Skocz do zawartości

Wybór radia - nastepca alpine 7893r


Light03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Napisales:  "zeby nie kupic czegos gorszego"......A modele ktore podales uchodza za te "gorsze"...7893R  jest bardzo udanym modelem i w miare dostepnym w dobrej kasie.Nie wspominajac  o 7939R  ktora kolega tu wrzucil.Bardzo fajne radyjko ze swiatelkiem.Moze poszukaj znowu takiej 7893R?? ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmować za priorytet brzmienie to, te nowsze serie 98..., jakoś nie bardzo mi leżą,lubią sobie ostrzyć, za to 7893/7944/7998 czuć ,że mają "duszę", w tym kierunku bym szukał, brzmienie jest znacznie bardziej muzykalne i zrównoważone.

 

ps. To 7939 z linka powyżej , jest w ślicznym stanie jak na ten wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew obiegowej opinii, na podstawie długotrwałego testu muszę stwierdzić, że po przesiadce z 9887 na 9813 bardziej ostrzyło. Na 9887 owa góra mniej ostrzyła, a woofer nie grał tak miękko i grubo - był bardziej zwarty, co mi akurat pasuje.
Dla mnie wybór między 9811 (czy tam może lepszym 9813), a 9887 byłby prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko i tresciwie (jesli chcesz miec czasowki w radiu) i zeby nie bylo gorsze od tego co miales to szukałbym (z ALpine) np.:

 

7893r(raz jeszcze), 7894r (to samo praktycznie co 7893r ale na wszystkich wyjsciach ma 4V), 7878r - czasówki

9813r, 9815r, 9833r, 9835r - tutaj masz dodatkowo czasówki + zwrotke (mozna pociac aktywnie)

 

Jesli bez czasowek bo planujesz dokupic np. zewn. procka lub miec pure passive to:

 

jak wyzej, 7939r (ale tutaj az sie prosi o proca bo radio ma swiatełko),

 

jest jeszcze pare sztuk ale wydaje ze z powyzszych jestes w stanie cos wybrac

 

 

lub

 

 

wlasnie z innej marki jak chociazby ten z promocji Saturna nowy clarek (ale jego nie sluchalem wiec nie wiem jak wypada w porownaniu z 7893r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej, 7939r (ale tutaj az sie prosi o proca bo radio ma swiatełko),

 

Z tego mogłoby wyjść super źródełko, nie sprawdzone, ale takie przeczucie. :)

Raadek trochę przewalił tych Alpinek, to może się wypowie jak się sprawują jako źródło dla procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zdania ze seria 7 to jest to jesli chodzi o "nowsze" alpinki, o ile ktos obejdzie sie bez zwroty czy usb... Ja miałem 2x 7894 i 7893 tez, dla mnie zupełnie inna gra niz 9812 czy 9815, ze zdecydowanie milsza góra... Miałes dobre radio, o ile Ci sie design nie znudził to bym drugi raz takiego poszukał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9813r, 9815r, 9833r, 9835r - tutaj masz dodatkowo czasówki + zwrotkę (można pociąć aktywnie)

Tu bym spokojnie dołożył 9855R... jedno z lepszych z aktywką (moim zdaniem a jak wiadomo ja się nie znam).

 

7939r (ale tutaj aż się prosi o proca bo radio ma światełko)

7939 i 7944 to dla hadrkorów słuchających głownie oryginalnych płyt(np.Ja).Te modele są kapryśne i nie lubią słabo nagranych krążków.Jako źródło dla procka dobre jak każde inne z toslinkiem i Ai-net'em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7939 i 7944 to dla hadrkorów słuchających głownie oryginalnych płyt(np.Ja).Te modele są kapryśne i nie lubią słabo nagranych krążków.

 

A to nie jest jedynie kwestia czyszczenia/wymiany na nowy lasera? Gdzieś mi się nie pamiętam, w którym temacie na forum przewinęło info posiadacza 7944, że psioczyło mu z CD-R a po wymianie lasera na nowy, jak ręką odjął i śmiga aż miło. Swoje latka ma i ma prawo już domagać się wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono 9855r tez mozna jak najbardziej dodac, wydawało mi sie ze wrzucalem, no ale jak nie to juz dorzucona........ wiec tak jak wyzej na tych modelach bym sie skupił jesli koniecznie ma byc alpine i w nie duzej kwocie do 800-900 max (tutaj glownie mam na mysli 35r bo chyba ona z tego towarzystwa moze byc najdrozsza) a inne to zalezy od wyposazenia i stanu bo rozpietnosc jest spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście 2 dni temu przesiadłem się z Sony GT630 na Alpine 7894rb i jestem bardzo zadowolony , dźwięk nie jest męczący dla ucha podczas głośnego słuchania tak jak w moim poprzednim radiu , góra dużo bardziej milsza od tego Soniaka , dół też inaczej brzmi i ma coś w sobie :)

Na początku planowałem kupić Clariona 948 lub jakiegoś Pionka z DSP ale na końcu padło na Alpine bo była w dobrej cenie i ładnym stanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7939 i 7944 to dla hadrkorów słuchających głownie oryginalnych płyt(np.Ja).Te modele są kapryśne i nie lubią słabo nagranych krążków.Jako źródło dla procka dobre jak każde inne z toslinkiem i Ai-net'em.

JVC CD-R od TAIYO YUDEN nagrana z prędkością 16 i czytało bez problemu u Ciebie :) W sumie, nie sprawdzałem innych płyt, bo z tch nagrywanych, to tylko tych nowszych słuchałem u Ciebie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie JVC KD-SH1000. Gra inaczej, ale można je ustawić, że gra bardzo podobnie do 7893r, która była moim poprzednim radiem, a do kŧórej już bym nie wrócił raczej... Nie znaczy to ze 7893r gra kiepsko, bo tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam JVC x50BT , co prawda nie ma CD ( tylko pendrive ) ale ma pilota , mikrofon , bluetooth , dwa wejścia na wzmaka , multi kolor przycisków i wyświetlacza. Pendrive 16 GB za 40 zł pomieści wiele piosenek , i łatwo zapomnieć o CD ;) Ja kupiłem za 300 zł ;)

PS.

Jest bardzo ciekawy EQ , można ustawiać tony , HZ i głośność wszystkich 3 tonów . Głos przy rozmowiez dołączonym mic nie róźni sie niczym o rozmowy przez telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pobierzesz dobre albumy w dobrej jakości ( 320 kbps wyższej nie widziałem ) to jest zajebiśćie . Po drugie pendriwa nie porysujesz a płyte tak i potem będzie sie zacinać . Jak chcesz zmienić piosenki to nie szukasz w aucie innej CD tylko wszystko masz w jednym pendrive . Na polskich dziurach CD przeskakuja i sie rysują . Wiadomo są inne lesze formaty niż MP3 np. mi się najbardzei muzyka podoba z winyla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...