Skocz do zawartości

Kopułkowy Średniak z grą w "Szybę "


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wolf tylko, ze ta dziura to nie wina głośników.

 

I znowu "wiem, ale nie powiem" :cisza:

Chopie, wiem, że masz wiedzę i doświadczenie i może nawet kiedyś będę chciał skorzystać z Twojej pomocy,

ale takie pisanie nic nie wnosi. Takie pisanie tylko wku... czytającego. :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina akustyki auta.

I zmiana głośnika to nic nie da.

 

Hmm... Na pewno? W zielonej w miejsce dziur pojawiły się nowe głośniki i jakoś udało się przebrnąć przez specyfikę akustyki auta. Wręcz średniaki to w tej chwili najbardziej przykuwają uwagę słuchacza i dopiero o TW/WF można polemizować czy grają czy nie.

Więc nie dyskutuję o innych aspektach bo się nie znam, aby się wypowiadać, ale wymiana/dobranie głośników pod auto może przynieść zmiany ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Pewnie tak.

Mimo wszystko nadal nie rozumiem, jak można napisać ,że wymiana głośników nic nie daje. I skoro auto ma daną akustykę ,to każdy głośnik w danym zakresie pasma będzie robił dziurę/pik w tej karoserii?

Wyjaśnij mi. bo... Nie rozumiem i chcę się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf, Woofer który został wytypowany to Focal 165 kr, więc średnicą napewno potrafi zagrać. Tweeter to Morel Mt-23 ( jeżeli były by jednak 3 drogi anie 2 ). Instalacja bardzo ładna, świetna to była robota. i to już prawie 10 lat temu, ja to wtedy jeszcze w Liceum przeglądałem pierwsze moje gazety Auto Hi-fi ,Car&Hi-fi, Car Audio i potem Automedia ;) Jak ten czas szybko leci ... Pamiętasz może jaką szerokość u Ciebie w tej Polówce miał Słupek ?? Tych głośników nie dało się bardziej wtopić w słupek ?? I czy takie Ustawienie kierunków ( średni i wysoki ) , na Siebie powoduje duże problemy ze zgraniem systemu względem ustawienia na np lusterko, między fotele, albo w końcu Na Siebie ?? i Ostatnie Pytanie, właściwie do wszystkich: A jak by zrobić słupki pod tw i mid, na czarno, głośniki założyć z OE Maskownicami, a to wszystko razem ze słupkiem obszyć / wykończyć jakimś materiałem, jak np na kolumny się stosuje ?? Co możemy wtedy stracić w systemie, i w jakiej skali mogły by to być straty ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :wink:

 

Truck ten sam woofer mierzony z bliskiego pola pokazuje charakterystykę prawidłowa.

Po zmierzeniu go z miejsca odsluchu pokazuje coś co ja nazywam dużym W i już mnie nie dziwi.

Pojawia sie ona mniejsze lub większe ale zazwyczaj jest i to w zbliżonych wartościach na osi charakterystyki.

Sa to spadki spowodowane akustyka auta. Najprawdopodobniej jest sa to częstotliwości pochłaniane przez fotel kierowcy.

Ale to tylko moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja się nie przekomarzam, tylko zaciekawiła mnie tak kwestia, czy przy zastosowaniu jednego zestawu TW/MID/WF i pomiarze gdy wychodzi ,że mimo zabiegów strojenia jest np jakaś zapaść pasma tak jak przykładowo w aucie Wolfa w okolicach 300-400 Hz, to trzeba się z tym pogodzić ,że "ten typ tak ma"-mam na myśli akustykę auta- czy jednak zmiana/dobór innego głośnika może tą sytuację zmienić?

Dla mnie raczej nie do przyjęcia jest sytuacja typu "nie da się" stąd jestem ciekaw sam dla siebie na przyszłość? Kapiszi senior? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf tylko, ze ta dziura to nie wina głośników.

 

Trochę źle napisałem - tak jak piszesz (co zresztą jest napisane pod charakterystykami) dziura wynikała z auta. Odnośnie samego głośnika, HV165L to typowy kickbass a HD500 malutka 38mm kopułka - zbyt nisko nie zagra dlatego plan był na woofer także z serii mille. Jednak system nie doczekał rozbudowy.

 

Wolf, Woofer który został wytypowany to Focal 165 kr, więc średnicą napewno potrafi zagrać. Tweeter to Morel Mt-23 ( jeżeli były by jednak 3 drogi anie 2 ). Instalacja bardzo ładna, świetna to była robota. i to już prawie 10 lat temu, ja to wtedy jeszcze w Liceum przeglądałem pierwsze moje gazety Auto Hi-fi ,Car&Hi-fi, Car Audio i potem Automedia ;) Jak ten czas szybko leci ... Pamiętasz może jaką szerokość u Ciebie w tej Polówce miał Słupek ?? Tych głośników nie dało się bardziej wtopić w słupek ?? I czy takie Ustawienie kierunków ( średni i wysoki ) , na Siebie powoduje duże problemy ze zgraniem systemu względem ustawienia na np lusterko, między fotele, albo w końcu Na Siebie ?? i Ostatnie Pytanie, właściwie do wszystkich: A jak by zrobić słupki pod tw i mid, na czarno, głośniki założyć z OE Maskownicami, a to wszystko razem ze słupkiem obszyć / wykończyć jakimś materiałem, jak np na kolumny się stosuje ?? Co możemy wtedy stracić w systemie, i w jakiej skali mogły by to być straty ??

 

Ja wtedy byłem w technikum a instalka z kieszonkowego odkładanego latami wtedy... dużo wyrzeczeń to kosztowało a jak się człowiek cieszył z każdego klocka...

Słupek był wąski - niepamiętam ile miał, ale głębiej głośnika nie dało się wcisnąć bo już na karoserii auta się opierał.

Wersji ukierunkowania było kilka, ale zbyt dawno temu żebym pamiętał co konkretnie i która wersja wnosiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ktoś coś skrobnie na ten temat ?? :

Ostatnie Pytanie, właściwie do wszystkich: A jak by zrobić słupki pod tw i mid, na czarno, głośniki założyć z OE Maskownicami, a to wszystko razem ze słupkiem obszyć / wykończyć jakimś materiałem, jak np na kolumny się stosuje ?? Co możemy wtedy stracić w systemie, i w jakiej skali mogły by to być straty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmierzeniu go z miejsca odsluchu pokazuje coś co ja nazywam dużym W i już mnie nie dziwi.

 

Hehe, ostatnio bawiłem się w aucie programikiem jDFT2.5 + mikrofon od pionka i takie W właśnie miałem, doły w okolicy 500 Hz i 2 kHz.

Podciągnięcie na EQ trochę to wyrównuje, ale słuchać się nie da - zmiana brzmienia jest dla mnie nieakceptowalna.

 

a to wszystko razem ze słupkiem obszyć / wykończyć jakimś materiałem, jak np na kolumny się stosuje

 

Masz na myśli materiał na maskownicę stosowany w kolumnach domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...