Skocz do zawartości

Czy Scan Speak 18W w pełne drzwi i 2way to dobra opcja?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy model Scan Speak 18W/4531G00 http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-scan-speak-revelator-18w4531g00-p-1329.html sprawdzi się w pełnych drzwiach VW BORA w dwóch drogach z Morel Supremo Piccolo? TEC LS 185 jest 2 razy droższy więc pomyślałem o tym SS18. Pytanie, czy SS różni się czymś od LS185? Cenę pomijam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Groh różnice były już opisywane setki razy , sam Ci tłumaczyłem jakie są różnice . Skąd mamy wiedzieć Czy w twoim aucie się sprawdzi , musisz zaryzykować lub odpuścić sobie i szukać czegoś innego .


Pawelszu miał SS18W w duecie z neo29 i grało to bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kto jeszcze montował ten woofer w pełnych drzwiach, o gabarytach podobnych jak np moja BORA. Prosiłbym o info w temacie, wszystkich posiadaczy SS 18W.

 

lklukasz, dzięki czekam ! Możesz też podzielić się informacjami w temacie, będzie dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam dokładnie Scan Speak 18W/4531G00

Na plus w Xetecu - lepsza srednica, lepszy kick ale gubil sie czasami w moich drzwiach (na pewno potrzebowal oddciecia od dołu - ja go puszczalem pełnym pasmem na dole)

18 pieknie nawala basem (to co lubię) i wystarcza jej naprawde niewielka moc (u mnie gra z M1). Zastanawiam sie co by się zmieniło np przy studio 500.

Srednica całkiem ok ale nie ukrywajmy lepsza w Xetec.

Nie wiem jak 18 zagra przycieta na dole (leci pełnym pasmem)

Kombinuje jak tu wyrzeźbic przyciecie pasywne woofera od dołu i na razie marnie to wyglada a nie chce dokładac zbytnio jakiejś aktywnej zwrotki.

 

To wszystko moje oddczucia a z racji wieku słuch juz siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam dokładnie Scan Speak 18W/4531G00

Na plus w Xetecu - lepsza srednica, lepszy kick ale gubil sie czasami w moich drzwiach (na pewno potrzebowal oddciecia od dołu - ja go puszczalem pełnym pasmem na dole)

18 pieknie nawala basem (to co lubię) i wystarcza jej naprawde niewielka moc (u mnie gra z M1). Zastanawiam sie co by się zmieniło np przy studio 500.

Srednica całkiem ok ale nie ukrywajmy lepsza w Xetec.

Nie wiem jak 18 zagra przycieta na dole (leci pełnym pasmem)

Kombinuje jak tu wyrzeźbic przyciecie pasywne woofera od dołu i na razie marnie to wyglada a nie chce dokładac zbytnio jakiejś aktywnej zwrotki.

 

To wszystko moje oddczucia a z racji wieku słuch juz siada.

 zamien 600'tke na 700/701/800 i bedziesz mial pelna zwrotkę (nie mowie zebys od razu szedl aktywnie jesli chcesz pasywke) ale bedziesz mogl odciąc tam gdzie nie mozesz w danej chwili przy pomocy M1 bo aukrat te wzmaki Ci sie podobaja i je chcesz miec :wink:

 

Ps. pisze to ze swiadomoscia ze w mazdzie masz problem ze zrodlem i jeszcze wiekszej rzezby niz juz masz nie chcesz robic. Z pasywnym odcieciem wooferow sobie daruj za duzo zachodu i efekt moze rozczarować, zresztą czesto to sie na forum przewijało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zamien 600'tke na 700/701/800 i bedziesz mial pelna zwrotkę (nie mowie zebys od razu szedl aktywnie jesli chcesz pasywke) ale bedziesz mogl odciąc tam gdzie nie mozesz w danej chwili przy pomocy M1 bo aukrat te wzmaki Ci sie podobaja i je chcesz miec :wink:

 

Ps. pisze to ze swiadomoscia ze w mazdzie masz problem ze zrodlem i jeszcze wiekszej rzezby niz juz masz nie chcesz robic. Z pasywnym odcieciem wooferow sobie daruj za duzo zachodu i efekt moze rozczarować, zresztą czesto to sie na forum przewijało

Jakby było mnie stac na 700/701 to pewnie bym sie przesiadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie dziwie tej odpowiedzi widzac jakie klocki przewalasz, no ale ok ja nikomu w kieszeni nie siedze i rozne rzeczy moga sie dziac w danej chwili

No i juz nie przesadzajmy ze roznica kwoty miedzy sprzedaza 600'tki a znalezieniem "okazji" na 700/701 nie idzie w tysiace!!!!! bo mozna sie zamknac w kwocie ponizej 500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie dziwie tej odpowiedzi widzac jakie klocki przewalasz, no ale ok ja nikomu w kieszeni nie siedze i rozne rzeczy moga sie dziac w danej chwili

No i juz nie przesadzajmy ze roznica kwoty miedzy sprzedaza 600'tki a znalezieniem "okazji" na 700/701 nie idzie w tysiace!!!!! bo mozna sie zamknac w kwocie ponizej 500 PLN

Kupno proca to raz a przystosowanie go do Pawła jednostki to kolejny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie dziwie tej odpowiedzi widzac jakie klocki przewalasz, no ale ok ja nikomu w kieszeni nie siedze i rozne rzeczy moga sie dziac w danej chwili

No i juz nie przesadzajmy ze roznica kwoty miedzy sprzedaza 600'tki a znalezieniem "okazji" na 700/701 nie idzie w tysiace!!!!! bo mozna sie zamknac w kwocie ponizej 500 PLN

 

U nas 600tka chodzi po 500-600zł. Ja swoją kupiłem na Ebayu za 60ojro.

Pokaż mi 700 z ruxem poniżej 1400-1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne info.

 

OT nie udało się uniknąć jak zwykle. Trzeba śmiecić gdzie tylko się da?...

 

lklukasz pisząc o sposobie odcięcia woofera od dołu masz na myśli komory? U mnie to nie wchodzi w grę, bo nie uda mi się uzyskać odpowiedniej pojemności komory. Po za tym, szukam woofera do pełnych drzwi. U mnie odcięcie prawdopodobnie uda się zrealizować na piecu, bo jednostka do której się przymierzam, nie ma aktywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...