facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
265 odpowiedzi w tym temacie

#1 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 17:42

Panowie, czy Mt-23 to rzeczywiście tylko " niedorozwinięty " brat Piccolo jak to ktoś określił kiedyś na forum "Audiocaru", czy jednak spokojnie da radę w 2 drogach w połączeniu z wooferem "grającym średnicą ( mam na myśli woofery pokroju MP5.16, MP7.16, Focal 165 KR, U-dimension PRO-XM 6, etc ??

Jak nisko można by zjechać z podziałem u niego i czy da radę 1- rzędem ??
Czy Prawie 3 - krotna różnica w cenie ( zerkając na aktualne ceny detaliczne : 850 zł vs 2200 zł ) przekłada się na 3- krotną różnicę w dźwięku i jeżeli robić system 2 Way na lata ( wiem, wiem ;) ) to szkoda zabawy w pół środki ?? ;)
Proszę o wypowiedź osób które ćwiczyły je, może ktoś je dokładnie mierzył ?? Generalnie jakoś mało informacji/opisów instalacji z tym tweterem w 2 drogach, mimo że papierowo powinien świetnie sobie radzić z niskim podziałem (w miarę niski FS - 950 Hz, płaska charka na papierze, niestety nie dokopałem się nigdzie w necie do wykresu impedancji)

Manual do Mt-23 :
http://old.morelhifi...2-MT22-MT23.pdf

Manual do Supremo ( nie Picollo, ale myślę że można przyjąć że są podobne "charki" ) :
http://old.morelhifi...supremo_con.pdf

A tu znalazłem ciekawy projekt zwrotnicy do Systemu Supremo :
http://www.audiogrou...ead.php?t=62156
Z roku na rok coraz większy HiEnd za coraz mniejsze dziengi :)

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:13

2 różne głośniki - mt23 pokazuje klasę we 3 wayu - męczyłem go długo w zestawieniu z dotechem (2 drogi) i szczerze mowiac nie udało mi się uzyskać satysfakcjonującej srednicy (jak juz była to "brzydka") - piccolo to zupełnie inny tw, inny profil grania - bardziej szczegółowy, sporo srednicy z naprawde dużym potencjałem w 2 drogach.

Mt23 jak za nisko utniesz to zaczyna piaszczyć i traci swoją magię :(

Inna kwestia to to, że mi profil mt23 bardzo sie podoba, natomiast piccolo nie siada mi do konca, taki lekko za analityczny jest, chociaż tez ma swoje plusy - gra naprawde dużo tła i super buduje scenę.

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#3 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12628 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:16

Mt23 jak za nisko utniesz to zaczyna piaszczyć i traci swoją magię

Dokładnie, głośnik nie lubi niskiego cięcia bo przy tym góra cierpi.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

#4 Dj Darecki

Dj Darecki
  • Użytkownik
  • 397 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:51

Dokładnie, głośnik nie lubi niskiego cięcia bo przy tym góra cierpi.

Ile to jest nisko ?
Morele , gienki , dlsy i brak ładu :)

#5 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:53

Ile to jest nisko ?

Dokładnie, o to samo miałem zapytać :)

#6 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4654 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:56

Czy Prawie 3 - krotna różnica w cenie ( zerkając na aktualne ceny detaliczne : 850 zł vs 2200 zł ) przekłada się na 3- krotną różnicę w dźwięku i jeżeli robić system 2 Way na lata ( wiem, wiem ;) ) to szkoda zabawy w pół środki ?? ;)

Chyba zbyt schematycznie traktujesz zagadnienie. Od pewnego progu jakośc nie przyrasta liniowo do wydatkowanej kwoty.
Byle do przodu

#7 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2574 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 18:59

Od pewnego progu jakośc nie przyrasta liniowo do wydatkowanej kwoty.

Miałem to samo napisać bo to przykuło moją największą "uwagę"

Miałem mt a teraz mam Piccolo i z pewnością nie powróciłbym do mt mimo że dałom blisko 3x więcej. Inna budowa głosnika, inna klasa i inna gra

#8 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:06

Ok, z tą 3 - krotną różnicą i schematycznym podejściem macie rację, wiadomo, kupno z rabatami, ewentualnie możliwość wejścia w ww. głośniki jako używane ( około 400/500 vs 800/1200 zł ) zmniejsza tę różnicę ale ciągle dość znaczną ... , czasem ktoś może mieć problem z " dozbieraniem " do droższego lub z różnych powodów nie chce więcej inwestować, co wtedy ?? Nie da sie mt-23 słuchać w 2 drogach ?? bo takie można odnieść wrażenie po niektórych wpisach/instalacjach na tym forum, na audiocarze czy na tuningforum ;)

PS. Zestaw Focala K2p w starszej czy nowszej wersji, większość chwali woofer, co i równie duża grupa osób psioczy na tweeter z tego zestawu proponując wymianę na jakiś inny / z innej stajni .
Czy taki Mt-23 będzie gorszy od np TN-5x ?? bo równie dobrze można by powiedzieć że TN-5x to też tylko do 3 dróg, a jednak sprzedawany jest jako set 2-Way ( zresztą Mt-23 tez tylko już nie pamiętam z którym wooferem )

#9 Cober

Cober

Stereo Typ

• Użytkownik
  • 2574 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:13

Nie da sie mt-23 słuchać w 2 drogach ??

Da sie ale skoro ktos juz porównuje mt do supremo...

#10 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4654 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:13

Ok, z tą 3 - krotną różnicą i schematycznym podejściem macie rację, wiadomo, kupno z rabatami, ewentualnie możliwość wejścia w ww. głośniki jako używane ( około 400/500 vs 800/1200 zł ) zmniejsza tę różnicę ale ciągle dość znaczną ... , czasem ktoś może mieć problem z " dozbieraniem " do droższego lub z różnych powodów nie chce więcej inwestować, co wtedy ?? Nie da sie mt-23 słuchać w 2 drogach ?? bo takie można odnieść wrażenie po niektórych wpisach/instalacjach na tym forum, na audiocarze czy na tuningforum ;)

Chyba dalej nie kumasz , w kolumnie za 10tys i za 2 tys usłyszysz dokładnie tyle samo muzyków , ale już nie usłyszysz tak samo co każdy z nich gra . Słuchać można , otwartym pozostaje jednak kwestia JAK ?
Dlatego nie ma prostego przełożenia , w obiektywnych kryteriach liniowego przyrostu jakości do kwoty . Ta przy wydatkowanych kwotach razy np x 3 rośnie o kilka- kilkanaście procent . Ale ten właśnie przyrost , te "smaczki ", ekspresja, szczególiki i klimaciki, stanowią istotę systemów wyższej klasy.
Byle do przodu

#11 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:38

Dobra, Supremo to klasa wyższa i nie na miejscu jest próba podciągnięcia Mt-23 do poziomu Supremo, bo chodź by stawać na głowie to nigdy się nie uda, to po części wiedziałem już dawno , dzisiejsze wpisy utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Można powiedzieć że wątek Supremo w Tym temacie można zamknąć.

A Mt-23 jako klasa średnia w 2 drogach ?? Raadek napisał że nie lubi niskiego cięcia, bo góra cierpi, ile to jest nisko ?? 4, 3, 2,5 khz ??
Pytam o mt-23 w takim kontekście, bo często widzę wpisy że np. ostry tweeter, góra się nie podoba, chciałby ktoś mieć Morelowe brzmienie ( górę ) a nie stać go odrazu na Supremo, i co wtedy ??

#12 szymon

szymon
  • Użytkownik
  • 1221 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:42

2,5 khz ??

Napewno to punkt cięcia? Może podziału?

#13 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:46

Napewno to punkt cięcia? Może podziału?

Dlatego Pytam :)

#14 szymon

szymon
  • Użytkownik
  • 1221 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:50

Wszystko zalezy od aplikacji, "prawidłowości" fazowej i od mozliwości woofera z którym ma współpracowac :). A pamietam nawet taką "kolorową" Astrę gdzie w 2 drogach zapie...... to jak głupie

#15 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:55

... i od mozliwości woofera z którym ma współpracowac

Panowie, czy Mt-23 to rzeczywiście tylko " niedorozwinięty " brat Piccolo jak to ktoś określił kiedyś na forum "Audiocaru", czy jednak spokojnie da radę w 2 drogach w połączeniu z wooferem "grającym średnicą ( mam na myśli woofery pokroju MP5.16, MP7.16, Focal 165 KR, U-dimension PRO-XM 6, etc ??

Takie było / jest / może będzie podstawowe założenie ;)

#16 szymon

szymon
  • Użytkownik
  • 1221 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:59

Takie było / jest / może będzie podstawowe założenie ;)

Tamten woofer napewno nie był tego pokroju

#17 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 19:59

na pewno się da - ale wymaga sporo pracy przy aplikacji, dograniu, specyficznego doboru midwoofera.
Jeżeli masz wiedzę, czas i trochę więcej zaparcia i nie zniechęcasz sie zbyt szybko to osiągalne.
Na aktywce z pionka p88rs u mnie znośnie grał cięty ok 5khz chyba 2 rzędem z tego co pamiętam a pasywka bardzo mu służyła.

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#18 yasica

yasica

Team Reverse Null

• Użytkownik
  • 1101 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 20:03

Tamten woofer napewno nie był tego pokroju

A jakiego ,albo jaki to był woofer jeżeli pamiętasz, tak będzie prościej ;)??

#19 bury22

bury22

Płetwal !!!

• Użytkownik
  • 4682 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 20:09

grał cięty ok 5khz chyba 2 rzędem z tego co pamiętam a pasywka bardzo mu służyła.
Cytuj selektywnie
Odpowiedz

toż to cięcie jak na 3 drogi i to wysoko cięte ...

Mt23 jest naprawdę fajnym głośnikiem , tylko pracy w 2 drogach masz dużo bo trzeba bardziej zadbać o woofer i jego aplikację ( ukierunkowanie i dobór) .

Napisz teżo którym Supremo mówimy , małym czy dużym bo to też 2 różne głośniki !

Miłośnik ANALiz i palonej gumy ;) 

#20 szymon

szymon
  • Użytkownik
  • 1221 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 20:13

Oj to podpytaj Nakamichi on zna tą aplikacje lepiej :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych