Skocz do zawartości

firestone
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich ;)

Wracając do tematu. Chciałbym złożyć coś do amatorskiego uczestnictwa w zawodach (głównie bass race). Nie liczę na super wyniki, chcę się po prostu dobrze bawić. Pomijając już resztę konfiguracji (samochód niestety sedan i to z metalową przegrodą, jedynie dziura na narty) zastanawiam się nad wyborem wzmacniacza, a mianowicie:

- Rodek RI-1650

- Hifonics Brutus BXi 3000D

 

Na korzyść pierwszego przemawia o 100zł niższa cena. Docelowo prawdopodobnie będzie to grało pod Yakuzą 15" albo 2x12" (muszę pomierzyć bagażnik). Kable 53m Hollywood, altek ma 120A więc może starczy na początek.

 

Podsumowując który z tych dwóch wzmacniaczy będzie lepszy? Może coś innego? Da radę wyciągnąć z tego auta z taką konfiguracją ponad 130-135db?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością bym sie pokusił na Rodek RI-1650 mimo ze moce podobne ale pewnie wynik delikatnie lepszy na nim powinien byc i waciki tez pewniejsze a co do glosników to jak jeszcze nie masz to nie polecam yakuzy bo do słuchania to dzwiek nie jest najlepszej jakosci oraz twardo to gra, yakuzy to tylko łądnie wygladaja no i ewentualnie mozna na typowy db-drag wykorzystać bo sam juz je testowalem w zeszłym roku na mistrzostwach a w tych pieniadzach znajdzie sie lepszy głosnik i poza tym jak bedziesz miec jedna yakuze to nie wykozysztasz pełnej mocy wzmacniacza no chyba ze 4 sztuki dasz

 

a co do wzmacniaczy to możesz wziąć tez pod uwagę nieco mocniejszego w podobnej cenie jak nie tańszego http://www.kicx.pl/qs1-900.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze najlepiej było by to zmierzyć w ten sposób

wtedy pomiary były by w miarę realnie.

 

dodam jeszcze ze mierzyli mi na mistrzostwach Polski moc Earthquake 200DHC i według ich pomiaru wyszło niecałe 1600W RMS oraz mierzyli wzmacniacz rockford fosgate t40001bd co ma certyfikat na cos ok 4,8kW RMS a wyszło cos ok 3,5kW RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare kicx'sy sa fajne, kupiłem jakiś czas temu brzydkiego porysowanego 2ch kicxa... Wziałęm ze wzgledu na niska cene i zabezpieczenia 2x 30a, kumpel go odkupił i postanowił testowac go w mostku... Obecnie zasila 2 mtxy 10' i łoi w 2r ,ale po wymianie bezpieczników na 2x40A bujał bez protecta 2x re se12 :D Efekt był taki ze koledzy zbierali szczeki z podłogi a piecor żyje do dziś... I nie ma lekko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt był taki ze koledzy zbierali szczeki z podłogi a piecor żyje do dziś... I nie ma lekko :P

 

Bo te stare to wiesz w technologii "Gniotsia nie łamiotsia" Twardym trza być Stefan a nie mientkim. :wink:

Ja dałem kilka dni temu stare 20 letnie CB Presidenta, do znajomego elektronika(prywatnie pasjonat krótkofalowiec) w szoku był jak ten "stary trup" trzyma częstotliwości, a niby i kondziołki mogły odparować trochę itd... A te nowe shity? :dobani:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...