Skocz do zawartości

EASCA - Regulamin 2013


jd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 435
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W amatorskich klasach amatorskie sprzęty a nie wypasione proce po 20tys.zł.

 

Brawo Jurek - w tym kierunku to powinno iść. Amator ma być amatorem a nie klocki za grubą kasę, a auta zbudowane i wystrojone przez profesjonalistów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty;

- do SQL płyta ta sama, bo niskonakładowe nagranie nowej + prawa autorskie, to obecnie jest temat finansowo nie do przejścia

- do dBL chcemy dać dB JAMS Vol.15, ale jeszcze jest dogadywane z dBDRA Germany i nie ma oficjalnego potwierdzenia czy będzie ona dostępna przed rozpoczęciem sezonu

 

Na tą chwilę tyle. Reszt będzie się pojawiać po kawałku na www.easca.pl .Bliżej rozpoczęcia sezonu podamy oficjalny kurs waluty. Jeżeli nic się mocno nie zmieni to prawdopodobnie będzie to w okolicy 4,20 zł/EUR).  

Najpierw trzeba przygotować polską wersję regulaminu. Stary kasujemy. Nowy będzie w wersji minimalistycznej, tak jak w oryginale, bez dodatkowych wywodów i tłumaczeń każdej możliwej teoretycznej sytuacji. Ma być prosto do bólu. Obecnie internet ma prawie każdy, więc wszelkie niejasności interpretacyjne i dodatkowe wyjaśnienia będą tylko poprzez forum - nasze lub EU albo pytając w firmach posiadających sędziów po aktualnym szkoleniu na ten sezon. Zresztą poza kategoriami i drobnymi korektami, to reszta za wiele się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie jakie wypasione sprzęty??

Procka kupiłem za 4 tys, a głupia 800ka kosztuje tyle katalogowo.

Poza tym mam raptem rok doświadczenia jako zawodnik i chciałem iść owszem wyżej budżetowo, ale nadal jak nie patrzeć jestem zielonym amatorem.

Reszta systemu jakich wiele nawet w maxi bo chyba Brax 2.1 to nie żaden ewenement czy szczyt hi-endu dla wybranych? Albo woofery z domowki za 500 zł sztuka nowe w detalu?

Więc dla mnie argument z palca wyssany...



 

No truck amator i sprzety po 50 - 80tysi? Toc co to za amator?

 

I jakoś przez 2 czy 3 lata 15 k Euro nikomu nie przeszkadzało a nagle olśnienie :)

Trudno, pobawię się AYA  3 way Beginner Unlimited, tam jedynie jest ograniczenie doświadczeniem zawodnika do 3 lat.

Bo proca teraz na jakąś 700kę czy 800kę nie będę zmieniał tylko na zawody jak jakiś down i strugał głupka ,że codziennie tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać jak czytałeś. Napisałem ,że jeśli ma być w amatorze po 2-3 auta, to sobie odpuszczę, bo to żadna frajda jechać z gwarancją garnka, a jedyną nie wiadomą jakiego koloru.

W zasadzie, trudno, ale zaskoczony jestem ograniczeniem w tak drastyczny sposób budżetu. To tak jak by nagle na miesiąc przed sezonem powiedzieć zawodnikom z maxi sorry chłopaki ale kręćcie piruet na ch... bo budżet od dziś to 15 tys zł... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy 38.793

 

 

 

Tak więc i na topowych klockach idzie całe auto zrobić :) i jeszcze zmieścić się w "amateur"

 

 

A w zasadzie :)

To i tak dla atmosfery tam jadę :)

Tylko trochu tak straszno nie klockowo a strojeniowo w profi  co mi tam do Pana Siwego czy Caskpa goście 20 lat w branży się bawią a ja rok... :szok:  :D

 

ps. Tomek rozumiem ,że to z powodu zobowiązań klubowych wywaliłeś na tapetę klocki tylko z Everpolu ? :D To ja jeszcze poproszę wish listę z Dragi i Horna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat te ceny znam, ale wierz mii że i z Soni i Horna da się to zmontować.

 

Dla przykładu z Horna biorąc najdroższą stację 2 din, do tego procek 800, najdroższy 4ch piec, i idąc w ekstreme 3 monobloki na woofery i suba, dokłądając z Focala 3 way active + najdroższy sub = 21000zł  czyli biorąc tańszą stację masz już gwarantowany start w maxi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem :)

Zamierzenie doskonale rozumiem. Ukrócić grube auta robione przez profesjonalistów.

Ale... Auta już w maxi, które coś tam ugrywały są robione przez profesjonalistów, druga sprawa do tej pory było jasne rozgraniczenie klas, czyli beginner, a potem jeśli chciałeś grubiej miałeś amatora z zastrzeżeniem, że nie możesz mieć grzebanych klocków no i profi czyli hulaj dusza piekła nie ma. Obecnie amator to ni w pip ni w oko, w zasadzie auto jak w maxi... Nie chcę wyrokować ale ,żeby nie było tak ,że będzie funi, maxi(mocno obsadzona i licznie) , wielka dziura po amatorze, i profi równie liczne. Rzeczywiście cel reformy osiągnięty coś a'la Tusk, operacja się udała , pacjent zmarł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzenie doskonale rozumiem.

 

Chyba nie do końca.

 

ja to widzę inaczej, nawet inwestując max budżet w danej klasie, jesteś w stanie zmontować cały system z topowych ogólnodostępnych klocków. Co na powyższych przykładach masz okazję zobaczyc.

 

A że z założenia ta formacja została utworzona też i po to aby napędzać koniunkturę, jak widać wyższe limity są zbędne.

 

Tak na marginesie, to po za Tobą i chyba tylko Tobą, reszta zawodników się w ami zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck a kogo interesuje ile za co dales, zaraz wpadnie ktos ze sprzetem za 100k i wywali papier, ze dal za to 3k i wystartuje w mini. Bylaby jazda ale papier jest wiec o co kaman? Regulaminy nie sa wieczne i dobrze, ze sie zmieniaja. Moze w wynikach sie przynajmniej cos zmieni ;)

A co do Twojego braku wiedzy i doswiadczenia to lepiej nie piszmy, bo wiemy, ze auto i tak bedzie oblookane przez kogos doswiadczonego.

 

 

Nie pasuje to nie startuje a jadę TYLKO pogadać jeżeli mam na celu tylko fun

Ja bylem kilka razy na zawodach wlasnie w ten sposob. Pojechac, popatrzec, jak bedzie chec i czas to posluchac i pogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem :)

Zamierzenie doskonale rozumiem. Ukrócić grube auta robione przez profesjonalistów.

  :D

Ale zejdź też trochę na ziemię. Kilka lat temu, aby mieć radio z korekcją czasu i aktywną zwrotką, to trzeba było dać z kilka tysiaków za model standardowo występujący w cenniku do regularnego, codziennego handlowania. A te bardziej topowe były grubo ponad 10tys.  Obecnie np. w Clarionie masz najwyższy model 1DIN ze standardowej handlowej oferty, który posiada aktywną zwrotkę, korekcję czasu, 6xRCA (5V), korektor parametryczny, itp. za całe 899zł. Podobnie w Alpine - 1499zł za topowe 1DIN CDA-137 i na tym koniec cennika. A mega high-endów już brak lub jak na lekarstwo. 

Nie twierdzę że te obecne tanie grajki brzmią tak samo jak tamte stare modele, ale to obecnie z nich składa się aktualna oferta handlowa, która podtrzymuje branżę żeby już całkiem nie zdechła. Nie będziemy więc tworzyć regulaminów dających preferencje starym antykom, pomimo że wiemy, iż lepiej grają. Sorry, ale nie będziemy się tułać przez całe lato po zawodach dla uatrakcyjniania handlu sprzętem używanym. Niech sobie handlarze z Allegro założą ALLASCA czy inne SRASCA i tam zrobią regulamin zawodów ukierunkowany pod stare dziadki, którymi handlują. Fun funem, ale też przecież nikt nigdy nie mówił, że to ma być organizacja stworzona jedynie w celu aby przez nasze kilkuset kilometrowe wyjazdy lepiej prosperowały jedynie browary i Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt Jd, dlatego jak widac wczesniej sam się zreflektowałem, że w zasadzie chcąc pojechać dla atmosfery można w moim przypadku przyjechać w profi i nie dyskutować więcej, aczkolwiek nie ukrywam ,że reakcja wynikała z totalnego zaskoczenia :szok:  :)

Cóż idzie nowe, trzeba iść z nurtem. :)

Więcej jajców będzie postartować ze starymi lisami :D

 

ps. Tylko kto mi to zestroi na "profi" poziomie :/  Pan Siwy nie, Caskp nie, Pan "Ksiądz" nie, Mundek połozył lasskę, Naka się nie bawi we współzawodnictwo.. :(

To chyba naprawdę tak towarzysko się przyjdzie zjawić, pogadać i podpisać arkusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko kto mi to zestroi na "profi" poziomie :/ Pan Siwy nie, Caskp nie, Pan "Ksiądz" nie, Mundek połozył lasskę, Naka się nie bawi we współzawodnictwo.. :(

 

Może czas samemu coś wykminić :) przynajmniej będzie coś nowego bez powielania starych ciągle powtarzających się wzorców :) No i przynajmniej nie będzie można na nikogo zganić, że ustawił tak a nie inaczej aby jego auto lepiej zagrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...