Skocz do zawartości

Wędkarze łączcie się:)


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem coś pisać... ale jak na razie nędzny sezon, który sobie poprawiam wymianą sprzętową zamiast łapaniem ryb :P

 

Piękny Lin i świetne miejsce.. gratulacje :)


Grzesiu, piękna ryba, piękny widok. Takie coś odpręża i daje spokój, ale i czasami adrenalinę :) Gratuluję. U mnie woda niska, a i ryby nie chcą współpracować :P

A gdzie teraz niema niskiej wody ?:P U nas do tego strasznie mętna. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas najlepiej ryby biorą w... wędkarskim :D Tak, nie w rybnym :D Opowieści, że wszyscy łowią, nawet do mojej miejscowości przyjeżdżają, a ja od 31 lat nad Narwią i Orzycem i kogo chcę oszukać :P Bardzo źle ten sezon się rozpoczyna, leszcz nie bierze, szczupaka na oczy nie widziałem :/ Jeden okoń 33 cm i sandacz 53 - jedyne co złowiłem, a odstresowuję się dość często ostatnio nad wodą, więc to tragiczny wynik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie. Co prawda na początku padła sztuka 9,8kg (szczupak) ale to taki wyjątek potwierdzając regułę. W sobotę przy patelni przez 7 godzin 6 szczupłych , jeden wymiarowy. W sumie i tak nieźle jak znajomi we 3 w 9 godzin mieli dwa niewymiary ... 

 

Szczęśliwym zbiegiem okoliczności udało się kupić w dobrej cenie St Croix Legend Tournament i Legend Elite. Oba do 10.5. Fajne kijki, extra klasa... ale nie chce być sprzęciarzem (co przy tegorocznych rybach nie jest trudne) więc pewnie się opchnie i zadowolę się jakimś przyzwoitym, ale jednak tańszym patykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje miejsce na ryby co najmniej ciekawe jest a dla mnie nawet mocno urokliwe a presja wędkarska prawie żadna, prócz mnie jeszcze okazjonalnie 3-4 osoby zaglądają, akwen ma jakieś 50 hektarów z lekkim hakiem.

No i są tam liny :zakochany: Jakieś trzy albo cztery sezony w tył przyszedłem nad tą wodę i na płyciźnie widziałem ze skarpy liny przed tarłem, widok niezapomniany, kilka sztuk mogło mieć między 60-70cm a to już całkiem poważna sprawa.

Ten z fotki połaszczył się na pęczek białego robaka jak już prawie ciemno było. Teraz zrobię przymiarkę do łowienia w sposób zwany "method" - to taki trochę dziwny koszyk zanętowy pospołu z łapaniem na włos. Zwykłego spławika tak całkiem nie odstawię bo wcale nie rzadko podchodzą płocie i wzdęgole do 30cm.

 

 

 


Grzesiu, piękna ryba, piękny widok.

 

 


Piękny Lin i świetne miejsce.. gratulacje :)

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze jeziorko też ma 50ha. Jest już gdzie wędkować ;) Szkoda, że niema podejścia z brzegu. Zrobiłoby się zasiadkę jakąś. Z łodzi na spławiku nie chce mi się siedzieć :)

 

Metoda od tego roku bardzo zyskała na popularności. Idzie zamówienie z Drennana, bo skubani mają dużo fajnych akcesoriów do tej metody "metody" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, ładna sztuka. Ja miałem w tym roku okazję wędkowania na Florydzie, a dokładnie na Marco Island. Piękne okolice, wody pełne ryb. Płaszczek, delfinów, krów morskich i rekinów masa. Z takich ciekawostek, to wyjęty na gumę krab tęczowy. Dodam, że roczne zezwolenie na połów dla osoby nie będącej mieszkańcem stanu to 47$  (ok 170 zł). Mieszkańcy mogą kupić jednorazowo dożywotnie pozwolenie za 300$ lub płacić 17$/rok :hyhy:

 

post-15857-0-58128200-1434569168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sam nie łowie bo i tego nie umiem i nie rozumiem, ale jak ostatnio kończyłem spacer z psem pod Wrocławiem to akurat dwóch Panów przyciągnęło do brzegu(Odra) małego sumika. Ot taki 225cm. Jak żyje nie widziałem tak wielkiej ryby! Zrobili kilka pamiątkowych fotek, zadbali żeby rybie się nic nie stało i wypuścili potwora spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rojass, jak się potykasz o to pudło, to ja będę wiedział, co z nim zrobić :hyhy:  Tak, chodziło o marcysia :) Jesień zaplanowana na spining + woblery = uganianie się za sandaczem :) To mój główny przeciwnik na ten rok, póki co 2:0 dla sandała :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego złowiłem, ale było to nieplanowane, po prostu biały, perłowy twister, zbliżał się zmierzch, zarzuciłem i uderzył. Jednak teraz typowy zestaw woblerów na sandała, więc wszystko inne potraktuję jako przyłów. Tak, czy inaczej cwany skubaniec jest, ale i satysfakcja z przechytrzenia takiego przeciwnika będzie większa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie drop shota. U nas rok temu na jesieni, jak ludzie odkryli (już dawno przez niektórych odkryty) drop shot to sandacze same zaczęły się pojawiać na końcu zestawu :)

 

A klasycznie to jakiś perłowy/seledynowy manns predator 3 na dużej główce i opad. Czy też coś z japończyków typu Keitech Easy Shiner 4". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Marcyś, na kijek od Ciebie :) Wreszcie coś godnego uwagi - 7,5 kg i 90 cm sandacz, oczywiście wypuszczony po sesji :) Nie zabierajcie takich dużych ryb, niech się mnożą, a my połowimy wtedy za parę lat :)

 

http://images75.fotosik.pl/76/b7ae3efd54e079f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieuniknione, sam zabieram od czasu, do czasu rybkę, ale nie taką okazałą... Złowiłem dodatkowo takiego 2,5 kg i jego zabrałem, więc nie jestem jakimś fanatykiem, ale duża ryba tyle przeżyła, wchodzi w tarło, więc duże ryby wypuszczam, małe również, ledwie z wymiarem również do wody. U mnie wymiar, to +10 cm dla drapieżnika i tak będzie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...