Skocz do zawartości

Wzmacniacz dla HSK i Emphaser XT4


Igla1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Na początek krótki notka jaki sprzęt mam w aucie

Radio - Alpine 9886r

Głośniki przód - Hertz HSK 165.4

Głośniki tył - Emphaser ECP26XT4 (moc 175 RMS)

Subwoofer- Hertz ES300D (głośnik dwucewkowy-połączony równolegle(2ohm)) - 30L Closed

Wzmacniacze - 2x Impulse SD-500 (info http://amp-performance.de/145-Impulse-SD-500.html )

 

Obecnie jeden ze wzmacniaczy napędza subwoofer (w mostku- podobno ten wzmacniacz wytrzymuje 2ohm w mostku - narazie nic mu sie nie stalo )

Drugi wzmacniacz zasila 4 głośniki w drzwiach- jeden kanał lewą strone drugi kanał prawą strone.

 

Chyba nie najlepszym rozwiązaniem jest wpięcie dwóch tak różnych zestawów w jeden kanał.

Dlatego zastanawiam się nad zakupem nowego wzmacniacza. Zastanawiam sie nad Emphaser EA 4150 ( tej starszej wersji http://www.hifi-forum.de/viewthread-107-6930.html - mam okazje kupić go za 500zł ) lub czekanie i polowanie na jakiegoś RF 800a4, 801x, 800x, 800.4

 

Co lepsze Emphaser vs Rockford

 

Może macie jakies inne propozycje wzmacniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowanie na jakiegoś RF 800a4, 801x, 800x, 800.4

 

Co lepsze Emphaser vs Rockford

 

 

Ja tam bym szedł w stronę droższego RF. Tylko upolować trzeba właśnie. Sam niedawno przegapiłem u kolegi RF 800a4 w dobrej cenie =(

 

nie lepiej miec głośniki we wszystkich drzwiach ?

 

Sam zaczynałem od takich myśli =) elka się kłania =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę się troszeczke dokształcić :)

Nie wiem tylko czy CA, aż tak mnie pochłonie, żeby robić takie cuda jak FUBU :)

 

Na ten moment zostanę przy obecnym sprzęcie i kupie jakiś mocny 4kanałowy wzmacniacz.

 

Pytanie tylko który

 

RF 800a4, 801x, 800x, 800.4 vs Emphaser 4150 vs phase RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Emphaser EA 4150?

 

Nie wiem tylko czy CA, aż tak mnie pochłonie, żeby robić takie cuda jak FUBU :)

 

To wybierz stosunkowo najtańszy. RS4 powinien chyba być najtańszą opcją. Zdaje się jest obecnie jeden na wiadomym portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale 600 PLN za RS4, to nie jest żadna atrakcja cenowa... One chodzą/chodziły poniżej 500. Wolał bym PS500F, którego można kupić za 400 - 450 zł, lub poczekać i zapolować na RFa, masz mocnego Rodeka R480i w bardzo atrakcyjnych pieniądzach na giełdzie Forumowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale 600 PLN za RS4, to nie jest żadna atrakcja cenowa...

 

Ale ja nie powiedziałem, ze jest to jakaś szczególna atrakcja cenowa w przypadku tego konkretnego RS4. Były kilka miechów temu chyba ze dwa w tym samym czasie (albo to były RS2 i RS4) za 450 czy 499 zł jakoś. Już nie pamiętam dokładnie.

 

Okey Boguś =) przyjęte do wiadomości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...