bo tapicerkę bankowo trzeba kroić i później jakoś ładnie to wykończyć. Oprócz tego, trzeba zamontować większy dystans i powinno być ok. Jeśli nie mam racji to sprowadźcie mnie na ziemię :ph34r:

 

A na górze kobyaste Supremo

Mastach zrobi ci co chcesz i jak chcesz w dobrej kasie , uderz do niego i nie będzie żadnego problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też moim zamysłem było wyeliminowanie suba.

I dopóki miałem same woofery to było super... a potem się przyplątał VRX1500 z aliante i wiedziałem że nie da się tego jednak zrobić...

Powiem Ci Paweł że jak w teki wpakowałem po 400 zdrowych watt na strone i puściłem je nisko ( 200hz przy 12db ) to sub był zbędny , trzepało budą strasznie i dało się odczuc wg. nomenklatury Acze na Cycach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oprócz tego, trzeba zamontować większy dystans i powinno być ok. Jeśli nie mam racji to sprowadźcie mnie na ziemię :ph34r:

 

W zasadzie 18ka nie ma głębokości większej niż 16 ki średnica montażowa to z tego co pamiętam 157 mm wew i 182 zew, czyli często gęsto tylko szerszy pierścień wystarczy.

Bardziej kłopotliwy jest właśnie ten brak maskownic... :/  Bo "goły" woofer łatwo uszkodzić i dziwnie wygląda taki nie przykryty.

Jakoś jednak nikt się nie kwapi z Naszych fachmanów aby zrobić kilkanaście szt maskownic, mimo ,że co chwila ktoś woła o nie. Sam bym wziął ze dwa dla siebie, jeden do założenia drugi na zapas w szafę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje by cbyba umarły przy 300w ... one delikatniejsze są.

pozatym chyba by mi tapicerka w drzwiach odpadła.

 

Co do maskownic zrobiłem sam z siatki tuningowej samochodowej ale za miękkie są.

A przeróbki tapicerki no to chyba dość powszednia sprawa - w 90% przypadków montażu 16 powinno sie przerabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś jednak nikt się nie kwapi z Naszych fachmanów aby zrobić kilkanaście szt maskownic, mimo ,że co chwila ktoś woła o nie. Sam bym wziął ze dwa dla siebie, jeden do założenia drugi na zapas w szafę.

Nie miej pretensji, pisałem nei raz ze musiał bym miec dystans albo zlecenie na komplet to moglbym spasowac maskownice... To handmade, pozniej bedzie opluwanie na forum ze luzna albo trzeba było "zywica zalewać bo nie szczelne..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...