Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy Mt-23 to rzeczywiście tylko " niedorozwinięty " brat Piccolo jak to ktoś określił kiedyś na forum "Audiocaru", czy jednak spokojnie da radę w 2 drogach w połączeniu z wooferem "grającym średnicą ( mam na myśli woofery pokroju MP5.16, MP7.16, Focal 165 KR, U-dimension PRO-XM 6, etc ??

 

Jak nisko można by zjechać z podziałem u niego i czy da radę 1- rzędem ??

Czy Prawie 3 - krotna różnica w cenie ( zerkając na aktualne ceny detaliczne : 850 zł vs 2200 zł ) przekłada się na 3- krotną różnicę w dźwięku i jeżeli robić system 2 Way na lata ( wiem, wiem ;) ) to szkoda zabawy w pół środki ?? ;)

Proszę o wypowiedź osób które ćwiczyły je, może ktoś je dokładnie mierzył ?? Generalnie jakoś mało informacji/opisów instalacji z tym tweterem w 2 drogach, mimo że papierowo powinien świetnie sobie radzić z niskim podziałem (w miarę niski FS - 950 Hz, płaska charka na papierze, niestety nie dokopałem się nigdzie w necie do wykresu impedancji)

 

Manual do Mt-23 :

http://old.morelhifi...2-MT22-MT23.pdf

 

Manual do Supremo ( nie Picollo, ale myślę że można przyjąć że są podobne "charki" ) :

http://old.morelhifi...supremo_con.pdf

 

A tu znalazłem ciekawy projekt zwrotnicy do Systemu Supremo :

http://www.audiogroupforum.com/csforum/showthread.php?t=62156

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 różne głośniki - mt23 pokazuje klasę we 3 wayu - męczyłem go długo w zestawieniu z dotechem (2 drogi) i szczerze mowiac nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującej srednicy (jak juz była to "brzydka") - piccolo to zupełnie inny tw, inny profil grania - bardziej szczegółowy, sporo srednicy z naprawde dużym potencjałem w 2 drogach.

 

Mt23 jak za nisko utniesz to zaczyna piaszczyć i traci swoją magię :(

 

Inna kwestia to to, że mi profil mt23 bardzo sie podoba, natomiast piccolo nie siada mi do konca, taki lekko za analityczny jest, chociaż tez ma swoje plusy - gra naprawde dużo tła i super buduje scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Prawie 3 - krotna różnica w cenie ( zerkając na aktualne ceny detaliczne : 850 zł vs 2200 zł ) przekłada się na 3- krotną różnicę w dźwięku i jeżeli robić system 2 Way na lata ( wiem, wiem ;) ) to szkoda zabawy w pół środki ?? ;)

Chyba zbyt schematycznie traktujesz zagadnienie. Od pewnego progu jakośc nie przyrasta liniowo do wydatkowanej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego progu jakośc nie przyrasta liniowo do wydatkowanej kwoty.

 

Miałem to samo napisać bo to przykuło moją największą "uwagę"

 

Miałem mt a teraz mam Piccolo i z pewnością nie powróciłbym do mt mimo że dałom blisko 3x więcej. Inna budowa głosnika, inna klasa i inna gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tą 3 - krotną różnicą i schematycznym podejściem macie rację, wiadomo, kupno z rabatami, ewentualnie możliwość wejścia w ww. głośniki jako używane ( około 400/500 vs 800/1200 zł ) zmniejsza tę różnicę ale ciągle dość znaczną ... , czasem ktoś może mieć problem z " dozbieraniem " do droższego lub z różnych powodów nie chce więcej inwestować, co wtedy ?? Nie da sie mt-23 słuchać w 2 drogach ?? bo takie można odnieść wrażenie po niektórych wpisach/instalacjach na tym forum, na audiocarze czy na tuningforum ;)

 

PS. Zestaw Focala K2p w starszej czy nowszej wersji, większość chwali woofer, co i równie duża grupa osób psioczy na tweeter z tego zestawu proponując wymianę na jakiś inny / z innej stajni .

Czy taki Mt-23 będzie gorszy od np TN-5x ?? bo równie dobrze można by powiedzieć że TN-5x to też tylko do 3 dróg, a jednak sprzedawany jest jako set 2-Way ( zresztą Mt-23 tez tylko już nie pamiętam z którym wooferem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tą 3 - krotną różnicą i schematycznym podejściem macie rację, wiadomo, kupno z rabatami, ewentualnie możliwość wejścia w ww. głośniki jako używane ( około 400/500 vs 800/1200 zł ) zmniejsza tę różnicę ale ciągle dość znaczną ... , czasem ktoś może mieć problem z " dozbieraniem " do droższego lub z różnych powodów nie chce więcej inwestować, co wtedy ?? Nie da sie mt-23 słuchać w 2 drogach ?? bo takie można odnieść wrażenie po niektórych wpisach/instalacjach na tym forum, na audiocarze czy na tuningforum ;)

Chyba dalej nie kumasz , w kolumnie za 10tys i za 2 tys usłyszysz dokładnie tyle samo muzyków , ale już nie usłyszysz tak samo co każdy z nich gra . Słuchać można , otwartym pozostaje jednak kwestia JAK ?

Dlatego nie ma prostego przełożenia , w obiektywnych kryteriach liniowego przyrostu jakości do kwoty . Ta przy wydatkowanych kwotach razy np x 3 rośnie o kilka- kilkanaście procent . Ale ten właśnie przyrost , te "smaczki ", ekspresja, szczególiki i klimaciki, stanowią istotę systemów wyższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Supremo to klasa wyższa i nie na miejscu jest próba podciągnięcia Mt-23 do poziomu Supremo, bo chodź by stawać na głowie to nigdy się nie uda, to po części wiedziałem już dawno , dzisiejsze wpisy utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Można powiedzieć że wątek Supremo w Tym temacie można zamknąć.

 

A Mt-23 jako klasa średnia w 2 drogach ?? Raadek napisał że nie lubi niskiego cięcia, bo góra cierpi, ile to jest nisko ?? 4, 3, 2,5 khz ??

Pytam o mt-23 w takim kontekście, bo często widzę wpisy że np. ostry tweeter, góra się nie podoba, chciałby ktoś mieć Morelowe brzmienie ( górę ) a nie stać go odrazu na Supremo, i co wtedy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i od mozliwości woofera z którym ma współpracowac

 

Panowie, czy Mt-23 to rzeczywiście tylko " niedorozwinięty " brat Piccolo jak to ktoś określił kiedyś na forum "Audiocaru", czy jednak spokojnie da radę w 2 drogach w połączeniu z wooferem "grającym średnicą ( mam na myśli woofery pokroju MP5.16, MP7.16, Focal 165 KR, U-dimension PRO-XM 6, etc ??

 

Takie było / jest / może będzie podstawowe założenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Mt-23 to rzeczywiście tylko " niedorozwinięty " brat Piccolo jak to ktoś określił kiedyś na forum "Audiocaru", czy jednak spokojnie da radę w 2 drogach w połączeniu z wooferem "grającym średnicą ( mam na myśli woofery pokroju MP5.16, MP7.16, Focal 165 KR, U-dimension PRO-XM 6, etc ??

 

Takie było / jest / może będzie podstawowe założenie ;)

Tamten woofer napewno nie był tego pokroju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno się da - ale wymaga sporo pracy przy aplikacji, dograniu, specyficznego doboru midwoofera.

Jeżeli masz wiedzę, czas i trochę więcej zaparcia i nie zniechęcasz sie zbyt szybko to osiągalne.

Na aktywce z pionka p88rs u mnie znośnie grał cięty ok 5khz chyba 2 rzędem z tego co pamiętam a pasywka bardzo mu służyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grał cięty ok 5khz chyba 2 rzędem z tego co pamiętam a pasywka bardzo mu służyła.

Cytuj selektywnie

Odpowiedz

Cytuj

 

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

 

Mt23 jest naprawdę fajnym głośnikiem , tylko pracy w 2 drogach masz dużo bo trzeba bardziej zadbać o woofer i jego aplikację ( ukierunkowanie i dobór) .

 

Napisz teżo którym Supremo mówimy , małym czy dużym bo to też 2 różne głośniki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy / mówmy o małym Supremo ( picollo ) bo tylko on jest w ciągłej sprzedaży jako nowy ( dużego chyba już nie produkują )

Zakładamym że miejsce montażowe woofera ( panel ) ukierunkowany tak, że centrum woofera skierowane na drążek zmiany biegów,.

 

Oj to podpytaj Nakamichi on zna tą aplikacje lepiej :P

 

No to czekamy na małe co nieco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...