Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ubrałem już wszystkie posiadane komplety

 

Krytyka konstruktywna zawsze potrzebna ... Grałem nimi z pół roku ... Zmienią cały system... Ile wniosą dobrego, a ile złego w obecnym zestawieniu sprawdzę niebawem.

 

Do pełni potrzeb jeszcze tylko m1 muszę zastąpić m50, ale nima :wink2:

 

Tak to sony S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

No wiesz ...wstążka w jałcie? Przeca to barżej krytykujom niż ceramikę :rotfl: .

 

Bo głosnik ma grać a nie wyglądać :wink2:

Nie wystarcza tylko założyć .

Od czasu jak "wskrzesiłem " wstęgi z 4 lata temu , nie spotkałem udanej aplikacji .

 

 

 

Swego czasu ktoś jeździł po 3 mieście z wstęgami zamontowanymi w słupek ale ...pod przykryciem (mniemam, że delikatnym) materiałem słupka, pomysł kozacki bo odpada jakakolwiek estetyka przetwornika, jedyne co to pożądanie krótkiej dupki

 

Nie wiem kto jeździł po Trójmieście , wiem kto jeździł na południu i kto ten pomysł "wprowadził na salony ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mentor...Ty to lubisz "podkręcić" gaina :rotfl: .

 

Ładna miska jeść nie daje tak mówią ale 

Jednak wolę piękną, zgrabną i ...bogatą, niż biedną pokrakę :hyhy: .

 

Zbieraj dane do naprawy proca  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie myślę o pasywce. Rozdzieliłem głośniki na osobne zasilania żeby mieć możliwość regulacji każdego z nich. Jeżeli dobiorę odpowiednie pozycje i ustawię poprawnie technikę myślę spróbuję pasywnie, czy to sam tw, czy mid. Jednak ze wstępnych ustawień jakie chcę sprawdzić ofsety głośników będą kosmiczne i raczej bez śląskich magicznych czarnych skrzynek pasywka polegnie


A jest w instrukcji ile czasów do jakiego montażu trzeba nabić ?

 

Nie ma !!! Jednak jest żeby zmierzyć odległość od ucha do głośnika i wpisać w procesor !!! i cholera zwykła miarka jest do tego potrzebna, taka z cm nie calami  :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie myślę o pasywce. Rozdzieliłem głośniki na osobne zasilania żeby mieć możliwość regulacji każdego z nich. Jeżeli dobiorę odpowiednie pozycje i ustawię poprawnie technikę myślę spróbuję pasywnie, czy to sam tw, czy mid. Jednak ze wstępnych ustawień jakie chcę sprawdzić ofsety głośników będą kosmiczne i raczej bez śląski magicznych czarnych skrzynek pasywka polegnie

 

Nie ma !!! Jednak jest żeby zmierzyć odległość od ucha do głośnika i wpisać w procesor !!! i cholera zwykła miarka jest do tego potrzebna, taka z cm nie calami  :szok:

 

Pytam, bo nie wiem, nie widziałem nigdy instrukcji.

Możliwe, że sa jakies referencyjne zalecenia pdorucenta.

 

CDM chyba nie jest standardowym średniakiem z zestawu wiec nie byłym taki pewien cudowności zadziałania poprawnego procesora.

 

Dlaczego uważasz ze procesor ogranicza możliwości ułożenia tego systemu w sposób pasywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cdm-a właśnie się obawiam że może stanowić spory problem. Dlatego sprawdziłem jak sam woofer radzi sobie ze średnicą ... 

 

Nie napisałem że procesor ogranicza pasywkę tylko że pozycje głośników jakie chcę sprawdzić.

 

Instrukcja jest  uboga w kwestii ustawienia czasów. Napisano jedno zdanie. Zmierzyć odległości głośników od punktu odsłuchu i wpisać w procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest sprawa tego typu że to nie są takie same wstęgi jak infinity. Nie miałem możliwości jeszcze porównać grania jednych, albo drugich. Korzystam z opinii zasłyszanych i kto z nimi miał do czynienia twierdzi że to nie jest to samo ...

 

W sobotę wpisane na czerwono w kajet - dzień na odsłuchy i nie ma mnie dla świata zewnętrznego. Żona wysłana do kina z dziećmi ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie !!! Wytyczną jest poprawny montaż i odpowiednie nabicie czasów. Tym bardziej że cięcia nie zmieniają fazy,

 

Procesor, który nie przesuwa fazy i ma do dyspozycji tylko 2 cięcia - 24dB/oct i 72dB/oct. Szatański wynalazek.   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość to tylko chwilowy stan oszukanej świadomości i może doprowadzić do ogromnego moralniaka  :hyhy:

 

 

 


Procesor, który nie przesuwa fazy i ma do dyspozycji tylko 2 cięcia - 24dB/oct i 72dB/oct. Szatański wynalazek. :P

 

Przyznaj się że już nie wiele mu trzeba żeby był lodzik :hyhy: i to bez audiofilskiego pitu pitu :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest sprawa tego typu że to nie są takie same wstęgi jak infinity. Nie miałem możliwości jeszcze porównać grania jednych, albo drugich. Korzystam z opinii zasłyszanych i kto z nimi miał do czynienia twierdzi że to nie jest to samo ...

 

Mówie o technologii wykonania a nie o samym profilu brzmienia.

Chodzi mi o to, że nie widzę fizycznych/technicznych przeciwskazań aby je zgrać wspólnie.

 

Różnice w brzmieniu raczej nie będą drastyczne - raczej kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor, który nie przesuwa fazy i ma do dyspozycji tylko 2 cięcia - 24dB/oct i 72dB/oct. Szatański wynalazek. :P

 

Czyli dokładnie tyle ile potrzeba , aby doskonale wykonać zakładaną funkcję ( wstęga ), a nawet lepiej od większości dostępnych procków .

A do tego wiek około 20 lat :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...