Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .

 

Dobrze , ze pomorze dzieli dystans pow 500 km i to bez stromych zboczy

Dla niektórych dystans nie do pokonania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych dystans nie do pokonania :D

Pokonuję większe kilka razy w roku , tylko musi temu towarzyszyć istotna potrzeba lub zachęta :)

 

grał cięty ok 5khz chyba 2 rzędem

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

 

 

Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .

:hyhy::wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

 

Mt23 jest naprawdę fajnym głośnikiem , tylko pracy w 2 drogach masz dużo bo trzeba bardziej zadbać o woofer i jego aplikację ( ukierunkowanie i dobór) .

 

Napisz teżo którym Supremo mówimy , małym czy dużym bo to też 2 różne głośniki !

A wg mnie wcale nie tak wysoko, odpowiedni woofer i robisz bardzo przyzwoity system który gra liniowo w całym paśmie, ze sceną umiejscowioną na desce.

Wiadomo, że da się niżej, natomiast rozmawiamy tutaj o konkretnym przetworniku i realnych możliwościach jego aplikacji w 2 drogach bez zbędnego kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik aeron dnia 04 grudzień 2012 - 19:59 napisał

grał cięty ok 5khz chyba 2 rzędem

 

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:09 napisał

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

 

 

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:53 napisał

Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .

:hyhy::wink2:

Byle do przodu

:rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie wcale nie tak wysoko, odpowiedni woofer i robisz bardzo przyzwoity system który gra liniowo w całym paśmie, ze sceną umiejscowioną na desce.

Jak dla mnie robienie 2 dróg na tym głośniku mija się z celem ( zbyt duże ograniczenia) , a chętnie posłucham auta w którym tak wysoko cięty zestaw zagra szczegółowo na średnicy i wysoko .

Wiadomo, że da się niżej, natomiast rozmawiamy tutaj o konkretnym przetworniku i realnych możliwościach jego aplikacji w 2 drogach bez zbędnego kombinowania.

Zawsze da się niżej , możliwości aplikacji tego głośnika w 2 drogach są mocno ograniczone .

 

:rotfl:

Rozwiniesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dyskutujemy tutaj o tym, czy aplikacja jest ograniczona - rozmawiamy o tym czy dana aplikacja jest możliwa i skuteczna.

Środowisko mt23 w 2wayu jest mocno i to bardzo mocno ograniczone, ale na pewno nie niemożliwe i moze to zagrać to na bardzo wysokim poziomie wg mnie - trzeba tylko wiedzieć co z czym się je i jak to przyrządzić.

Zbaczając z tematu - wg Twoich teorii , cięcie 5khz/12db oct jest dla systemu 3 way jest wysokie ? Dziwna sprawa - dla mnie to normalne/niskie cięcie - nie po to człowiek buduje 3 waya, aby nie odciążyć TW, uwolnić z niego więcej powietrza, dać grać mu swobodnie (wszystko też jest kwestią co się chce osiągnąć).

Gdzie takiemu cięciu do systemów budowanych chociażby na wstegach (które również z powodzeniem aplikuje się do 2waya) a jak mi wiadomo większość z nich lubi wysokie, a nawet bardzo wysokie cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu - wg Twoich teorii , cięcie 5khz/12db oct jest dla systemu 3 way jest wysokie ? Dziwna sprawa - dla mnie to normalne/niskie cięcie - nie po to człowiek buduje 3 waya, aby nie odciążyć TW, uwolnić z niego więcej powietrza, dać grać mu swobodnie.

5khz/12db jest normalnym cięciem w 3 drogach , ale wolę górną średnicę z dobrego tweetera niż ze średniaka i widziałem / słuchałem systemów 3 drożnych w których tweeter grał cięty przy 3khz/12db i było bardzo dobrze . Nie zawsze tnąc wyżej tweeter gra lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takiemu cięciu do systemów budowanych chociażby na wstegach (które również z powodzeniem aplikuje się do 2waya) a jak mi wiadomo większość z nich lubi wysokie, a nawet bardzo wysokie cięcia.

znasz 2 drożną aplikację ze wstęgą która grała dobrze ? Ja słyszałem jedną i nie powiedział bym że grało to dobrze .

Bury nie brnij dalej :)

Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade zrobic przyzwoicie grające 2 drogi na tym głośniku.

I woofer wcale nie musi być wysokich lotów.

 

Mi wyszedł kiedyś podział przy 2,4kHz tylko nie pamietam co to był za woofer.

Jak będzie możliwość chętnie posłucham . Jak dzieliłeś pasmo TW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5khz/12db jest normalnym cięciem w 3 drogach , ale wolę górną średnicę z dobrego tweetera niż ze średniaka i widziałem / słuchałem systemów 3 drożnych w których tweeter grał cięty przy 3khz/12db i było bardzo dobrze . Nie zawsze tnąc wyżej tweeter gra lepiej .

 

Ma to swoje plusy i minusy ( tak jak wspominałem, zależy co się chce osiagnąc) - dobra średnica "kosztuje" - kosztuje tym, że albo średniak musi mieć ja dobrą albo tw musi mieć ja dobrą. (Plusami średnicy z TW moze być np. to że jest ona "szybsza" - wszystko zalezy od zaaplikowanych głośników)

Teraz kwestia do czego dążymy, bo wiadomo, że te same dźwieki (w sensie częstotliwosci) z różnych przetworników wybrzmiewają różnie - i chyba o to w tym sporcie chodzi, aby każdy system był indywidualny i miał swój charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:09 napisał

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

 

 

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:53 napisał

Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .

:hyhy::wink2:

Poczytaj swoje wypociny :) kolejny raz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade zrobic przyzwoicie grające 2 drogi na tym głośniku.

I woofer wcale nie musi być wysokich lotów.

 

Mi wyszedł kiedyś podział przy 2,4kHz tylko nie pamietam co to był za woofer.

 

Wracając do głownego wątku, myślę, że to wartości jak najbardziej możliwe na pasywnej zwrotnicy - aktywka mocno sprzeniewierzała możliwości tego przetowornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik nakamichi dnia 04 grudzień 2012 - 20:58 napisał

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:09 napisał

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

 

 

Wyświetl postUżytkownik bury22 dnia 04 grudzień 2012 - 20:53 napisał

Nie o to mi Łukasz chodziło , ale CIęcie 5khz przy 12db/oct to bardzo wysoko jak na 2 drogi , dużo częściej widuje takie cięci w 3 drogach .

:hyhy::wink2:

Poczytaj swoje wypociny :) kolejny raz :)

 

No ja czytam i żadnej przeciwności czy też zaprzeczenia tam nie widzę... :wink:

5 kilo to raczej cięcie pod 3 way( z wahaniem plus minus w zależności od aplikacji i tandemu TW/MID), a już z pewnością wysokie cięcie w 2 drogach, więc o co chodzi?

Bo tak czytam, czytam i nie bardzo kleję do czego pijesz? :)

 

Chce kolega zrobić na MT-23, to chyba lepiej rzucić propozycję WF, który ładnie pociągnie średnicą w okolice 3 kilo, a nie przepychać się kto co plecie. :wink2:

Tylko pojawia się pytanie skoro MT to "budżetowo" a skoro tak, to i WF z tej półki, a skoro tak to czy taki jest i tani i dobry, gdyż łączenie MT z drogim WF, który temu podoła jest już dziwne, w takim wypadku, lepiej chyba pójść w Piccollaka i jakiś tańszy WF, niż na odwrót. Zamieszałem? No to teraz Szymon możesz mi pocisnąć ,że znowu się spociłem. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja czytam i żadnej przeciwności czy też zaprzeczenia tam nie widzę... :wink:

5 kilo to raczej cięcie pod 3 way( z wahaniem plus minus w zależności od aplikacji i tandemu TW/MID), a już z pewnością wysokie cięcie w 2 drogach, więc o co chodzi?

Bo tak czytam, czytam i nie bardzo kleję do czego pijesz? :)

 

Wysokie cięcie może dla przetworników do 2way które grają z ładna średnicą i umowżliwiają to, natomiast całkowicie normalne dla większości przeciętnych zestawów 2 way fabrycznych typu Hertz, Morel etc. (a nawet tych ze średniej półki), a w takim zestawieniu jako tw cięty "wyżej" mt23 odskakuje jakością i to bardzo znacznie.

Nie rozmawiamy tutaj o przetwornikach które dają nam sposobność niskiego punktu podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...