Skocz do zawartości

Kopułkowy Średniak z grą w "Szybę "


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Odkopię trochę temat usytuowania średniaka.

W moim przypadku słupek raczej odpada ( Golf III ), bo jest to UR1 oraz UR2,5 z komorą i taki "babol" na słupku za bardzo wchodził by w strefę widzenia.

Głośniki wpakowałem w kratki maskownic coś w stylu jak miał Duber z Morel-ami coaxialnymi ( zrobiłem "budki na głośniki" ).

Odsłuchów dokonywałem krótko i wyszło mi, że głośniki kryzują się w okolicy foteli, drążka zmiany biegów.

 

Po zrobieniu "budek" i po jakichś dłuższych odsłuchach w trakcje użytkowania auta wychodzi, że gra to gorzej niż HT25 umieszczone w trójkątach lusterek ( pomijam już jakość grania, średnice i tony wysokie ). Faktem jest, że HT25 były dalej od siebie, niż UR1/UR2,5, ale tego raczej się nie przeskoczy.

 

Pogorszyła się scena, głębia, ciężej ustawić czasówki i nie idzie "odkleić dźwięku od głośników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ugryźć ten temat. Średniaki ze względu na gabaryty muszą być w miejscach maskownic w desce, ale tweetery można gdzieś indziej umiejscowić.

 

Ogólnie to co gra, to zestaw DLS UR36S na oryginalnej zwrotnicy i puki co tak musi być ze względów finansowych.

Zwrotka jest w konstrukcji 12dB/oct na woofer, i po 6db/oct na średniaka i tweeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba najprościej idzie zrobić, ewentualnie podjechać do kogoś z clio żeby sprawdził co się dzieje

Kogo masz na myśli ? Ja stawiałem na złe rozmieszczenie głośników, ale....

 

Na chwilę obecną "szycie" zwrotek itp. odpada ( przynajmniej przez 3 miesiące ) i musi grać na ori zwrotce. Co do ukierunkowania, to zrobienie nowych miejsc na głośniki itp. to tego typu zabawy z żywicą, czy szpachlą ogarniam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...