Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Enigma została złamana to i ich kod do ocen da się złamać, ale żeby to zrobić trzeba zaliczyć sporo imprez w sezonie. Bo przy pięciu startujących w jednej imprezie samochodach to raczej będzie ciężko

 

 

 

Nie trzeba być kryptologiem , aby stwierdzić na jakim poziomie jest system audio .

Jak uda się je zbliżyć do średniej europejskiej to można zajmować się "rozwalaniem systemu " ale jako kolejny krok , tyle , ze pielgrzymka do raju bram , zdaje się być dość daleką i trudną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z tego co wiem to chcą rozszerzyć działalność o Holandię, Belgię i Czechy w tym Polska jest brana pod uwagę. Ma to być próbne jedno spotkanie. Miejmy nadzieje że się uda. Zakładanie że będzie niezadowolenie z góry jest błędem. Niestety, ale trzeba w końcu stwierdzić na naszej scenie że czasy poszły do przodu i już odpuścić starym klockom i dać im odejść

Zgłosiłem swoją chęć pomocy w tym zagadnieniu i jeżeli będzie trzeba mogę śmiało udostępnić teren i zagwarantować to co u nich jest zapewnione na każdej z imprez.

 

Co za pomyje, ja ciągle tego nie zrozumiem to że ktoś na forum napisze swoje niezadowolenie, chyba sędziego nikt nigdy nie pobił, albo spalił baner reklamowy. Nasz rynek jest na sprzęcie old i jak dystrybutor się zastoinowi zobaczy jak wielkie może wzbudzić zainteresowanie cyfrowymi wzmacniaczami. Otwierając oczy ludziom z Polskiego rynku że  za jednego old klocka można postawić cały system na cyferce.

Z drugiej strony jak mu się sposób oceniania i ocena nie spodoba nie musi przyjeżdżać na następne imprezy - ament

 

Wystarczy żeby posłuchać ich aut które sa wzorcem i większość tych grających systemów w Polsce przestaną grać i zbędnych komentarzy nie będzie. Miałem jakieś zastrzeżenia ja osobiście i o tym napisałem. Jednak teraz wiem że jest u nich wzór oceny i sędzia jego się trzyma i może nie wiedzieć dlaczego akurat dał tyle punktów. Patrząc na to z drugiej strony ujawnia to  obraz iż preferencje, podejście, czy gusta się nie liczą. Liczy się schemat/wzór oceny i jak widać jest on bardzo sprawiedliwy. Więcej mogę napisać. Na finałach pierwszy odsłuch był na nie wystrojonym aucie bo zaraz po przyjeździe poszedłem pod młotek, a drugi już po dostrojeniu i arkusz to pokazał zdecydowanie druga ocena była wyższa ... Jak pisałem pozostało odszukać klucz do ich sposobu oceny i będzie git


 

 


Nie trzeba być kryptologiem , aby stwierdzić na jakim poziomie jest system audio .

Po staremu oczywiście da się to stwierdzić. Duże instrumenty, wokale duże, wykończenia instrumentów, plany, detal na który my stawiamy bardzo dużo u nich nie stanowi kryteriów oceny. Czyli całe zalety starych wzmacniaczy są zbędne

 

Pozycje dla głośników też stosują zupełnie inne. Po to żeby zyskać coś co jest oceniane bardziej, a stracić mniejszą liczbę punktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale trzeba w końcu stwierdzić na naszej scenie że czasy poszły do przodu i już odpuścić starym klockom i dać im odejść ...

 

Czyli za chwilę jeszcze napiszesz że mamy zacząć sprzedawać swoje stare klocki i zacząć kupować nowe u polskich dystrybutorów ( Napisz jakie ) i wtedy będziemy jeździć na zachód z nowymi systemami fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po staremu oczywiście da się to stwierdzić. Duże instrumenty, wokale duże, wykończenia instrumentów, plany, detal na który my stawiamy bardzo dużo u nich nie stanowi kryteriów oceny. Czyli całe zalety starych wzmacniaczy są zbędne

 

O czym Ty piszesz , skaczesz po zagadnieniach jak chita , ale chyba nic nie kumasz z tej zabawy .

We wszelkich Waszych rozważaniach aspekty techniczne były zupełnie zbędne dla "prawidłowej-piknikowo/spotowej" oceny systemów. Teraz postawiono Was przed twardym faktem i zburzył wam odwieczny porządek rzeczy , bo przecie gitarka plumka , a werbel większy od kotła na zupę dla 10 wczasowiczów :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak moze nie, ale jak słyszy się wokal Smerfetki i krasnoludki w jej towarzystwie w aucie z podium ... Na tych finałach sporo nas zaskoczylo i chyba jest więcej pytań niz odpowiedzi.

 

Czy jest jakaś szansa dla naszych upodobań??? Raczej nie !!! Mirka auto które Pan słuchał mimo różnicy 1 punktu, wygrane auto dzieliła przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak moze nie, ale jak słyszy się wokal Smerfetki i krasnoludki w jej towarzystwie w aucie z podium ... Na tych finałach sporo nas zaskoczylo i chyba jest więcej pytań niz odpowiedzi.

Czy jest jakaś szansa dla naszych upodobań??? Raczej nie !!!

 

Ale kto Ci broni budować samochód pod swoje upodobania .

Tłumaczyłem CI , zawody sa podobne do grzybobrania , masz koszyk i zbierasz grzybki ( punkty ) wg tego gdzie i za co je rozdają , tak jak stanowi regulamin.

Tyle tylko , ze w ten sposób raczej do czołówki się nie zbliżysz

 

Mirka auto które Pan słuchał mimo różnicy 1 punktu, wygrane auto dzieliła przepaść

 

Raz chwalisz sędziów , a raz negujesz ich osąd , widać nawet matematyka nie wszystkich przekonuje .

Ale zapewne tak go wypunktowali , aby nie było Mu przykro :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi o wypunktowanie, czy nie. Żeby nie ciągnąć zbędnie to można to napisać tak. Auta są strasznie technicznie przygotowane (bo to cyfra zapewnia ), a mirka auto walczyło dźwiękowo i cała filozofia ...  a werbelek u nich jest tak mały jak garnuszek przez jego mega mocne skupienie i nawet nie liczyło się że w pół prawej (kierownica po prawej stronie ) zamiast jednego kroku zrobił dwa porównując do reszty jego podróży :wink:   Wokale też kręcą pod lusterkiem, a wysokość ponad nim.  Posłuchałem też sobie autek które miały pudło w mojej grupie i ta niemiecka precyzja mi osobiście nie przypadła do gustu. Nie liczyło się że pan śpiewający ma wymiary krasnala, ale liczyło się że stoi tam gdzie ma stać... Może oni widok sceny ustawiają z ostatniego rzędu ławek :wink:

 

A kto i jak sobie buduje to różnie może się mieć do poprawności wedle jednych, albo drugich standardów, a najlepiej powiedzieć że to mi się ma podobać :hyhy: 

 

Panie Józefie na następne zawody jedzie Pan z nami ??? :hyhy:  Ustalimy to jak będziemy się widzieć może znajdzie Pan pomysł na podróż do bram raju, ale ruszenie tylko czasem pewnie nie wystarczy ... Mirek już widzę wymięka i cyferka za nim chodzi :rotfl: a ja chce być twardy nie miętki i zostać przy analogu, który Pan stworzył i jego muzykalność nawet pochwaliła moja żona i pętle małżeńskie się zacieśniły :wink:

 

 

Dejson każdy ma swój rozum ... Wybierz sony albo pionka - wymiary są bardzo kompaktowe  :rotfl:  Ja mając nowe auto w życiu do niego nie wpakuję kilogramów sprzętu i zajmę pół bagażnika przy tym tracąc większość funkcji które auto oferuje. Cyfrę wsadzę w plasticzek nad nogami wepnę w instalację i dziękuję do widzenia . Nie muszę zmieniać alternatora i lamentować nad autem godzinami że mam zakłócenia... Podczas jazdy i tak różnice bedą znikome ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

A czy to nie jest tak że aby dobrze wystroić system trzeba mieć właśnie punkt odniesienia ,ten wzorzec .

Jakiś pod ręką system H.A. 

Te kilka klocków z odpowiedniej półki ukazujących co na tej płycie z zawodów jest i jak to brzmi.

Tak przecie wygląda szkolenie sędziów  jak już trafnje zostało  napisane wcześniej .

Niby skąd inaczej posiąść wiedzę  jaka jest na płycie wielkość tych werbli i kotłów i ilu tam stoi turystów :-)

Właśnie dlatego sędziowie oceniają przez nazwijmy to matrycę czy schemat .

Bo są z materiałem dokładnie osłuchani.

Ja podczas mojej zabawy konkursowej  zrozumiałem że auto ma być przygotowane pod właśnie te konkretne wymogi i  sposób oceniania .

Trzeba się z nim zapoznać i bedzie łatwiej coś ugrać.

Tam preferencje osobiste i "wydaje mi się"  nie istnieje.

A brak spiny i pokora jest najlepszym wyborem.

Na marginesie uważam że zawody SQL w jakiejkolwiek formie powinny i u nas powrócić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie tam nawet na 18 scanie iluminatora i nowym berylu w monitorku (był zestaw do posłuchania ) dół był mało wymowny, a góra powiedzmy nie na zbyt wyrazista

 

Niby mają trzy etapy szkolenia - ja się nie wypowiadam bo sędzia mi tego nie powiedział i nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy i tak różnice bedą znikome ...

 

Hmm a czy będziesz miał stary czy nowy samochód i będziesz mial audio no to z tego co ja wiem różnice są i to diametralne podczas jazdy i słuchania swoich ulubionych płyt panie kolego. Raczej tu Ameryki nie odkryles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich angielskich spostrzeżeń i tego co piszesz na temat germańskich aut jest identycznie to cale ich emma . Technika technika technika , ja wjezdzajac na anglowego spota pytają co tam gra otwieram bagaznik a oni widząc zwrotki pasywne pytają ironiczne co to jest z usmiechem ns twarzy ... do tego jak powiem ze mam h900 co ma 11 kanałów pękają ze śmiechu .... tutaj tylko helix dsp ewentualnie bit ten ,zapomnieli co to cd , midbasy w deske licznik na srodek sub w schowek i heja garnki są ? Oczywiście że są ! Robią wszystko żeby nie stracić punku nawet za to ze tw wystaje na słupku . Teraz sie zastanów czy twoj system ma rację bytu na zawodach przy tym wszystkim ?

Jak to rzekł angol co ma swój zakład ałdjo w zeszłym tygodniu f1 jest fajna dla brzmienia ale h.... do ustawienia helix lepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józefie na następne zawody jedzie Pan z nami ??? :hyhy: Ustalimy to jak będziemy się widzieć może znajdzie Pan pomysł na podróż do bram raju, ale ruszenie tylko czasem pewnie nie wystarczy ... Mirek już widzę wymięka i cyferka za nim chodzi :rotfl: a ja chce być twardy nie miętki i zostać przy analogu, który Pan stworzył i jego muzykalność nawet pochwaliła moja żona i pętle małżeńskie się zacieśniły :wink:

 

Napisałem to kiedyś a teraz jedynie powtórzę.

Nie kręcą mnie juz zawody , co nie oznacza , ze zamknąłem się w swojej skorupce .

Co miałem sobie ugrać to ugrałem i życzę każdemu z Was podobnego dorobku , ale to już przeszłość .

To bynajmniej nie oznacza usadowienia się na laurach , a jedynie zmieniam obszary swoich działań.

W tym roku doczekały sie realizacji od dawna zapowiadane modyfikacje H600 , powstała w dwóch różnych wersjach brzmieniowych , powstał wzmacniacz samochodowy z brzmienia którego jestem bardzo zadowolony , kolejna wersja DACa domowego grającego co najmniej równorzędnie z moim Krellem i kilka pomniejszych ( a moze nie ) rzeczy . Obok tego oczywiście systemy Car Audio , gdzie jedyną miarą jest satysfakcja klienta i to jest dla mnie najważniejsze . Oczywiście bywa tak czasami , ze te pojazdy trafiają na zawody i miło czytać , ze wśród trudnej konkurencji potrafią sobie radzić , ale pierwszy raz płytę AYA miałem w rekach w ubiegły czwartek i nie uważam tego czasu za stracony. Postaram się nadal samodzielnie obierać interesujące mnie obszary działań i realizować bliskie mi cele.

Gdybym planował kiedyś pojawić się na zawodach , to raczej aby spotkać dawnych znajomych, spędzić czas na miłych pogawędkach lub wymienić się nowymi doświadczeniami przy grilu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Weź mi to proszę wyjaśnij, bo jakoś mi to wygląda jakbyś nie wiedział co na czym polega.

 

 

 


Tłumaczyłem CI , zawody sa podobne do grzybobrania , masz koszyk i zbierasz grzybki ( punkty ) wg tego gdzie i za co je rozdają , tak jak stanowi regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto się zastanowić nad pisaniem i opisywaniem czegoś z domysłu wśród ludzi którzy byli i słyszeli , jedno kontra drugie. My byliśmy widzieliśmy, słyszeliśmy i wnioski swoje wyciągnęliśmy i tyle. Czy nasze systemy ewoluują, aby grać na ich rynku czas to zweryfikuje. Na ten moment nadchodzi zima i na spokojnie można przygotowywać się do następnego sezonu, jeżeli będzie decyzja o uczestnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dlatego warto się zastanowić nad pisaniem i opisywaniem czegoś z domysłu wśród ludzi którzy byli i słyszeli , jedno kontra drugie.

 

Ale co ma opis tego co słyszeliście , do możliwości użytego sprzętu ?

Raczej nie mieliście do czynienia z autem stricte pasywnym , zatem o czym mowa ?


 

 


Mirek już widzę wymięka i cyferka za nim chodzi :rotfl: a ja chce być twardy nie miętki i zostać przy analogu, który Pan stworzył i jego muzykalność nawet pochwaliła moja żona i pętle małżeńskie się zacieśniły :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zrobić systemu aktywnego typowo pod zawody żeby przytulić kilka punktów a pasywkę możesz sobie wozić na co dzień , nie da się ich namówić żeby oceniali to co u nas w systemach jest dobre :P i tylko to :) Coś takiego jak przyjemność słuchania była kiedyś w EMMA i nie wróci . Ja poczekam na auto Tomka on pewnie te dsp zapakuję i się zobaczy czy to to , czy jednak nie . Jedna drobna uwaga 3/4 aut na pudle stroił jeden sędzia u nich to się team nazywa i wszystkie autka są przygotowywane tak samo , a u nas łapanka na szybko wypadało by pojechać na szkolenie ale trzeba znać niemiecki i to dobrze żeby coś załapać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nic,

 

Dlatego nie dziw się , ze ludziska oczekują wyjaśnienia , aby zrozumieć o co biega .

 

W każdej organizacji z jaką miałem styczność ocena systemów zawierała dwa aspekty, ocenę brzmienia i ocenę strony technicznej , tak jest od lat i było na dekadę przed tym jak powstała AYA .

Jedyne o czym można dywagować to proporcja ilośći przyznawanych punktów z technicznej oceny do tej otrzymywanej za aspekty czysto muzyczne ( zakresy , zrównoważenie, dynamika ) .

Natomiast zakres oceny jest identyczny , bez względu na sposób w jaki dźwięk jest tworzony przez system audio .

Nawet gdy istniała wydzielona kategoria Pure Passive to ocena brzmienia i aspektów technicznych była oparta na tych samych zasadach , pomimo iż wykluczała użycie DSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie zrobić systemu aktywnego typowo pod zawody żeby przytulić kilka punktów a pasywkę możesz sobie wozić na co dzień , nie da się ich namówić żeby oceniali to co u nas w systemach jest dobre :P i tylko to :) .

Jeśli ktoś ma wielkie parcie na garnek i nie licza sie wlasne preferencje zabawa czy nauka to najlepsze rozwiązanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...