Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Jaki sposób szukacie najlepszego ukierunkowania tytułowych głśników??

Czy np Kondek 4,7 uF jako prosty filtr i szukanie najlepszego kierunku jest to dobry sposób ??

 

Tak wygląda charka mt-23 zdjęta wkładką WM-61 podpięta pod integrę lapka, program Spectra plus, 1/9 oktawy, pomiar mikrofonem na wprost głośnika, z odległości około 20 cm poprzez własnie konda 4,7 uF ( a dokładnie to jego pojemność zmierzona to 4,4 uF )

 

post-4911-0-51050400-1356095488_thumb.jpg

 

W/g Was realnie wygląda to pasmo przenoszenia ??

 

w jaki sposób mieliście ustawione ww twetery tak że grało to dla Was najprzyjemniej ( na twarz, czy jednak raczej bardziej do środka ) , wiem, wiem, akustyka , preferncje itd, no ale myślę że każdy kto miał te twetery doszedł do jakichś tam wniosków ..

 

Ciągnę temat, bo chcąc oddać auto z systemem na strojenie trzeba mieć już zamontowane przetworniki, a nawet najlepszy stroiciel mało zdziała jak aplikacja będzie nie odpowiednia / nie wykorzystująca maksymalnie charakter przenoszenia danych głośników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle sam konkret :rotfl:

 

Sam stoję przed podobnym problemem, tylko moje głośniki nie należą do malutkich i leciutkich... Dlatego też chciałbym wiedzieć na ile miarodajne jest ustawianie tweeterów obciętych samym kondem 4,7uF, przed zabiegiem strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Mateusz, to jest to co Ci mówiłem jak się spotkaliśmy : zadasz z pozoru banalne pytanie opiszesz dokładnie, to same konkretne odpowiedzi, wyczerpujące dogłębnie temat, hehe. Teoretycznie Wiesz jak u mnie to jest rozwiązane takie strojenie, sam słuchałeś Wavecorów za smieszne pieniądze z wooferem NoName w drzwiach i... sam słyszałeś i wydałeś opinię ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi-sound, nie wiem jakie masz tweetery, ale ja swoje dość ciężkie D2904 jakoś ustawiałem jak chciałem, a nie jak mi się wydawało.

No ale bez przesady, te małe morelki to trzymają się na 3 drutach z cyny 2mm złapanych z kleju na gorąco.

yasica, jeśli stroiciel miałby Ci to stroić, to czemu przy okazji nie dasz mu do zrobienia słupków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo podnosi to znacząco koszt w porównaniu z własnoręcznie wykonaną robotą. Poza tym miałem już kiedyś robione w ten sposób słupki, zapłaciłem jak dla mnie kupę kasy,a szczerze nie byłem zadowolony, ani z kątów( charakteru grania ) , ani z jakości zrobienia. Uważam że aby prawidło ( optymalnie pod własne uszy ) ustawić kąty trzeba poświęcić o wiele więcej czasu niż na samo potem strojenie, dlatego zadałem to pytanie żeby skrócić sobie czas, bo mam go coraz mniej na zabawę w siedzenie w aucie i ustawianie kątów, tak naprawdę to może się to odbyć tylko w 1 weekend w miesiącu,... , czasem mam dla Siebie 2 wekendy ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedstawiałbym. Co byłoby, gdyby ktoś tu powiedział Ci, że w jakimś tam stopniu będzie miało to wpływ? Wstaw, ten kondek, zrób jednego wieczora mocowania, z grubsza ustaw. Następnego dnia poświęć ze 2 godzinki albo i lepiej na słuchanie/ustawianie, a następnie superglue, wykałaczki/szaszłyki i usztywnij konstrukcję.

 

Zdjęcie jakieś baaardzo archiwalne, ale widać o co chodzi:

Photo_38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to robić pod blokiem przy minus 13 stopniach po godzinie 20 przy lampce z podsufitki ;)

Zależy mi na dyskusji, teoretycznych rozważaniach które potwierdzą moje przypuszczenia, nie na radach jak przymocować głośnik do słupka aby można potem było ulepić mega bułę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to robić pod blokiem przy minus 13 stopniach po godzinie 20 przy lampce z podsufitki ;)

a jak ktoś ci powie jakie kąty to nie będzie ciężko ustawić tego pod blokiem ?

jak nie pod blokiem to podjedź pod las ...

jak nie przy -13 to jest taki magiczny wynalazek w aucie jak nagrzewnica ...

jak nie przy jednej lampce to podłącz dodatkową ...

 

problemy jak w przedszkolu

 

moje zabudowy pod średniaka powstawały o 3 rano na stacji bp - co więcej używane były trzy magiczne narzędzia zapalniczka, klej, patyczki od kawy z bp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jakieś baaardzo archiwalne, ale widać o co chodzi:

 

Ja miałem kompleks jeżdząc z TW ociekajacymi klejem na gorąco(zawiniętymi w taśmę dla ochrony) , ale tu dopiero był pająk... Tarantula w rzeczy samej... :D

 

Ciężko to robić pod blokiem przy minus 13 stopniach po godzinie 20 przy lampce z podsufitki ;)

 

To zapraszam do mnie halę ciepłą i oświetloną zawsze udostępnię tzn... jakoś do wiosny bo do tej pory będę miał prąd płacony w ryczałcie 70 zł mieś... (100KW mi policzyli na oświetlenie)

Koszt ogrzania hali realnie 175 zł na dobę( nagrzewnica 10KW chodzi na okrętkę w mrozy 24 h).... Więc jak wejdzie licznik, to już lipton w następną zimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty Marcinie ( Marcinie ze Śląska :) ) przeciwko mnie ??

 

Chciałem luźno podyskutować odnośnie najlepszego ustawienia tych przetworników, ale jak zwykle temat schodzi na bocznicę ...

Truck z chęcią bym skorzystał ,ale 600 km to trochę dużo ;)

 

Korzystając z okazji Życzę Wam i Waszym Bliskim Wszystkie Najlepszego na Święta, Zdrowia i Pogody ducha.

 

Moderatora proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...