Skocz do zawartości

Toyota Yaris II/ Ford Focus III / Auris/Starlet


Raadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 789
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 miesiące temu...

We wrześniu pojechaliśmy na AYA Lipsk. System ustawiony prawidłowo jak na "nasze" warunki(easca). Jednak na miejscu okazało się, że to nie tak ma być. Szkoda, że nikt ze wcześniejszych uczestników nie wspomniał o sporych rozbieżnościach oceny easca->aya. Jedynie co wiedzieliśmy to to że Niemcy lubią sporo dołu co tez deczko mija się z prawdą. Fakt na placu grają mocno dołem ale już do oceny ustawiają znacznie powściągliwsze memorki. Zajęliśmy 4 na 5'ciu. Gratulacje dla Bart_poz za zajęcie 3 miejsca oraz współuczestników wyjazdu: Domin, Italiano i TomoMadej...dzięki :ok:

Kilka fotek:

https://tufotki.pl/LS2Yl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, a mógłbyś opisać te różnice w ocenie? Na co zwracają uwagę, jakie ogólnie wyciągnąłeś z tego wnioski?

Ocena sceny, środek sceny trzeba ustawić na środku auta bo u nich liczy się od słupka do słupka. Nie ważne że u mnie wychodzi lewa na lusterko.

Poziom głośny, jest na prawdę głośny. Mój system ledwo to wytrzymał.

Lubią środek lekko głośniejszy od reszty.

To na szybko... dotyczy mojej klasy( sędziego). Jak jest z innymi nie wiem.

Z ciekawostek, można grać na zasilaczu i mają niemal taki sam arkusz ocen co nasza EASCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej scenie próbowałem rozmawiać z jednym z zawodników, ale trudno było wyciągnąć od niego jednoznaczne stwierdzenia, jak oni "widzą" scenę.

Problem pojawia się w miejscu, gdzie patrzymy na scenę w płaszczyźnie pionowej (tak jak patrzymy na przednią szybę siedząc w aucie) lub patrzymy na scenę w płaszczyźnie poziomej (jakby z góry patrzymy na deskę i maskę). Oni jakby oceniali środek sceny nie patrząc na to, jak ona jest głęboka i daleka. Wokal który jest na środku jakby musiał pojawić się w linii środka lusterka? Dziwne to trochę, nawet sam do końca nie wiem, czy tak to rozumiałem miesiąc temu, ale coś jest na rzeczy.

 

Drugą inną rzeczą jest głośność. Sędziowie mierzą sobie natężenie dźwięku na szumie i 3/4 odsłuchu odsłuchują na poziomie głośności powiedziałbym normalnym. Ale część odsłuchu prowadzona jest na poziomie chyba 9-12 dB wyższym i tam po prostu jakościowe głośniczki 10" w niedużych skrzynkach zaczynają się gubić. Tam musi być przynajmniej 12" lub 10" w BR.

W kontekście tej głośności miłe było to, że sędziowie na arkuszu pisali, na jakim poziomie sygnału w jednostce głównej oceniali.

 

Ogólnie atmosfera luźna, taki pikniczek. Zostaliśmy raczej mile przyjęci.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci że apropos basu w tym roku się zmieniło i są uczuleni na ciągnący się z tyłu, niestety nie mam porównania z eascą, co do atmosfery to bardzo przyjazna, nie wiem jak w Lipsku ale w Berlinie kawka, herbata, bardzo dobre ciasta są za napiwek i grill z kiełbą, stekami... w przyszłym roku, jak nic nie wypadnie, to po raz trzeci długi weekend majowy spędzę z żonka w Berlinie, przy "okazji" wystartuje w zawodach. 

Drugi pomiar jest przy 84db, mają chyba 4 kawałki gdzie sprawdzają czy przy mocniejszej muzie system nadal gra prawidłowo, u mnie po tym teście odjęli mi 2,5pkt bo odezwała się klamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowanie dla Radka i całej ekipy za sympatycznie spędzony czas  , wszystko o AYA znajdziesz tutaj https://ayasound.org/ ale u Niemców prężnie działa jeszcze EMMA https://emmagermany.com/kalender/

 

co do mnie to stwierdzam ,ze  z 2- way pomału nie ma tam czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie jest nowe, na jakąś rocznicę AYA. Za Odrą jest duże parcie na procesory i pomiary. U nich musi być możliwie zbliżone do linii referencyjnej bo dopiero wtedy gra ;-)

Jeśli są chętni na płyty mogę ogarnąć zamówienie grupowe.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...