facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#41 bury22

bury22

Płetwal !!!

• Użytkownik
  • 4682 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:18

Gdzie takiemu cięciu do systemów budowanych chociażby na wstegach (które również z powodzeniem aplikuje się do 2waya) a jak mi wiadomo większość z nich lubi wysokie, a nawet bardzo wysokie cięcia.

znasz 2 drożną aplikację ze wstęgą która grała dobrze ? Ja słyszałem jedną i nie powiedział bym że grało to dobrze .

Bury nie brnij dalej :)

Dlaczego ?

Miłośnik ANALiz i palonej gumy ;) 

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#42 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:18

Da rade zrobic przyzwoicie grające 2 drogi na tym głośniku.
I woofer wcale nie musi być wysokich lotów.

Mi wyszedł kiedyś podział przy 2,4kHz tylko nie pamietam co to był za woofer.
Juz mi sie nie chce... :(

#43 bury22

bury22

Płetwal !!!

• Użytkownik
  • 4682 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:19

Ćhyba nie analizujesz tego co piszesz :)

Może nie analizujesz tego co czytasz ?

#44 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:20

A wstęga w 2 drogach to raczej tylko w kolumnie ;)
W samochodzie tego nie widzę.

#45 bury22

bury22

Płetwal !!!

• Użytkownik
  • 4682 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:20

Jak będzie możliwość chętnie posłucham . Jak dzieliłeś pasmo TW ?

#46 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:23

5khz/12db jest normalnym cięciem w 3 drogach , ale wolę górną średnicę z dobrego tweetera niż ze średniaka i widziałem / słuchałem systemów 3 drożnych w których tweeter grał cięty przy 3khz/12db i było bardzo dobrze . Nie zawsze tnąc wyżej tweeter gra lepiej .

Ma to swoje plusy i minusy ( tak jak wspominałem, zależy co się chce osiagnąc) - dobra średnica "kosztuje" - kosztuje tym, że albo średniak musi mieć ja dobrą albo tw musi mieć ja dobrą. (Plusami średnicy z TW moze być np. to że jest ona "szybsza" - wszystko zalezy od zaaplikowanych głośników)
Teraz kwestia do czego dążymy, bo wiadomo, że te same dźwieki (w sensie częstotliwosci) z różnych przetworników wybrzmiewają różnie - i chyba o to w tym sporcie chodzi, aby każdy system był indywidualny i miał swój charakter.

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#47 szymon

szymon
  • Użytkownik
  • 1221 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:23

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:09 napisał
toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:53 napisał
Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .
:hyhy: :wink2:

Poczytaj swoje wypociny :) kolejny raz :)

#48 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:34

Wracając do głownego wątku, myślę, że to wartości jak najbardziej możliwe na pasywnej zwrotnicy - aktywka mocno sprzeniewierzała możliwości tego przetowornika.

#49 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:42

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 04 grudzień 2012 - 20:58 napisał
Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:09 napisał

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:53 napisał
Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .
:hyhy: :wink2:
Poczytaj swoje wypociny :) kolejny raz :)

No ja czytam i żadnej przeciwności czy też zaprzeczenia tam nie widzę... :wink:
5 kilo to raczej cięcie pod 3 way( z wahaniem plus minus w zależności od aplikacji i tandemu TW/MID), a już z pewnością wysokie cięcie w 2 drogach, więc o co chodzi?
Bo tak czytam, czytam i nie bardzo kleję do czego pijesz? :)

Chce kolega zrobić na MT-23, to chyba lepiej rzucić propozycję WF, który ładnie pociągnie średnicą w okolice 3 kilo, a nie przepychać się kto co plecie. :wink2:
Tylko pojawia się pytanie skoro MT to "budżetowo" a skoro tak, to i WF z tej półki, a skoro tak to czy taki jest i tani i dobry, gdyż łączenie MT z drogim WF, który temu podoła jest już dziwne, w takim wypadku, lepiej chyba pójść w Piccollaka i jakiś tańszy WF, niż na odwrót. Zamieszałem? No to teraz Szymon możesz mi pocisnąć ,że znowu się spociłem. :rotfl:
Twardym trza być Stefan a nie mientkim. ;-)

#50 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:44

5 kilo to raczej cięcie pod 3 way( z wahaniem plus minus w zależności od aplikacji i tandemu TW/MID), a już z pewnością wysokie cięcie w 2 drogach, więc o co chodzi?

Wysokie cięcie może dla przetworników do 2way które grają z ładna średnicą i umowżliwiają to, natomiast całkowicie normalne dla większości przeciętnych zestawów 2 way fabrycznych typu Hertz, Morel etc. (a nawet tych ze średniej półki), a w takim zestawieniu jako tw cięty "wyżej" mt23 odskakuje jakością i to bardzo znacznie.
Nie rozmawiamy tutaj o przetwornikach które dają nam sposobność niskiego punktu podziału.

#51 batonx

batonx
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:45

Truck vs "Mistrz i Uczeń" - Round 2 :rotfl:

#52 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 21:52

Chce kolega zrobić na MT-23, to chyba lepiej rzucić propozycję WF, który ładnie pociągnie średnicą w okolice 3 kilo, a nie przepychać się kto co plecie. :wink2:
Tylko pojawia się pytanie skoro MT to "budżetowo" a skoro tak, to i WF z tej półki, a skoro tak to czy taki jest i tani i dobry, gdyż łączenie MT z drogim WF, który temu podoła jest już dziwne, w takim wypadku, lepiej chyba pójść w Piccollaka i jakiś tańszy WF, niż na odwrót. Zamieszałem? No to teraz Szymon możesz mi pocisnąć ,że znowu się spociłem. :rotfl:

Może autorowi postu po prostu podoba się gra MT23 (ja ją bardzo lubię) i chciałby postawić poprawny i dobrze grajacy system 2way na omawianym gwizdku. Sam chętnie postawiłbym granie na tym TW, ale z tytułu, że nie chciałem się pakować w 3 drogi w czasie jego posiadania musiałem spasować. Kto wie czy do niego nie wrócę z nową dawką doświadczenia i zapału, bo wspominam go bardzo dobrze.

Po to mamy to forum aby rozważyć taką opcję - takiej aplikacji.

Odnośnie WF - może coś pokroju Colorisa ?

#53 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 22:01

Może autorowi postu po prostu podoba się gra MT23 (ja ją bardzo lubię) i chciałby postawić poprawny i dobrze grajacy system 2way na omawianym gwizdku.

A ja niczego nie neguję, wręcz przeciwnie, przecież napisałem ,że kolega chce na MT, i na tym należy się skupić jaki WF umożliwi dość wysokie zagranie średnicą, aby ten TW jak sami stwierdziliście, pociąć wysoko z WF, gdyż słabo sobie radzi, cięty niżej i gra znacznie lepiej wyżej cięty.
Natomiast zrobiła się debata na ileś tam postów jakie to jest wysokie a jakie niskie cięcie... Głupie dywagacje, wiadomo ,że wszystko zależy od przetwornika. Piccollak zagra i na 2 czy 1,5 kilo na upartego, gdzie 70% TW puści tylko ładnego dymka... Ale... My rozmawiamy o MT23, i chętnie przeczytam jaki w miarę rozsądny cenowo WF jest w stanie pójść wysoko w 2 drogach.
Bo propozycja czy też wspominanie o LS155, jest zgoła dziwne, skoro ma zagrać i fajnie i rozsądnie budżetowo.

#54 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12628 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 22:10

Odnośnie WF - może coś pokroju Colorisa ?

Bardziej tu widzę MP5.16.O wiele bardziej pasuje mi ten woofer od droższego brata.Gra równiej i nie ma problemu z basem średnim.Jak to się razem zgra nie ma pojęcia,nigdy nie łączyłem tak różnych głośników.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

#55 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 22:14

Bardziej tu widzę MP5.16.O wiele bardziej pasuje mi ten woofer od droższego brata.Gra równiej i nie ma problemu z basem średnim.Jak to się razem zgra nie ma pojęcia,nigdy nie łączyłem tak różnych głośników.

Może wyjść ciekawie, z innych rozwiązań, może coś ze stajni helixa - graja dość naturalnie i z mt23 powinno tworzyć niezły duet i zgrać się profilem. Dostępne są też przetworniki z dobrą średnicą :)

#56 szymon

szymon
  • Użytkownik
  • 1221 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 22:14

to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach

:) Chyba, że to jakiś język północny :)

#57 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4654 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:41

Natomiast zrobiła się debata na ileś tam postów jakie to jest wysokie a jakie niskie cięcie... Głupie dywagacje, wiadomo ,że wszystko zależy od przetwornika. Piccollak zagra i na 2 czy 1,5 kilo na upartego, gdzie 70% TW puści tylko ładnego dymka... Ale... My rozmawiamy o MT23, i chętnie przeczytam jaki w miarę rozsądny cenowo WF jest w stanie pójść wysoko w 2 drogach.
Bo propozycja czy też wspominanie o LS155, jest zgoła dziwne, skoro ma zagrać i fajnie i rozsądnie budżetowo.

Od samego początku dyskusja dotyczy porównania
Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo

Gdy mowa o Astrze to tam przetwornik Supremo był używany wraz z SS 155 .
Nie wiem gdzie tu mowa o nieporozumieniu ?
Skąd tez wniosek , ze coś ma być systemem budżetowym , chyba ze taka moda już na trwale zagościła na forum :) .

PS . założyciel wątku tez powinien się dogłębnie zastanowić , bo to już kolejna koncepcja w przeciągu kilku dni , począwszy od zaawansowanego systemu 3 way , teraz 2 way , a następnie czy oby na pewno przetwornik za 2200 gra lepiej od takiego za 800 :wink: .
Byle do przodu

#58 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:53

Jak ktos potrzebuje efekciarstwa to mp będzie dobry.

No to o dobrej Astrze pisałem :)
Teraz już o audi.

#59 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 23:59

Panowie,Cieszę się ogromnie że wątek fajnie się rozwinął a szczególnie z tego że wypowiadają się w nim osoby które na pewno mają więcej doświadczenia ode mnie... mam nadzieję że także początkujący adepci Car Audio znajdą w tym temacie ciekawe informacje w przyszłości, nie chciał bym żeby skończyło się jakimiś prywatnymi wywodami, żalami etc...
Truck, Aeron, po części zgadzam się z Wami, tzn najbardziej czujecie o co mi chodziło zakładając ten temat...
Nakamichi, pozwól że rozwinę swoją myśl przewodnią co do tego tematu jak i innego z "systemem 3-way z średniakiem w szybę " ... jutro rano kiedy będę w pracy :),
Te 2 tematy biorą się własnie z tych dogłębnych zastanowień, a im głębiej schodzę, tym światełko oświecenia wpadające przez otwór wejściowy robi się coraz słabsze ;)
Z roku na rok coraz większy HiEnd za coraz mniejsze dziengi :)

#60 truck

truck
  • Użytkownik
  • 6611 postów

Napisano 05 grudzień 2012 - 08:16

Gdy mowa o Astrze to tam przetwornik Supremo był używany wraz z SS 155 .
Nie wiem gdzie tu mowa o nieporozumieniu ?
Skąd tez wniosek , ze coś ma być systemem budżetowym , chyba ze taka moda już na trwale zagościła na forum :) .

Wywnioskowałem , że skupiamy się na MT po tym poście, jeśli się mylę przepraszam.

Dobra, Supremo to klasa wyższa i nie na miejscu jest próba podciągnięcia Mt-23 do poziomu Supremo, bo chodź by stawać na głowie to nigdy się nie uda, to po części wiedziałem już dawno , dzisiejsze wpisy utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Można powiedzieć że wątek Supremo w Tym temacie można zamknąć.

a następnie czy oby na pewno przetwornik za 2200 gra lepiej od takiego za 800 :wink: .

Ba znam i takie kosztujące po 4000 tys, które nie koniecznie muszą grać czy leżeć słuchaczowi, ale i poznałem ostatnio taki za Pincet za parę nowych, który potrafi narobić takiego pięknego bałaganu detalem w aucie, że aż miło się słucha... :wink:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych