Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Chce kolega zrobić na MT-23, to chyba lepiej rzucić propozycję WF, który ładnie pociągnie średnicą w okolice 3 kilo, a nie przepychać się kto co plecie. :wink2:

Tylko pojawia się pytanie skoro MT to "budżetowo" a skoro tak, to i WF z tej półki, a skoro tak to czy taki jest i tani i dobry, gdyż łączenie MT z drogim WF, który temu podoła jest już dziwne, w takim wypadku, lepiej chyba pójść w Piccollaka i jakiś tańszy WF, niż na odwrót. Zamieszałem? No to teraz Szymon możesz mi pocisnąć ,że znowu się spociłem. :rotfl:

 

Może autorowi postu po prostu podoba się gra MT23 (ja ją bardzo lubię) i chciałby postawić poprawny i dobrze grajacy system 2way na omawianym gwizdku. Sam chętnie postawiłbym granie na tym TW, ale z tytułu, że nie chciałem się pakować w 3 drogi w czasie jego posiadania musiałem spasować. Kto wie czy do niego nie wrócę z nową dawką doświadczenia i zapału, bo wspominam go bardzo dobrze.

 

Po to mamy to forum aby rozważyć taką opcję - takiej aplikacji.

 

Odnośnie WF - może coś pokroju Colorisa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może autorowi postu po prostu podoba się gra MT23 (ja ją bardzo lubię) i chciałby postawić poprawny i dobrze grajacy system 2way na omawianym gwizdku.

 

A ja niczego nie neguję, wręcz przeciwnie, przecież napisałem ,że kolega chce na MT, i na tym należy się skupić jaki WF umożliwi dość wysokie zagranie średnicą, aby ten TW jak sami stwierdziliście, pociąć wysoko z WF, gdyż słabo sobie radzi, cięty niżej i gra znacznie lepiej wyżej cięty.

Natomiast zrobiła się debata na ileś tam postów jakie to jest wysokie a jakie niskie cięcie... Głupie dywagacje, wiadomo ,że wszystko zależy od przetwornika. Piccollak zagra i na 2 czy 1,5 kilo na upartego, gdzie 70% TW puści tylko ładnego dymka... Ale... My rozmawiamy o MT23, i chętnie przeczytam jaki w miarę rozsądny cenowo WF jest w stanie pójść wysoko w 2 drogach.

Bo propozycja czy też wspominanie o LS155, jest zgoła dziwne, skoro ma zagrać i fajnie i rozsądnie budżetowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie WF - może coś pokroju Colorisa ?

Bardziej tu widzę MP5.16.O wiele bardziej pasuje mi ten woofer od droższego brata.Gra równiej i nie ma problemu z basem średnim.Jak to się razem zgra nie ma pojęcia,nigdy nie łączyłem tak różnych głośników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej tu widzę MP5.16.O wiele bardziej pasuje mi ten woofer od droższego brata.Gra równiej i nie ma problemu z basem średnim.Jak to się razem zgra nie ma pojęcia,nigdy nie łączyłem tak różnych głośników.

Może wyjść ciekawie, z innych rozwiązań, może coś ze stajni helixa - graja dość naturalnie i z mt23 powinno tworzyć niezły duet i zgrać się profilem. Dostępne są też przetworniki z dobrą średnicą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czytam i żadnej przeciwności czy też zaprzeczenia tam nie widzę... :wink:

5 kilo to raczej cięcie pod 3 way( z wahaniem plus minus w zależności od aplikacji i tandemu TW/MID), a już z pewnością wysokie cięcie w 2 drogach, więc o co chodzi?

Bo tak czytam, czytam i nie bardzo kleję do czego pijesz? :)

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach

:) Chyba, że to jakiś język północny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zrobiła się debata na ileś tam postów jakie to jest wysokie a jakie niskie cięcie... Głupie dywagacje, wiadomo ,że wszystko zależy od przetwornika. Piccollak zagra i na 2 czy 1,5 kilo na upartego, gdzie 70% TW puści tylko ładnego dymka... Ale... My rozmawiamy o MT23, i chętnie przeczytam jaki w miarę rozsądny cenowo WF jest w stanie pójść wysoko w 2 drogach.

Bo propozycja czy też wspominanie o LS155, jest zgoła dziwne, skoro ma zagrać i fajnie i rozsądnie budżetowo.

Od samego początku dyskusja dotyczy porównania

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo

 

Gdy mowa o Astrze to tam przetwornik Supremo był używany wraz z SS 155 .

Nie wiem gdzie tu mowa o nieporozumieniu ?

Skąd tez wniosek , ze coś ma być systemem budżetowym , chyba ze taka moda już na trwale zagościła na forum :) .

 

PS . założyciel wątku tez powinien się dogłębnie zastanowić , bo to już kolejna koncepcja w przeciągu kilku dni , począwszy od zaawansowanego systemu 3 way , teraz 2 way , a następnie czy oby na pewno przetwornik za 2200 gra lepiej od takiego za 800 :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,Cieszę się ogromnie że wątek fajnie się rozwinął a szczególnie z tego że wypowiadają się w nim osoby które na pewno mają więcej doświadczenia ode mnie... mam nadzieję że także początkujący adepci Car Audio znajdą w tym temacie ciekawe informacje w przyszłości, nie chciał bym żeby skończyło się jakimiś prywatnymi wywodami, żalami etc...

Truck, Aeron, po części zgadzam się z Wami, tzn najbardziej czujecie o co mi chodziło zakładając ten temat...

Nakamichi, pozwól że rozwinę swoją myśl przewodnią co do tego tematu jak i innego z "systemem 3-way z średniakiem w szybę " ... jutro rano kiedy będę w pracy :),

Te 2 tematy biorą się własnie z tych dogłębnych zastanowień, a im głębiej schodzę, tym światełko oświecenia wpadające przez otwór wejściowy robi się coraz słabsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mowa o Astrze to tam przetwornik Supremo był używany wraz z SS 155 .

Nie wiem gdzie tu mowa o nieporozumieniu ?

Skąd tez wniosek , ze coś ma być systemem budżetowym , chyba ze taka moda już na trwale zagościła na forum :) .

 

Wywnioskowałem , że skupiamy się na MT po tym poście, jeśli się mylę przepraszam.

 

Dobra, Supremo to klasa wyższa i nie na miejscu jest próba podciągnięcia Mt-23 do poziomu Supremo, bo chodź by stawać na głowie to nigdy się nie uda, to po części wiedziałem już dawno , dzisiejsze wpisy utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Można powiedzieć że wątek Supremo w Tym temacie można zamknąć.

 

 

a następnie czy oby na pewno przetwornik za 2200 gra lepiej od takiego za 800 :wink: .

 

Ba znam i takie kosztujące po 4000 tys, które nie koniecznie muszą grać czy leżeć słuchaczowi, ale i poznałem ostatnio taki za Pincet za parę nowych, który potrafi narobić takiego pięknego bałaganu detalem w aucie, że aż miło się słucha... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety różnica w brzmieniu głośników przy pewnym poziomie cenowej nie jest już wprost proporcjonalna do wydanej kasy.

Przykładem moze być mt23-supremo-esotar od dynaudio.

 

Co do głośnika za "Pincet" to nie są odosobnione przykłady. Tylko trzeba je wyszukać.

Ja znam jeszcze kilka przykładów.

Nawet jest jeden na Allegro za 150zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby te za pińset były robione małymi chińskimi rączkami, mające chrapkę na właścicieli dego masterów ? i chyba te wspomniane 500 to cena w hurcie a nie detalu, takie mnie słuchy doszły, może Kolega Pan Siwy to sprecyzuje, co by plotek nie rozsiewać, że okażą się na rynku w cenie 500 ale razy 2.

 

A tak na marginesie, ja polecę też woofer za 170zł x 2 http://www.monacor.p...ow/2094/SPH-170 przyjemna średnica, dynamiczny, nie buczący.

U mnie gra przy cięciu 2,5/6db a tweeter 6,3/6db i średnicy w systemie nie brakuje, chyba że ktoś preferuje średni ton na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fake Piccolo, można kupić za 100USD , nie grają identycznie ale przy małej mocy i delikatnym słuchaniu nie łatwo odróżnić je od oryginału..

 

Kolor kabla czerwony nie różowy, bardziej piaszczysty odlew formy, brak pewnych naklejek,

siatka jest bardziej matowa i ma większe minimalnie otwory..

 

Dostępne na ebay jako okazje w zestawach z np oryginalnymi wooferami ( z angielskiego forum)

 

 

http://img405.imageshack.us/img405/8619/newbitmapimagesr.jpg

http://img839.imageshack.us/img839/7849/imgp2744r.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/8085/imgp2745t.jpg

http://img543.imageshack.us/img543/5769/imgp2755g.jpg

http://img402.imageshack.us/img402/2318/imgp2739.jpg

http://img827.imageshack.us/img827/9637/imgp2738.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/9828/imgp2734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku dyskusja dotyczy porównania

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo

 

PS . założyciel wątku tez powinien się dogłębnie zastanowić , bo to już kolejna koncepcja w przeciągu kilku dni , począwszy od zaawansowanego systemu 3 way , teraz 2 way , a następnie czy oby na pewno przetwornik za 2200 gra lepiej od takiego za 800 :wink: .

 

Założone 2 różne tematy bo ... tak też łatwiej będzie później komuś nowemu na forum znaleźć istotne informacje ....

Tak, główną myślą tego tematu było pytanie o praktyczne różnice między ww przetwornikami jeżeli chodzi o sposób prezentacji muzyki, rodzaju/sposobie aplikacji jak i ich możliwości/ograniczeń z tym związanych ( a szczególnie mt-23 na tle starszego, większego brata )

 

Dlaczego jest to kolejna koncepcja ?? Ano dlatego że miał być 3-Way, klocki ( przetworniki) nakupowane ( Morel Mt-23, DLS Up2,5i, DLS R6 ) + jeszcze kilka innych przetworników które były na testy, czas leci, a realizacja tego planu z kilku nie koniecznie zależnych ode mnie problemów oddala się w czasie ...

Dochodzi do tego jeszcze chęć dyskretnej instalacji w aucie, oraz obniżenia kosztów samej instalacji, jak i sprawności / i szybkości samego montażu sekcji mid/high bo trochę mnie to przerasta ( przerosło ?? ), dlatego założyłem temat czy w ogóle jest sens robić 3 drogi ze średniakiem w ori miejscu w desce, a tylko malutki tweeter jakim jest mt-23 ładnie wkomponować w słupek. Po dyskusji w tamtym temacie jak i rozmowie z kilkoma osobami z poza tego forum ale z branży moje myśli wróciły z powrotem w stronę klasycznych 2 dróg, z tym że nastawiłem się na morela Supremo ( Generalnie Morel na górze bo zawsze mi sie podobał jego charakter ) , + jakiś woofer w kwocie do 900 zł ( nowy ) co zagra średnicą i będzie fajnie kopał, mając troszkę zejścia i co ważne standardowy rozmiar ( srednica 165/ rozstaw otworów montażowych 144 mm ) ...w między czasie narodziło się pytanie czy jest sens wykładać kolejne pieniądze w dobie kryzysu światowego jak i własnego na dość drogi przetwornik jakim jest Picollo mając już u Siebie Morela Mt-23 nówkę sztukę ... Mam nadzieję że dyskusja w tym temacie pomoże mi podjąć właściwą decyzję co do kierunku rozwoju mojego systemu, bo chciałbym w końcu do wiosny go ukończyć, i nie wracać za pół roku myślami czy aby napewno podjąłem właściwą decyzję ...

 

Co do Woferów, to tak jak wspomniałem, wymagania takie że kosz / otowory montażowe standardowe, ma grać średnicą i kopać.Cena do 900 zł Nowy.

 

Po lekturze tego forum jak i prywatnymi rozmowami mój wybór padł na Focala 165 KR ( 4 ohm bez korektora fazy ), ma standardowe rozmiary, jest w ciągłej sprzedaży, cena nie za wysoka ( 650 zł u Dystrybutora ), Moc 80/160 W także mój wzmak powinien spokojnie sobie z nim poradzić i prawidłowo napędzić ( Orion 8004, 100 W na kanał przy 4 ohm-ach ), chociaż podobno przyzwoicie gra już od 50 dobrych jakościowo Watów, powinien kopać i wyrabiać się na szybkiej muzyce rockowej / "metalowej" no i ładnie zagrać wysoko pociętą średnicą, a więc dobry kompan dla mt-23 jak i Piccolo. Ten temat ma mi także podpowiedzieć na który tweeter zdecydować się biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw które już zostały wymienione w moich postach.

 

Miejsce pod Jego montaż zostało wykonane w ten sposób że woofer skierowany jest na drążek zmiany biegów, woofer w całości wyciągnięty z pod Tapicerki, także aplikacja przygotowana pod 2 jak i 3 drogi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yasica a czemu mając już fizycznie tyle sprzętu w zasięgu ręki po prostu go nie podłączysz posłuchasz i sam ocenisz czy Ci odpowiada takie granie czy nie? Przecież to Tobie ma się podobać jak gra w Twoim samochodzie a nie komukolwiek innemu. Tym bardziej że masz możliwości właściwie każdej możliwej konfiguracji posłuchać mając radio z aktywną zwrotnicą. Powiem szczerze że nie rozumiem problemu do końca biorąc pod uwagę to że nakupowałeś sprzętu po pytaniach wnioskuję ze jeszcze go nie podłączałeś a już chcesz z niego rezygnować... Podłączaj Facet i słuchaj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone 2 różne tematy bo ... tak też łatwiej będzie później komuś nowemu na forum znaleźć istotne informacje ....

Tak, główną myślą tego tematu było pytanie o praktyczne różnice między ww przetwornikami jeżeli chodzi o sposób prezentacji muzyki, rodzaju/sposobie aplikacji jak i ich możliwości/ograniczeń z tym związanych ( a szczególnie mt-23 na tle starszego, większego brata )

 

Dlaczego jest to kolejna koncepcja ?? Ano dlatego że miał być 3-Way, klocki ( przetworniki) nakupowane ( Morel Mt-23, DLS Up2,5i, DLS R6 ) + jeszcze kilka innych przetworników które były na testy, czas leci, a realizacja tego planu z kilku nie koniecznie zależnych ode mnie problemów oddala się w czasie ...

Dochodzi do tego jeszcze chęć dyskretnej instalacji w aucie, oraz obniżenia kosztów samej instalacji, jak i sprawności / i szybkości samego montażu sekcji mid/high bo trochę mnie to przerasta ( przerosło ?? ), dlatego założyłem temat czy w ogóle jest sens robić 3 drogi ze średniakiem w ori miejscu w desce, a tylko malutki tweeter jakim jest mt-23 ładnie wkomponować w słupek. Po dyskusji w tamtym temacie jak i rozmowie z kilkoma osobami z poza tego forum ale z branży moje myśli wróciły z powrotem w stronę klasycznych 2 dróg, z tym że nastawiłem się na morela Supremo ( Generalnie Morel na górze bo zawsze mi sie podobał jego charakter ) , + jakiś woofer w kwocie do 900 zł ( nowy ) co zagra średnicą i będzie fajnie kopał, mając troszkę zejścia i co ważne standardowy rozmiar ( srednica 165/ rozstaw otworów montażowych 144 mm ) ...w między czasie narodziło się pytanie czy jest sens wykładać kolejne pieniądze w dobie kryzysu światowego jak i własnego na dość drogi przetwornik jakim jest Picollo mając już u Siebie Morela Mt-23 nówkę sztukę ... Mam nadzieję że dyskusja w tym temacie pomoże mi podjąć właściwą decyzję co do kierunku rozwoju mojego systemu, bo chciałbym w końcu do wiosny go ukończyć, i nie wracać za pół roku myślami czy aby napewno podjąłem właściwą decyzję ...

 

Co do Woferów, to tak jak wspomniałem, wymagania takie że kosz / otowory montażowe standardowe, ma grać średnicą i kopać.Cena do 900 zł Nowy.

 

Po lekturze tego forum jak i prywatnymi rozmowami mój wybór padł na Focala 165 KR ( 4 ohm bez korektora fazy ), ma standardowe rozmiary, jest w ciągłej sprzedaży, cena nie za wysoka ( 650 zł u Dystrybutora ), Moc 80/160 W także mój wzmak powinien spokojnie sobie z nim poradzić i prawidłowo napędzić ( Orion 8004, 100 W na kanał przy 4 ohm-ach ), chociaż podobno przyzwoicie gra już od 50 dobrych jakościowo Watów, powinien kopać i wyrabiać się na szybkiej muzyce rockowej / "metalowej" no i ładnie zagrać wysoko pociętą średnicą, a więc dobry kompan dla mt-23 jak i Piccolo. Ten temat ma mi także podpowiedzieć na który tweeter zdecydować się biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw które już zostały wymienione w moich postach.

 

Miejsce pod Jego montaż zostało wykonane w ten sposób że woofer skierowany jest na drążek zmiany biegów, woofer w całości wyciągnięty z pod Tapicerki, także aplikacja przygotowana pod 2 jak i 3 drogi ...

 

Z mojej strony tylko jedna uwaga . Forum nawet najdoskonalsze nie jest od rozwiązywania za kogoś wszelkich dylematów.

Ale jedno możesz taktować jako pewnik , jakość samych przetworników jest kluczowa gdy chodzi o finalną jakość systemu.

Nie chce przez to powiedzieć , ze wystarczy zakup dobrych głośników , ale nie mając doświadczenia i nie chcąc sprawy traktować jako wyzwanie ( czytaj poświecić temu bardzo dużo czasu i zaangażowania ) , raczej w inny sposób tego systemu nie zbudujesz .

Dotyczy to zarówno układów 2 jak i 3 way .

 

Wywnioskowałem , że skupiamy się na MT po tym poście, jeśli się mylę przepraszam.

Szymon miał inną Astrę na myśli .

Celowo nie rozwijałem tego kierunku , bo chodziło o przykład aplikacji relatywnie tanich głośników , gdzie uzyskałem bardzo fajny efekt finalny. Zresztą o tym pojeździe wielokrotnie wspominano na forum , ale jedynie poprzez aspekt finansowy ( bo do takiej kategorii był budowany ten pojazd ) , ale raczej mało wiadomo o wkładzie pracy jaki należało poświęcić aby ten efekt uzyskać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczuś, sprawa jest mocno złożona, myślę że czytąjac jeszcze raz posty w tym temacie jak i w moim drugim temacie :

Kopułkowy Średniak z grą w "Szybę " - StrefaCarAudio.pl - Forum Car Audio

zrozumiesz dlaczego tak jest a nie inaczej ( przynajmniej trochę )

 

A czy skoro mam coś u siebie , to jest to gwarantem tego że będzie dobrze to zestrojone, będzie mnie zadowalać. Zamontuje, urobię się, zapłacę za strojenie, a efekt może być średni w porównaniu np z Instalacją którą zbuduję podpierając się wiedzą forumowiczów i ich spostrzeżeniami.

Ja tak rozumiem istotę tego forum ( między innymi ), dręczą mnie pytania, na które do końca nie mam rozwianych wątpliwości więc zakładam temat, starając się go tak kierować żeby dla mnie jak i dla potomnych było jak najwięcej treściwych odpowiedzi. Jak ktoś założy temat z prostym pytaniem to nie wysilając muzgownicy dostaje odpowiedź : FAQ Nazara, jak ktoś założy głębszy temat , to też źle ( na szczęście nie wszyscy tak traktują takie tematy i chwała im za to :) ) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yasica, forum obfituje w użytkowników chcących dorzucić swoje 3 grosze często nic nie wnoszące do rozwiązania problemu. Taki stan rzeczy był od zawsze i tego się nie wypleni. Tematy, w których oczekujemy sensowniejszych wypowiedzi trzeba się nauczyć czytać między wierszami, a dostaniesz zadowalające, albo przynajmniej naprowadzające Cię info.

Co do strojenia, pamiętaj, że szybkie strojenie przez osobę znającą auto "z doskoku" również może się ciągnąć miesiącami jak nie dłużej. Nie neguję tu pracy ludzi się tym zajmujących, chciałbym jedynie zwrócić uwagę na wkład pracy jaką muszą oni w system włożyć. Idąc dalej, im więcej pracy, tym więcej efektów, dlatego zdarzają się instalki na budżetowych elementach zjadające na śniadanie highendowe szybkie wrzuty, kwestia poświęconego czasu i zaangażowania. Ktoś kiedyś fajnie powiedział, chyba Raadek" nie ma złego sprzętu są marni montażyści ;) I tu bym się skupił, zamiast wertować klocki, skupić się na poprawnym dograniu całości. Jeśli masz setup, który na pierwszy rzut ucha odpowiada Ci brzmeniowo, widzisz potencjał w poszczególnych klockach, poświęć temu czas i nakłady i spróbuj postawić coś grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, Panowie, można powiedzieć że większość moich dylematów i pytań została rozwiązana i rozwiana. Wiem jaki mam obrać kierunek, i myślę że to była słuszna myśl a zdania przeczytane między wierszami w tych 2 tematach uświadczyła mnie w prawidłowym postępowaniu, także dziękuje bardzo za wszelkie wpisy.

Oczywiście jeżeli ma ktoś coś jeszcze do dodania, lub bardziej che rozwinąć wątek poświęcony któremuś z tytułowych przetworników to bardzo proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...