Skocz do zawartości

Mercedes W140/W220 & Sony XES


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nam będzie dane na spocie... (miałem na myśli spotowiczów Wrocławskich)

A mi było już w innym konteksie (aczkolwiek i tak nie rozumiem zdziwienia)

 

A propos pomocników to nie wiem czy ktokolwiek wiedziałby jak Ci pomóc aby nie zburzyć twojej koncepcji. Mało kto robi tak nowatorskie systemy jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sinoff ogłuszająca cisza jest przesłanką na zbliżającą się burzę

Może być że będzie jak piszesz :)

Patrzę na fotki drzwi, które zamieściłeś i mało na nich widać. Przyjmuję w takim razie, że po lekturze forum należycie otwory rewizyjne zaślepiłeś a dystans mimo iż plastikowy zpewnia stabilny montaż woofera - i powiedzmy, że od strony montażowej podstawowe warunki dla dobrej pracy woofera zostały spełnione.

Zostaje jeszcze kręcenie gałkami. Rozumiem, że już wiesz jak będą pocięte głośniki i wiesz  jak bedzie scena w aucuie wyglądać skoro decydujesz się na drugą parę wooferów w drzwiach, bo każdy dodatkowy/zdublowany przetwornik to dodatkowy kłopot do ogarniecia. Jeśli chcesz całość ogarnąć, to napisz proszę w jaki sposób.

 

 

Ja obrałem taki kierunek i nikogo do tego nie przekonuję

Tu nie chodzi o przekonywanie a raczej o poprawność przekazu w efekcie końcowym czyli to co twórca czy kompozytor w zamyśle zamieścił na płycie Ty teoretycznie powinieneś usłyszeć u siebie w aucie. Może się zdarzyć tak, że słuchając jakiegoś kawałka włos na karku będzie ci się jeżył i gęsiej skóry dostaniesz a gdy odsłuchasz ten kawałek odegrany zgodnie z zamysłem wykonawcy będzie się zdawał blady i niepozorny lub na odwrót. To troche takie skrajności lecz swoista "kość niewzgody" w Twoim temacie gdzieś właśnie gdzieś tymi skrajnościami leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff otwory są zamknięte do  silniczka, gdyż wystaje on po za obrys. W miejscach gdzie nie ma blachy są dodatkowe warstwy mat. Na ostatnich które będę robił naładuję baterię do aparatu i wkleję. Tak dystans jest plastikowy, ale po wycięciu zbędnych kawałków nie mogłem go wyginać w rękach , więc postanowiłem je zastosować. Uwierz mi bo nie robię w tym aucie żadnej niedoróbki. Zresztą jak poszukasz w necie znajdziesz temacik w którym jest historia i opisane ile mu poświęciłem.

 

Co do kręcenia to ustawienia są identyczne jak na przodzie i dlatego na tył trafiają identyczne przetworniki bo sygnał też jest identyczny. Powinno być łatwiej to ogarnąć. Dlatego pomyślałem sobie że zgłoszę się do osoby dla której poniekąd będzie to też wyzwaniem :wink:

 

Jeszcze raz nie zmierzam do budowy sceny tylko http://www.vtm.com.pl/muzyka-relaksacyjna-od-a-do-z:::1.html. Czasami muszę zrobić 1000km z jakimś nerwusem. Testowałem to na fabrycznym zestawie i powiem Ci że działa. Dodatkowym atutem jest to że dzisiaj została znaleziona i zakupiona zmieniarka DVD. Zastanawia mnie czy uda się oszukać procesor, ale na "chłopski rozum" jest to możliwe :wink:

 

Zobacz kiedy była pogoń za zajączkiem http://www.strefacaraudio.pl/topic/3575-vw-polo-male-co-nieco/ (nie wiem gdzie znikły zdjęcia) była żywica , była alpina i były trzy drogi

 

Dzisiaj natchniony graniem innych też zasiadłem i pierwszy raz słuchałem "po przykryciu" głośników. Szczerze troszkę odbiega od pierwotnej wersji. TW dls-a z natury dają po uchu , ale wcześniej aż tak bardzo się nie wybijały.  Troszkę musiałem ruszyć levelem na zwrotnicy i coś tam ucichło. Może wpływ ma też brak podsufitki i słupków, dlatego nie warto oceniać co i jak tylko jak to się pokazuje. Bo sprzęt jakiś tam potencjał ma. Ciągle jeszcze psuje zabawę sub bo wieje z niego jak na dworcu pkp , ale nie przyszedł jeszcze czas.

 

Zdaję sobie sprawę że płynę pod prąd i nie chcę też wkładać sprzętu żeby był hałas -te lata mam dawno za sobą.

Na koniec napiszę że te wszystkie prace nie pójdą na marne bo wrazie zmiany koncepcji  tylne drzwi mogę wykorzystać na suby bo niestety nie wsadzę nic do bagażnika. Nad wszystkim myślałem i wszystko staram się poukładać żeby były efekty tej pracy. Czy dla Ciebie czy dla Waldka ... to raczej nie będzie ważne -ważne żeby mojego ucha muzyka nie męczyła i zasiadał do słuchania z chęcią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zobacz kiedy była pogoń za zajączkiem http://www.strefacar...-male-co-nieco/ (nie wiem gdzie znikły zdjęcia) była żywica , była alpina i były trzy drogi

Temat bez fotek z ubogim opisem jest więc nie wyjaśnia niczego.

 

 


Jeszcze raz nie zmierzam do budowy sceny tylko http://www.vtm.com.p...a-do-z:::1.html.

To link do muzy relaksacyjnej, ale i taka muzyka też jest nagrywana w stereo, a co za tym idzie ma taką czy inną "scenę". A Ty jeśli chcesz słuchać jej przesłania, to zmuszony jesteś do budowy sceny albo do słuchania zniekształconych i pewnie też wybiórczych dźwięków jeśli akurat tak wybierzesz.  To już nie będzie kwestia gustu czy upodobań a raczej wyboru, mam nadzieję, że nie do końca świadomego skoro rezygnujesz z trójwymiaru jaki daje "stereo".

 

 


Zdaję sobie sprawę że płynę pod prąd i nie chcę też wkładać sprzętu żeby był hałas -te lata mam dawno za sobą.

Jest też trochę asekuracji i samokrytyki więc tak całkiem stracony nie jesteś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinoff fenomenalnie słucha się tego po rurce tytoniu. Wszystkie smutki dnia codziennego zostają w tyle :wink:

Jest jeszcze jedno  wspominałem wcześniej coś o dvd i udało się zdobyć, więc małe kino będę robił w aucie nie na forum :wink:

 

 

...i teraz w sumie jestem na forum o sprzęcie CA, a nie szydełkowania i pozostawmy tą scenę na drugim torze i popiszmy o problemach jakie muszę rozwiązać , aby ukończyć tego "frankensztajna" :wink:

 

Masz pomysł na suba ? ... bagażnik niet - jedyne miejsce to z tyłu za fotelem - generalnie plan po odsłuchach powstał żeby dołożyć drugiego takiego samego malucha bo 16 litrów śmiało tam uzyskam , a zawadzać nie będzie bo większy fotelik idzie do przodu , a mniejszy tam zagości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w jednym mercedesie była już robiona skrzynka pod tylnym podszybiem, a głośnik grał do kabiny. Może subwoofer u-Dimension RM-210SL w zamkniętej, grają świetnie i mają płytką głębokość montażową.

http://www.naturalsound.pl/2011/10/25/mercedes-124-coupe-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok. 10 lat posiadam jakiegoś mercedesa , więc temat przerobiony od ,A do Z..

Obecny model ma fabrycznie zamontowany tam sub i całość nie przekracza 15cm, więc nic tam nie wejdzie bez zabierania bagażnika, a to nie możliwe bo kot w koszyku transportowym się nie zmieści , a i tak  zmniejszy się przez wzmacniacze

Dodatkowo mam w półce roletę i jej niepożądane hałasy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pomysł na suba ?

No dobrze, zostawiamy przód. Skoro dla Ciebie robienie hałasu już nie jest radochą, to rozwiązanie wrzucone przez Tomo jest jak najbardziej na miejscu.

Nie masz miejsca? A na 8" od u-dima? Jakiś 7-8 litrów potrzbuje i jako uzupełnienie przodu się sprawdzi, a do tego przecież ma służyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodem całkiem fajnie zgrywa się ten co jest, ale przy mniejszej głośności brak "ruchów nerki". Wedle planu skrzynka ma wypełniać jedno z korytek i wchodzić pod fotel obita identycznym materiałem jak wykładzina.

 

Tylna pólka nie wchodzi w grę -już lepszym rozwiązaniem jest wywalić zbiornik i zamontować taki z miejscem na lodówkę i mam za kanapą ze 20 litrów do dyspozycji, ale to znowu koszta i godziny pracy, a mam zamiar ruszyć z innym tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Od ok. 10 lat posiadam jakiegoś mercedesa , więc temat przerobiony od ,A do Z..

A do czego mamy odnieść powyższe zdanie?

 

 


Obecny model ma fabrycznie zamontowany tam sub i całość nie przekracza 15cm, więc nic tam nie wejdzie bez zabierania bagażnika, a to nie możliwe bo kot w koszyku transportowym się nie zmieści , a i tak zmniejszy się przez wzmacniacze

Dodatkowo mam w półce roletę i jej niepożądane hałasy ...

W ten sposób jedno elimunuje drugie i wyklucza trzecie - pozostaje więc opcja:


 

 


Wedle planu skrzynka ma wypełniać jedno z korytek i wchodzić pod fotel obita identycznym materiałem jak wykładzina.

I to jest Twój plan - niech będzie. Nie dopuszczasz żadnej innej opcji poza swoją własną, niech i tak będzie.

Powiedz w takim razie w jakim celu założyłeś ten temat? Dla mnie nie jest to oczywiste.

No i jaki cel chcesz z takim graniem w aucie osiągnąć? Tego też jasno nie określiłeś, wierz mi, że na prawdę poprzez forum nie jesteśmny w stanie poczuć Twojego zadowolenia, w realu z resztą pewno też. Jakieś bardziej konkretne i namacalne cele mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A do czego mamy odnieść powyższe zdanie?
że już przerabiałem temat półki i głośnika, bagażnik też. Tą inspirację z linku też znam na pamięć. dan zamieszczał to w innej piaskownicy.

 

 

Z miejscem faktycznie wyszło masło maślane

 

... więc tak, wzmacniacze zmniejszą bagażnik wzdłuż (jeszcze do przeżycia), a sub w półce zajmie miejsce po wysokości - nie do przyjęcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj BULII BULII, To nie są żadne argumenty. Ja kota w bagaju wozisz, to suba wyciągasz a jak sub jeździ to kota nie ma, bo rozumiem że kot w bagaju na stałe nie mieszka - ale jak chcesz zyć z problemami - to żyj.

Jeśli temat półki przerabiałeś i nie wyszło, to wina leży po Twojej stronie, innym takie rowiązanie dobrze się sprawia, a miejsce na wzmaki to nie tylko podłoga, masz jeszcze wnęki przy nadkolach - jak nie pasują - to przerabiasz.

Jeśli dalej uniki będiesz robił, to kończymy rozmowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki ...

 

Temat półki przerabiałem inie to że nie wyszło, ale dość wysoki próg bagażnika i obniżenie "prześwitu ładunkowego" przez suba utrudnia życie. Jak wyżej napisałem tu akurat z futrem (chętnie bym go tam zameldował :rotfl: ), ale jest jeszcze wózek itp.

 

Co do piecy to mają stać tak jak teraz z tą "deską" przykręcone do mocowań zbiornika i dopiero maskownica, więc bagażnik straci na długości , ale nie wysokości.

 

Sinoff tu możesz zaufać mi na słowo, że w bagażniku leżał fantastycznie grający sub (ten wielki w zamkniętej obudowie podobno jakiś stary jbl) , ale to co robił ze wszystkimi elementami tapicerki nie do opisania.Po prostu nie chciałbym pakować się ze subem za linię tylnej kanapy. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, ale  do przebicia jest mnóstwo fabrycznego wygłuszenia zbiornik i stała przegroda , więc temat ciężki. Dużo mocy duży głośnik i dużo mat do głuszenia i ciągle ten efekt walącego bębna dla ludzi na ulicy. Lubię mieć wszystko "zamknięte w kabinie" ostatnim  moim wozidłem za sprzętem był kombiak, więc chyba nie muszę pisać... do czego przywykłem z subem

 

Ten maluch w kabinie po odpowiednim ustawieniu ma swoje miejsce w szeregu i praktycznie nie słychać że gra z za fotela , ale czuć jest niedosyt niskich dlatego dodanie mu bliźniaka myślę poprawiłoby sytuację (może się mylę ), albo właśnie coś większego płaskiego do 16 litrów w jego miejsce, ewentualnie jakieś 25 RE, dlatego rzuciłem na tapetę ten problem i chyba zostawię ten temat do momentu kilku podmianek

Uniki ?... fajnie że poświęcasz swój czas i nie zlewam info jakie się pojawia


Napisałem o zdjęciach drzwi, więc ... 

 

post-1631-0-75924300-1391539697_thumb.jpg

post-1631-0-50395100-1391539715_thumb.jpg

post-1631-0-18447500-1391539756_thumb.jpg

post-1631-0-30759100-1391539801_thumb.jpg

post-1631-0-16043300-1391539848_thumb.jpg

post-1631-0-27667100-1391539909_thumb.jpg

post-1631-0-06399500-1391539952_thumb.jpg

post-1631-0-94394300-1391539991_thumb.jpg

post-1631-0-76747000-1391540036_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtasie weź no tego swojego przetwornika pod pachę i zawitaj bom ciekaw jak to gra. Mogę nawet transport zorganizować bo mam w jeleniej codziennie samochód :wink:.

 

Zanabyłem jeszcze fajniejszego MD i można go na szybko u Ciebie zainstalować :wink: bo zastanawia mnie co pokaże. Myślę że na weekenda już audio będzie na tip top.

 

italiano długo myślałem nad użyciem innych dystansów, ale jak widzisz skorzystałem z rozwiązania producenta. Zrobił on dobre jakościowo mocowania, więc po co sobie życie utrudniać  (system bose w którym też są wykorzystywane ma pełno wartościowe głośniki, czyli metalowe i dość dobrej jakości i jak widać nie wywarły wielkiego wrażenia na tych mocowaniach) , a jak miałbym jeszcze poświęcić około 2h na wycięcie i dopasowani/wyprofilowaniu jednej sztuki to zapewne tkwiłbym jeszcze na przednich drzwiach :wink: 

 

... a sorki aeron - brak mi kolejnej pary drzwi na 8 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił on dobre jakościowo mocowania, więc po co sobie życie utrudniać

Tak myślisz? Dystansy fabryczne w Twoim meśku są niestety tandetne, tak jak i w wielu innych autach. Mogą się nadawać do bose ale bose jest po prostu kiepskie. Podobne dystansy z plastiku, zwykle PCV, bardzo często są obecnie wciskane/montowane klientom w sklepach/zakładach z asortymentem CA z zapewnieniem, że w niczym nie ustępują tym z MDF-u, a w łódzkim Bartexie  nawet wciskają, że lepsze od tych z MDF-u. I ten lichy dystans Przykręcasz do wiotkiej blachy wewnętrznej nie zapewniając wooferowi stabilnego oparcia, a w przypadku Twoich drzwi wystarczyło podłożyć kawał blachy grubości 3-5mm a na nią dystans z MDF-u. W perspektywie masz gorszy bas plus kick i dumanie co jest nie tak z tym r6a.

No i  jeszcze ta nieszczęsna scena.. Wiem, lejesz na nią :) ale nie w tym, rzecz. Skoro chcesz używać DVD to dźwięk okólny się kłania, jeśli płyt CD czy też MD do stereo - to Ty decydujesz co i jak lecz powinieneś zapewnić odpowiednie warunki aby wykorzystać walory CD czy DVD. Twoja instalka raczej wyzwaniu nie sprosta bo jest dziwną hybrydą, którą ciężko pod coś podpiąć czy podciągnąć  To czy zapewnienie takich warunków pasuje Tobie i czy Ci się podoba nie ma znaczenia, to standard wymusza określone podejście. I jeszcze na dodatek swoje działania nazywasz pójściem pod prąd a tak na prawdę są sumą i ciągiem  wielu błędów, które próbujesz sprzedać jako oryginalne i słuszne podejście.

Temat ma już kilka stron a Ty tak na dobrą sprawę nie przedstawiłeś czego konkretnie oczekujesz i co konkretnie chcesz osiągnąć w meśku, raczej na gdybaniu i przypuszczeniach poprzestajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada odtwarzania stereo jest prosta, tylko nie każdy tą prostotę potrafi przyjąć do wiadomości. Przykład adekwatny do pakowania wooferów z tyłu i próbie ułożenia na tym sceny, to tak jak włączyć film 3d na zwykłym tv, widzieć totalną mgłę i wmawiać sobie, że tak chciał realizator, i w dodatku to mi sie podoba.

Oczywiście nikt tak nie powie, ale z dźwiękiem jak widać nie jest to takie oczywiste.

 

Odnośnie Meśka, to ja wybierając najmniejsze zło, puściłbym tylne R6A pasmem suba, ewentualnie podcięte od dołu i delikatnie żeby uzupełniały przód, skoro tak ciężko wygospodarować miejsce na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... aj temat maglowany dwie strony temu i został na bocznym torze.

 

Gdybym chciał zbudować stereo to bym to zrobił. Tutaj mam inną koncepcję i na razie jej się trzymam. Co wyjdzie z tego czas pokaże. I nikomu nie chcę wciskać mgły na oczy. Sam jestem ciekaw czy będzie ten system odtworzyć inny dźwięk niż kodowanie  stereo bo przecież taki istnieje ?

 

Możliwości mam sporo i jak nie wypali to nie będę szukał miejsca na suba i tylne furtki zajmą jego miejsce. Na tą chwilę brak mi jeszcze tylko tw dls-a i zmieniarki dvd ciągle na nią czekam. Koncerty i filmy mam już nagrane w innym kodowaniu.

 

 

Sinoff skoro nazywasz ten dystans tandetą - oki. Trudno jakoś się z tym pogodzę. Mi wydał się że spełni swoją rolę i jak na razie nie mam do niego zastrzeżeń

 

Czy buduję hybrydę ? istniało przecież jeszcze coś takiego jak kwadrofonia. Nic myślałem że chociaż postarasz się spróbować ...

 

Oki temat uważam za wyczerpany.

 

Można wywalić do kosza :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wojtasie weź no tego swojego przetwornika pod pachę i zawitaj bom ciekaw jak to gra. Mogę nawet transport zorganizować bo mam w jeleniej codziennie samochód
Najpierw muszę sklepać budkę i ogarnąć resztę instalki, dopiero następnie ustawimy się na odsłuch - żeby nie było rozczarowania  :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób tak poczyniło r6a na tylne drzwi cięte nisko i ludzie szukali suba w bagaju a tam lipa!  :) ni ma! hehe to by bylo najrozsądniejsze wyjscie dla Ciebie BULII

 

Wiele osób? gdzie widziałeś taką instalkę bo chętnie bym to zobaczył? Ja pamiętam tylko jednego CL203 mariuszb55 na forum, który miał parę R6a na stronę, jeden woofer z przodu drugi z tyłu tak że grał za fotelem. Ale z efektów sam nie był zadowolony. Nie wiem tylko czy to nie była wina innych elementów instalacji...

Chyba jeszcze wasylwek kombinował z subo/wooferami w tylnych drzwiach...

 

 

... aj temat maglowany dwie strony temu i został na bocznym torze.

 

Gdybym chciał zbudować stereo to bym to zrobił. Tutaj mam inną koncepcję i na razie jej się trzymam. Co wyjdzie z tego czas pokaże. I nikomu nie chcę wciskać mgły na oczy. Sam jestem ciekaw czy będzie ten system odtworzyć inny dźwięk niż kodowanie  stereo bo przecież taki istnieje ?

 

Możliwości mam sporo i jak nie wypali to nie będę szukał miejsca na suba i tylne furtki zajmą jego miejsce. Na tą chwilę brak mi jeszcze tylko tw dls-a i zmieniarki dvd ciągle na nią czekam. Koncerty i filmy mam już nagrane w innym kodowaniu.

 

 

Sinoff skoro nazywasz ten dystans tandetą - oki. Trudno jakoś się z tym pogodzę. Mi wydał się że spełni swoją rolę i jak na razie nie mam do niego zastrzeżeń

 

Czy buduję hybrydę ? istniało przecież jeszcze coś takiego jak kwadrofonia. Nic myślałem że chociaż postarasz się spróbować ...

 

Oki temat uważam za wyczerpany.

 

Można wywalić do kosza :wink2:

 

Masz swoją koncepcję i się jej trzymaj nawet jeżeli inni uważają że jest nie poprawna. Skończ to , porównaj bezpośrednio z innymi systemami i zobaczysz czy CI będzie to odpowiadało. Na szczęście odbiór dźwięku przez ludzi charakteryzuje bardzo szeroko rozumiany subiektywizm.

 

Jeżeli chodzi o dystanse, to że w dotyku wydają się twarde i solidne nie znaczy że okażą się takie w starciu z głośnikiem.  MDF jest sprawdzony a poza tym pasują któreś gotowców dedykowanych do mercedesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...