Skocz do zawartości

Skrzynia zamknieta - jak ustawic ją najlepiej w bagażniku?


AndrewSC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Jak w tutule. Jak Waszym zdaniem najlepiej ustawic skrzynie zamknieta w bagazniku. (oczywiscie chodzi głownie o kierunek grania głośnika).

 

Ja w Golfie III ustawiłem skrzynie, że głośnik gra do góry w półkę w której są otwory po starych głośnikach 16.5cm. Wydaje mi się, że w taki sposób gra to najlepiej. Położenie skrzyni nie gra roli, czy jest na środku, czy z boku.

Kiedy głośnik jest zwrócony tyłem do środka i skrzynia stoi przy siedzeniu, mam wrażenie jak by bas był mniej precyzyjny i mniej czysty.

 

Jak Waszym zdaniem powinna być ustawiona skrzynia, żeby grała najlepiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :] No wiadomo, że najlepsze takie dla siebie ustawienia. Jedni lubia ostry bas, drudzy mieki głęboki itd. kazdy lubi coś innego.

Mi w temacie głównie chodzi nie jak mam ustawić skrzynie, żeby mi najlepiej grała, tylko jak Wy macie ustawioną skrzynie, ze jesteście zadowoleni. :D

Długo szukałem podobnego tematu i nic nie znalazłem niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do głośników PC się odnosi ale pewnie z resztą tak samo jest, no więc słuch ludzki nie bardzo radzi sobie z lokalizacją basu(nie tak jak z wysokimi tonami) dla tego skrzynia basowa może być postawiona w dziwnym miejscu(pod stołem z tyłu) będzie ok. Wysokie tony już trzeba dokładnie rozmieszczać.

 

Ja mam skrzynie po lewej stronie i głośnik gra mi na „koło prawe” czyli nie na klapę i nie na siedzenia tylne. A czemu tak bo między subem a „ścianą” samochodu jest największą przestrzeń gdzie dźwięk może się rozejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w

 

rozmieszczenie suba w samochodzie/bagazniku nie ma wiekszego znaczenia - i tak sluchem go nie zlokalizujesz

 

postaraj sie go tak umiescic aby nie latal po bagazniku i malo miejsca zajmowal, oraz zeby w razie potrzeby mozliwe bylo jego wyjecie(przestrzen ladunkowa)

ja swoj mialem ustawiony po lewej stronie "plecami" idealnie przylegajacego do tylnej kanapy (membrana w strone klapy bagaznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmieszczenie suba w samochodzie/bagazniku nie ma wiekszego znaczenia - i tak sluchem go nie zlokalizujesz

 

Radziłbym najpierw poprzestawiać suba w aucie , a potem pisać takie hmmm.... wnioski ,które nijak się maja do rzeczywistości ... spróbuj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR, 60thPlace, z lokalizacją basu sobie nie radzi ale z tym jak te dźwięki docierają do słuchacza sobie radzi.

Wystarczy nawet w pokoju (niezagraconym o średniej wielkości) postawić subwoofer na środku pokoju później przy ścianie na środku przekręcić go raz membraną do wnętrza pokoju raz w stronę ściany i raz w rogu pokoju. Przy tym wszystkim pochodzić sobie jeszcze po pokoju przystawić głowę do ściany która znajduje się na przeciwko subwoofera. Wtedy można bardzo łatwo zauważyć różnicę w którym punkcie pokoju subwoofer się znajduje jak i jakie znaczenie ma punkt odsłuchowy.

Zasada ta sama w samochodzie. Rzuć skrzynkę w miejsce pasażera na tylną kanapę (jak masz) do bagażnika do tego zmieniaj kierunek skrzyni i sam się przesiadaj.

Na pewno wtedy nie powiesz że wszędzie subwoofer gra jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze nie, ale jedynym logicznym miejscem na suba jest bagaznik, a to w ktorym miejscu bagaznika on stoi ma juz malutkie znaczenie, trudne do wychwycenia sluchem

sprawdzalem

 

no chyba ze ktos uprze sie, to moze sobie w dach wbudowac skrzyne i wtedy zaspokoi gusta wybrednych uzytkownikow forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze nie, ale jedynym logicznym miejscem na suba jest bagaznik, a to w ktorym miejscu bagaznika on stoi ma juz malutkie znaczenie, trudne do wychwycenia sluchem

sprawdzalem

 

Gratuluję słuchu :D Moim zdaniem nie ma w Twoim przypadku sensu pakowanie 5kzł na wzmacniacz, bo nie wychwycisz słuchem różnicy między nim a marketową dopałką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze temat sie rozwinął i o to chodziło :)

Ja powiem, że zdecydowanie ma znaczenie umiejscowienie skrzyni.

Ci co piszą, że nie można umiejscowić położenia skrzyni też mają racje. Faktycznie jak wejdzie się do samochodu i słucha muzyki to nie można stwierdzić "skrzynia jest na samym końcu głośnikiem skierowanym w bok". Tu macie faktycznie racje, ale nie macie racji, że to nie ma znaczenia, bo ma bardzo duże (sam sprawdzałem). Rożnice występują w jakości, głośności i charakterystyce docieranego do nas dźwięku. Zdecydowanie najlepiej gra jak obalimy kanape tworząc srodek i bagażnik w całość i damy skrzynie na samym tyle. Wtedy jest ładnie czysto, głosno, bez zniekształceń itd. No ale tak jeździć raczej sie nie da, chyba że wtedy tylko dwie osoby jeżdża z przodu hehe

Ciekawym rozwiązaniem wydaje mi się, że jest ułożenie suba bokiem w bagażniku. Takiego ułożenie nie sprawdzałem. Muszę sprawdzić czy tak będzie grało lepiej :D.

Ja dokładnie mam sub skierowany po ukosie. W góre, ale częściowo i w stronę tylnej klapy. Obudowa jest z tyłu ze skosem dlatego tak jest ułożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...