Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yasica może faktycznie nie wyraziłem sie do końca zbyt jasno. Czytałem tamten temat i wiem że zależy Ci na osiągnięciu odpowiedniego dla Ciebie profilu grania w połączeniu z dyskretną aplikacją poszczególnych głośników. Myślę ze jednak moje wtrącone 3 grosze do czegoś się przydadzą. Zastanawiasz się nad kupnem Piccolaków ale powiedz czy one też mają być zaaplikowane w słupkach czy pod tymi maskownicami? Nie wiem czy widziałeś kiedyś Piccolo ale to naprawdę nie jest mały przetwornik i jeżeli ma być montowany w słupku to wydaje mi się że będzie to średnio dyskretnie wyglądało. Jak chcesz to mogę nawet zrobić Ci zdjęcie z bezpośrednim porównaniem Mt23 i Piccolo posiadam obydwa tyle ze muszę piccolo wykręcić z auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

boczuś, oczywiście że się przydadzą , myślę że i mnie i innym którzy przeczytają kiedyś ten temat .

Jeżeli miało by być Picollo, to miało by być zamontowane w słupku. Tak widziałem Picollo, ale zamontowany w dużym słupku ( szeroki i głęboki ), zdaje sobie sprawę że MT-23 było by o wiele łatwiej i dyskretnie zamontować, dlatego też między innymi ten temat powstał żeby jeszcze raz zastanowić się. Wiem jakie Picollo ma wymiary i myślę że mocno wycinając słupek i maksymalnie w głąb w niego wpuszczają głośnik możan by uzyskać w miarę rozsądną zabudowę, napewno mniej rzucającą się w oczy niż taką jak zaprezentował kolega Tomomadej w temacie ze średniakiem na zdjęciach.

 

Jeżeli masz możliwość zrobienia zdjęcia swoich słupków z picolakami, oraz zdjęć w porównaniu bezpośrednim z MT-23 i wrzuceniu ich do tego tematu to będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczuś, oczywiście że się przydadzą , myślę że i mnie i innym którzy przeczytają kiedyś ten temat .

Jeżeli miało by być Picollo, to miało by być zamontowane w słupku. Tak widziałem Picollo, ale zamontowany w dużym słupku ( szeroki i głęboki ), zdaje sobie sprawę że MT-23 było by o wiele łatwiej i dyskretnie zamontować, dlatego też między innymi ten temat powstał żeby jeszcze raz zastanowić się. Wiem jakie Picollo ma wymiary i myślę że mocno wycinając słupek i maksymalnie w głąb w niego wpuszczają głośnik możan by uzyskać w miarę rozsądną zabudowę, napewno mniej rzucającą się w oczy niż taką jak zaprezentował kolega Tomomadej w temacie ze średniakiem na zdjęciach.

 

Jeżeli masz możliwość zrobienia zdjęcia swoich słupków z picolakami, oraz zdjęć w porównaniu bezpośrednim z MT-23 i wrzuceniu ich do tego tematu to będę wdzięczny :)

 

PS. Wszystkie klocki które mam u Siebie były odsłuchiwane w różnych wariantach miejsc instalacyjnych,ale odbywało to się w " ciepłych miesiacach " i w kontekscie 3-way, obecnie ze względu na brak czasu, miejsca ( ewentualny montaż czy testy mogą odbyć się raz na miesiąc w sobotę ,w mieście rodzinnym gdzie mam garaż ), zimna na dworze, jak i pomału wypalenia nie mam zamiaru już eksperymentować, postaraj się mnie zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby te za pińset były robione małymi chińskimi rączkami, mające chrapkę na właścicieli dego masterów ? i chyba te wspomniane 500 to cena w hurcie a nie detalu, takie mnie słuchy doszły, może Kolega Pan Siwy to sprecyzuje, co by plotek nie rozsiewać, że okażą się na rynku w cenie 500 ale razy 2.

 

Czyżby... :) Ale z drugiej strony ile sprzętu obecnie pozostało tak naprawdę robione w UE? prawa ekonomii są nieubłagane.

Cena według mnie w detalu +/- 500 jeśli skoczy to tylko i wyłącznie z powodu Waszego stanowiska ,że jak coś kosztuje parę setek to nie zagra, a jak już w okolicach 800-1000 no to panie już referencyjnie się robi. ;)

Ja słuchałem drugiej wersji tych TW i zagrały jeszcze fajniej, myślę ,że zakupię je po to aby poćwiczyć co z nich można wyciągnąć i jeśli spełnią oczekiwania to pójdą do Bmki( a wcześniej myślałem o Esotarach, ale skoro mogę mieć 2 tys zł w kieszeni na głupich tweeterach to, mnie aż tak nie garnie do Hi-Endów). Z tego co wiem, Burek ma być teraz parę dni w Wawie ,więc zapewne parę osób będzie miało okazję także posłuchać i się wypowiedzieć, aby nie było ,że robię jakąś reklamę. Mam to w d... Ale skoro wiem ,że jest coś o fajnej relacji cena/jakość, to dlaczego by ukrywać tą wiedzę?

Uprzedzę zaś pytanie jakiego TW słuchałem, był to SWANS TN28, wygląda trochę jak głośniki z domówki B&W, "sopelki" ze względu na dość specyficzną komorę.

Moim zdaniem w tej chwili wniosły sporo naturalności i muzykalności do systemu u Radka, wręcz teraz mnie trochę drażniło odstawanie 18tek na dole od tego co się dzieje na parze TW/MID ( 12ki TEC i SWANS'y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę zaś pytanie jakiego TW słuchałem, był to SWANS TN28, wygląda trochę jak głośniki z domówki B&W, "sopelki" ze względu na dość specyficzną komorę.

 

Naprawdę jest kosmiczny http://www.swanspeaker.com/product/htm/view.asp?id=23 :szok:

Jak to w słupki wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiVi to znana i dobra firma, a jak myslicie skąd pochodziły te hybrydy które ściągałem dla Piotra I Nakamichi'ego....

 

Co do ceny 500 to chyba z 200% marza ;)

 

No tak nie do końca, $45 x 2 to już 90, wysyłka ok 40 usd to już 130, podatek vat, cło i mamy ponad 500zł , ale to nadal bez marży, stąd widzę że raczej moja wersja byłaby aktualna, czyli 500 x 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając wielkość obudowy, myślicie że w samochodzie w 2 drogach ma to szansę zagrać ?? bo osobiście słyszałem kolumny z tym przetwornikiem na górze ( wspomniane Hivi ) no ale w system wpięty był mój DAC na BB PCM 1798 z lampowym analogiem + wzmak lampowy i było to w domu, a nie w aucie ... ale fakt, z ww klockami grało to baaardzo miękko i przyjemnie czyli tak jak lubię, nic nie kuło w uszy mimo głośnego odsłuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna je kupic normalnie w sklepie w DE ponizej 150PLN'ow za sztuke, ale nie wiem czy tym nie psuje zabawy i marzy sprzedawcow w PL.

To może kto wie , czy te 500 to hurt czy detal ?

 

 

HiVi to znana i dobra firma, a jak myslicie skąd pochodziły te hybrydy które ściągałem dla Piotra I Nakamichi'ego....

Akurat to uważam za jeden z najlepszych zakupów przez ostanie dwa lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWANS TN-28 HIGH END AUFSATZ-HOCHTÖNER MIT GEWEBE-KALOTTE | eBay

 

~310zł za parę z wysyłką do Polski.

 

Swoją drogą, ciekawe jest to, co piszą tu w opisie sprzedający:

HiVi TN28 top mount 28mm dome tweeter | eBay

 

"These units are also A grade, hand selected Diva tweeters, and not the replacement part-grade units sold elsewhere."

 

 

Na ile to prawda, jaki to ma wpływ i jak dużo na rynku jest tych teoretycznych składaków z zamienników ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz grają ? bo ciekaw byłem

Tomasz nie , ale tylko dlatego , ze chodził mi od ponad roku pewien pomysł na użycie mało std przetworników ( przynajmniej w CA ) i wprawdzie w bólach się to rodziło , ale od kilku miesięcy system zaczyna się odzywać "ludzkim " głosem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak by wyglądały skierowana na siebie , zamontowane w słupkach w moim gofie :hyhy::rotfl:

 

A po kij wymyślasz sobie kopułki skierowane do siebie? :D

W ceny nie wnikam, oceniałem głośnik a nie jego cenę z analizą co jest marżą, po ile są w DE itd. Podobnie zresztą postępuję zawsze, z tego np powodu nie podeszły mi szpilki F1, choć kosztują krocie i b. referencyjne... Jedyne kryterium to co słyszę. A , ze spodobało mi się to, to wspomniałem, mi pasuje, komuś innemu nie musi gusta są różne, ale chyba warto przy jakiejś okazji sobie odsłuchać tych świstałek za 300 (w DE, Taiwanie, czy innej Malezji, bo zaraz się pewnie znajdą linki z ebay.) czy 450 zł w Polsce.

 

Hehehh swoją droga Piotrek strzeliłeś w kolano z tym tematem z DE, każdy dystrybutor przyjmuje parę procent zwrotów o ile takowe występują na "klatę" a dopiero od pewnego poziomu ma prawo zwrócić partię towaru producentowi... Jeśli by miał 10 zł marży na parze, bo chyba tego można oczekiwać po takich wpisach, to w momencie kiedy jedna para się wykopci, to musiałby sprzedać kolejnych kilkanaście aby ją odrobić.Mi by się osobiście nie chciało nawet palcem tknąć za 10 zł marzy, więcej pakowania niż pieniędzy.Oczywiście można kupić w DE, ale co jak się "wysra" TW, wyślesz TW za parę groszy do niemiec i spowrotem na reklamację czy naprawę?

To przesyłka się zrobi warta tyle co te TW...

Podobnie podawanie kosztów wysyłki ,że w cenie... Owszem ale na terenie Niemiec czy UE....?

 

Firma zaś jako taka z tego co widać na ich stronie, robi domówkę po kilkanaście tys Euro i zdobywa dobre noty w testach w DE, więc chyba jednak wiedzą, co robią, a czy chińskie czy inne rączki?

 

A Clarion, Alpine, Pioneer to gdzie niby robią? Made in Japan? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik yasica dnia 05 grudzień 2012 - 14:55 napisał

ciekawe jak by wyglądały skierowana na siebie , zamontowane w słupkach w moim gofie

 

A po kij wymyślasz sobie kopułki skierowane do siebie?

 

To był taki mały żart, że komicznie wyglądała by taka czy inna ich zabudowa z tymi dużymi soplami w cienkim i płaskim słupku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że komicznie wyglądała by taka czy inna ich zabudowa z tymi dużymi soplami w cienkim i płaskim słupku ;)

 

Myślę ,że wręcz przeciwnie, gdyż Piccollo jest sporo od nich większe nie mówiąc o takim mastodoncie jak Supremo czy też Esotar, przy nich to można mówić raczej o baletniczce na słupku w porównaniu do Pudziana. ;)

Tylko na zdjęciach wyglądają tak jakoś dziwnie, ale w ręku nie są takie duże to złudzenie i myślę ,że fajnie można je wpasować w słupek o ile oczywiście nie wymyśli się... Skierowania ich frontem do siebie, a nie np na trzecią osobę... :rotfl:

A jeśli uważasz ,że taki kształt jest ciężki do aplikacji to dam Ci w rękę ODR. śmigło o średnicy chyba 5-6 cm i wadze 0,7 kg i długości też z 6 cm.... :rotfl: Wtedy można powiedzieć ,że kulfon wyrósł na słupku... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...