Skocz do zawartości

Wędkarze łączcie się:)


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Ja tez się przyznam, że jak tylko znajdę chwilę czasu (a z tym ostatnio  bardzoooo krucho) to chętnie spędzam go nad wodą. Wędkuję od ...w zasadzie nie pamiętam. Od kilku lat ulubiona metoda to spining (zwłaszcza lekki). Wędki (podobnie jak klocki w CA) często się rotują, na chwilę obecną ulubione to: Phoenix Elixir, ATC shikari, Dragon HM, zielona, stara seria Kongera..... młynki to  (najlepiej na rynek zza wielkiej wody) Daiwy lub Shimano. A wędkuję najchętniej za pstrągiem, okoniem (w mniejszej mierze za szczupakiem czy sandałem). 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam

 

Zaczęliśmy ezon parę dni później bo w sobotę, ale za to do wtorku:) Jeszcze bez większego ruchu w wodzie, coś tam jednak wpadło. Głównie szczupaki, okoni mniej.We wtorek rano przed wyjazdem całkiem fajnie się żerowały. Moja piękna mnie pokonała:) Złapany 83cm i 4,2kg. Jej radość ze złojenia mi tyłka bezcenna:)  To był największy szczupak weekendu. Miałem kilka 2-2,5kg i jeszcze więcej pistoletów od 40 do 55cm. Brały na gumy białe z czarnym grzbietem albo seledyn z czarnych grzbietem. We wtorek również fajnie stukały na obrotówkę miedzianą. Za to znajomemu wchodziły na wahadłówki srebrne:)

 

Wędka nowa przetestowana - team dragon drop shot 213cm 4-21. W sam raz do większych gum na lekkich główkach. W późniejszym sezonie gdy zielsko podrośnie i nie będzie miejsca na duże silikony pewnie coś lżejszego się przyda:) Ten kij lekko za twardy jak dla mnie, ale rok temu na cormoran 245 3-15gr nie mogłem tak dobrze tych większych gum poprowadzić.

 

Fajny medfast z pięknym ugięciem. Jakoś nie trawię tej mody na super xfasty - na płytkiej wodzie przy szybkiej reakcji ryby za duże ryzyko spięcia.

 

To ta rybka 4,2kg., ja ją trzymam bo ona jej nie chwyci :P

 

http://imageshack.us/a/img195/5944/dsc020901.jpg

 

Tutaj 2,2kg kilka minut później już mój:

 

http://imageshack.us/a/img713/282/dsc022001.jpg
 

I ujęcia takiego 70cm 2,5kg z niedzieli na niezawodnego Meppsa:) szkoda, że ta blaszka potrafi się tak plątać przy wyrzucie;/

http://imageshack.us/a/img835/9556/dsc010001.jpg
 

http://imageshack.us/a/img819/3262/dsc009701.jpg
 

http://imageshack.us/a/img21/3116/dsc009801r.jpg
 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lusox 3. Pracuje świetnie. Trzeba nie lada młynka żeby wytrzymał taką pracę na swoich mechanizmach.

 

Bez ciężarka to na mega płytkich wodach można poprowadzić. Ciężko się jednak wtedy rzuca i potrafi się plątać. Ogólnie rzucanie nią nie jest proste.

 

A skuteczność? Moim zdaniem niezła ale nie jakiś killer. Choć chyba też za rzadko jej używam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z mepsa swojego kilera :wsciekly:

 

Black Fury Seledynowa :D

 

W zasadzie każdy Mepps potrafi być killerem. Kwestia wody:)

 

Jeśli chodzi o obrotówki to głównie mam Meppsa, ewentualnie ręcznie robione przez Krzyszyka:)

 

Black fury fajna, u mnie jeszcze na Comet Rainbo fajnie biorą - szkoda, że już jej nie produkują:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie wędkarze potrzebuję porady. Otóż w maju wybieram się na mały rejsik po Giżycku i rejonach. Doszedłem do wniosku, że może to właśnie jest ten czas porzucac i spróbować swoich sił. Kiedyś tam zlowilem na spławik jakiegoś leszcza czy płoć ale teraz chciałbym spróbować spinningu. Potrzebuję zestawu i nie mam pojęcia co kupić. Jaki kij, jaki kołowrotek, osprzęt... mnóstwo tego jest i nie wiem co wybrać. Nie chcę też wydać za dużo bo będzie to okazyjne łowienie:) Da radę zmieścić się w 200zl-400zl?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wędkowałem kilka lat sportowo,tyczki i te sprawy :D Po pewnym czasie jednak mi się znudziło,lecz brat dobrze sobie radzi,również w wędkarstwie sportowym. W wolne weekendy wypady rodzinne na karpiki lub nocki,ale to jak się cieplej zrobi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wędkarze potrzebuję porady. Otóż w maju wybieram się na mały rejsik po Giżycku i rejonach. Doszedłem do wniosku, że może to właśnie jest ten czas porzucac i spróbować swoich sił. Kiedyś tam zlowilem na spławik jakiegoś leszcza czy płoć ale teraz chciałbym spróbować spinningu. Potrzebuję zestawu i nie mam pojęcia co kupić. Jaki kij, jaki kołowrotek, osprzęt... mnóstwo tego jest i nie wiem co wybrać. Nie chcę też wydać za dużo bo będzie to okazyjne łowienie:) Da radę zmieścić się w 200zl-400zl?

Pozdrawiam

200-400zł? starczy ... i nie starczy :) Zależy jakiej klasy i ile rzeczy oprócz wędki i kołowrotka. 

 

Daj znać na priv to coś pokombinujemy.

 

A tak ogólnie - powinno starczyć. Szczególnie za 400zł. 

 

Pytanie:

1. Wędkowanie z brzegu czy z łodzi? (tutaj chodzi głównie o długość wędki - z brzegu łatwiej będzie dorzucić dalej dzięki dłuższej wędce (ok260-280cm) a na łodzie to i 200cm wystarczy)

2. Na co się nastawiamy... Szczupak ciężkimi przynętami (wtedy dosyć wysoki ciężar wyrzutu), uniwersalny szczupakowo-okoniowy (ok 20-25g CW) po szczupaka i okonia na lekko (10-15g).

3. Przynęty jakimi będziemy się posłuchać. Choć podejrzewam, że raczej różnymi i nie będziesz kupować wędki tylko pod gumy, bo pewnie nie kupisz drugiej pod blachy itp.

 

Raczej będziesz łapać szczupaki i okonie? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-400zł? starczy ... i nie starczy :) Zależy jakiej klasy i ile rzeczy oprócz wędki i kołowrotka.

 

Daj znać na priv to coś pokombinujemy.

 

A tak ogólnie - powinno starczyć. Szczególnie za 400zł.

 

Pytanie:

1. Wędkowanie z brzegu czy z łodzi? (tutaj chodzi głównie o długość wędki - z brzegu łatwiej będzie dorzucić dalej dzięki dłuższej wędce (ok260-280cm) a na łodzie to i 200cm wystarczy)

2. Na co się nastawiamy... Szczupak ciężkimi przynętami (wtedy dosyć wysoki ciężar wyrzutu), uniwersalny szczupakowo-okoniowy (ok 20-25g CW) po szczupaka i okonia na lekko (10-15g).

3. Przynęty jakimi będziemy się posłuchać. Choć podejrzewam, że raczej różnymi i nie będziesz kupować wędki tylko pod gumy, bo pewnie nie kupisz drugiej pod blachy itp.

 

Raczej będziesz łapać szczupaki i okonie?

 

Pozdrawiam

Potrzebuję wszystkiego bo na chwilę obecną mam tylko pustą skrzynkę:) Ogólnie potrzebuję sprzętu jak najbardziej rekreacyjnego i w miarę możliwości uniwersalnego. Czyli szczupak, okoń ale nie nastawiam się na ogromne okazy.

 

Łowil bede raczej z łódki ale z brzegu czy pomostu też będę chciał rzucić. Myślałem o kiju takim 230cm i masie wyrzutu 20-25g. A na jaką przynętę to jeszcze nie wiem. Ale chyba jeziorko też ma na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciołek może używany, ale wędkę polecam nową. Pokazało się sporo nowości, dobrych i niedrogich wędek do tego nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel używał sprzęt a w przypadku wędki może się to szybko skończyć.

 

Z drugiej strony warto by było wszystko kupić w tym samym miejscu oszczędzając na przesyłce (jeśli w necie) albo w ogóle na miejscu w sklepie stacjonarnym. Wtedy używany kręciołek odpada.

 

100zł na plecionkę i parę gumek czy blach powinno starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...