Skocz do zawartości

Pomoc w zrobieniu zwrotnicy.


karas3105
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się z prośbą bo Was abyście pomogli mi obliczyć elementy zwrotnicy do kolumny "estradowej". Więc zacznę jak się zaczęło że chcę to zrobić. A więc dostałem obudowy Elestra puste w bardzo dobrym stanie i szkoda było mi je wyrzucać. Obudowy są 3drożne, otwory są następujące:

Bas 38cm,

średni 20cm i

wysoki to 9cm. Tak się też złożyło że akurat takie głośniki posiadałem.

Bas: Alphard Magnum MW15,

średni to Dibeisi B8023-8 oraz

wysoki to Tonsil GDWT 9/100fp.

No więc przyszło na włożenie ich do obudowy. Lecz jakieś tam małe pojęcie mam i dałem na wysoki i średni kondensatory o następujących wartościach, wysoki to 2,2uF a średni 12uF na 100V. Lecz po włączeniu nie gra to za dobrze jak na moje ucho. jest dużo wysokich tonów bardzo malo basu(a głośnik basowy poprzednio był zastosowany w subwooferze estradowym i nieźle dawał bas) oraz średnie są strasznie nie wyraźne. Teraz pytanie jakie kondensatory i cewki zastosować żeby to w miarę zagrało. Nie chcę zmieniać głośników bo myślę że jest to zbędne do takich warunków w jakich chcę to użytkować. Dodam jeszcze że średni jest podłączony w przeciw fazie. Proszę o pomoc a nie odsyłanie do innych forów itp. Czytałem sporo ale nie umi ten mój mały móżdżek z czaić tych obliczeń. Z góry dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...